Czy używałyście Mucosolvan?????

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #35241

  ciutka

  Dziewczyna moja córka ma kszel od paru dni i dostaje Eurespal, ale nie ma poprawy, siostra miała ten sam problem i dostała Mucosolvan, podobno on rozrzedza wydzielinę, ale czy moge go tak podać bez wiedzy lekarza??? Moja córeczka ma 8 miesięcy. Pozdrawiam!!!! Aha nie gorączkuje!

  #461753

  nikola15

  Re: Czy używałyście Mucosolvan?????

  My używałyśmy niedawno ten lek ,razem z Eurespalem,lekarka przepisała dawke 2 razy dziennie po 5 ml – po paru dniach wszystko przeszło i Oli też nie miałą gorączki.
  pozdrawiamy;
  Dagmara i Oliwia ( 13 miesięcy )  #461754

  o-d

  Re: Czy używałyście Mucosolvan?????

  Mucosolvan jest lekiem rozrzedzającym wydzielinę, więc automatycznie może powodować większy kaszel, ale mokry. Nie podaje się go raczej przy suchym kaszlu.
  Nie wolno tez podawać go na noc… tak do 17-tej najpóźniej.
  Ja mam zapisane dawki 2 x dziennkie po 2,5 ml. – Basia waży 10 kgi ma 11 miesięcy, do tego Eurespal – antyhistaminowy, przeciwzapalny i też pomaga przy kaszlu i katarze – ja mam 2 x 2,5 ml i Zyrtec 2 x 5 kropli – BAsia ma stwierdzone zapalenie oskrzeli (dostaje jeszcze antybiotyk,ale oprócz tego leki jak wyżej).

  Myślę, że jeśli Twoja córeczka ma problemy z odkrztuszaniem (kaszel jest mokry) to jak najbardziej możesz podac Mucosolvan (on chyba nawet jest bez recepty) – tylko przeczytaj sobie jak to jest z dawkowaniem – ile tych mililitrów – na pewno nie dłużej niż 7-10 dni i stopniowo jak będzie poprawa ograniczyc tylko do porannego podawania.
  I KONIECZNIE pół godziny po podaniu Mucosolvanu porządnie oklepać plecki – czyli kładziesz dziecko sobie brzuszkiem na kolanach tak, żeby główka była trochę niżej i w kierunku od środka pleców do karku porządnie, dłonią zwiniętą w „daszek” oklepuj. Żeby wydzielina nie zeszła do oskrzeli. Maleńkie dzieci mają problem z odkrztuszaniem.

  TO chyba tyle.

  Ola+Staś+Tadzio+Basia

  #461755

  ciutka

  Re: Czy używałyście Mucosolvan?????

  Wielkie dzięki. Agatka juz jest na antybiotyku, mam dać 1ml Mucosolvanu i Eurespal. Wszystkiego dobrego , pozdrawiam!

  #461756

  o-d

  Re: Czy używałyście Mucosolvan?????

  łoj to jednak coś poważniejszego??? niestety u takich maluszków katar często tak się kończy 🙁
  pamiętaj o tym oklepywaniu!

  Zdrówka!

  Ola+Staś+Tadzio+Basia

  #461757

  ciutka

  Re: Czy używałyście Mucosolvan?????

  Oklepuję pół godzinki po podaniu Mucosolvanu, siedzimy grzecznie w domku,dzieki za pomocne słowo i wzajemnie dużo zdrówka!!!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close