Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #64327

  nena75

  nie dostać nowej pracy? Wiadomo zanim się nie przestanie pracować w jednej firmie, nie podpisuje się umowy z drugą. Można otrzymać list intencyjny, ale to nie jest ostatecznie umowa.
  Czysto teoretyzuje, bo ja mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia i tak się zastanawiam czy gdybym chciała zmienić pracę to czy istnieje duże ryzyko, że nowy pracodawca zmieni zdanie? W końcu 3 m-ce to szmat czasu.
  Czy zdarzyło Wam się coś takiego?

  Wioletta i Tomek (16 m-cy)

  #817897

  pipi1234

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  A więc zdecydowałaś sie na nowa pracę! Gratulacje.
  Przyznam że sama byłabym zestresowana taka sytuacją. Ale nie słyszałam, aby komus sie to przydarzyło.. A czy jakies porozumienie stron nie wchodzi w grę, na skrócenie tego czasu? Moje koleżanki tak robiły. Wiem że musi o to wystapic przyszły pracodawca, a obecny oczywiście wyrazic zgodę.

  Monika, Julka 6.5 roku i Antoś 16 m-cy  #817898

  mazelka

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  Witam,

  na Twoją prośbę pracodawca może skrócić okres wypowiedzenia. Ja bym się tym nie przejmowała.

  Pozdrawiam

  mazelka

  #817899

  usianka

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  Nie słyszałam wsrod znajomych o takim przypadku. Widze jednak ze nadal myslisz o zmianie pracy
  pozdrawiam

  Ula – mama Emilki (4.XI.2003)

  #817900

  nena75

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  Z tej pracy o której wcześniej pisałam nic nie wyszło….jakoś nie odbieraliśmy na tych samych „falach”. Od początku spotkania czułam, że rozmowa się nie klei…Za to dostałam zaproszenie na spotkanie w przyszłym tygodniu do innej firmy (i to jakieś 200 m od mojego domu!!! ).
  Pytałam się o to czy komuś zdarzyło się, że przyszły pracodawca się rozmyślił, bo czasami myślę sobie, że 3 m-ce to dużo czasu i może wtedy pracodawca dostanie jakieś super CV i np. tej pierwszej osobie „podziękuje”.
  A co do skrócenia okresu wypowiedzenia w mojej firmie od dłuższego czasu takie prośby są rozpatrywane negatywnie. Chyba po to, żeby ukarać pracownika, że wogóle chce odejść z firmy…

  Wioletta i Tomek (16 m-cy)

  #817901

  anies

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  koleżanka podpisała umowę w drugiej firmie choc w pierwszej cały czas była na wypowiedzeniu
  po prostu przez jakis czas miała dwa etaty

  Aga i Wojtuś (23.07.2003)  #817902

  malka

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i ..

  Taką sytuację miał mój brat: po kilku rozmowach kwalifikacyjnych (jedna z największych w Polsce firm komputerowych) został poinformowany, że chcą go przyjąć. Ustalił szczegóły (pensja, bonusy, itd.) i złożył wypowiedzenie w poprzedniej firmie. W ciągu tych 3 miesięcy często odwiedzął nowe miejsce pracy – załatwiał jakieś formalności, odbierał karty zniżkowe do centrum medycznego itd. Pod koniec wypowiedzenia zadzwonił, żeby ustalić szczegóły związane z podjęciem pracy (dzień, godzina itd.) i usłyszał, że…. się rozmyślili! Nieoficjalnie dowiedział się, że w międzyczasie znalazł się lepszy kandydat (tzn. krewny dyrektora).
  Mój brat został na lodzie – innej pracy szukał prawie rok. Pocieszające było to, że wytoczył tej firmie sprawę w sądzie i wygrał. Dostał odszkodowanie w wysokości kilkumiesięcznych obiecywanych zarobków, zwrot kasy za adwokata i coś tam jeszcze. Tyle, że trochę się na to naczekał…
  Opisałam to nie po to, żeby Cię straszyć – to jedyny taki przypadek o jakim słyszałam. Ale lepiej dmuchać na zimne – albo spróbuj skrócić okres wypowiedzenia, albo sprawdź czy możesz mieć dwie umowy… Może dziewczyny coś jeszcze Ci poradzą…

  pzdr
  Magda, Jaś (15m.) i Ania (19.05.05?)

  #817903

  bramka

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  A po co trzymac pracownika na sile skoro wiadomo ze zla wola moze wiecej przyniesc szkody niz pozytku?? Pracownik ktory wie ze odejdzie nie pracuje tak jak powinien. Dlatego przypadek o ktory pytasz jest rzadki, pracodawcy wola jednak korzystac z mozliwosci skrocenia okresu wypowiedzenia w takim wypadku.

  Pozdrawiam
  Bramka

  #817904

  elik

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i …

  wszystko sie moze zdarzyc:-) ale pracodawca tez czlowiek, tez sie cieszy, ze znalazl odpowiedniego pracownika. to zajmuje przciez troche czasu:-)

  elik i antek 14,5mies

  #817905

  kassma

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i ..

  Można podpisać z przyszłym pracodawcą umowę przedwstępną, w której określa się przyszłe warunki zatrudnienia jak również zasady odstąpienia od umowy jednej ze stron – najczęściej ustala się sumę odszkodowania jaką musi wypłacić przyszły pracodawca gdyby zrezygnował z zatrudnienia kandydata (ew. przy odstąpieniu od umowy przez kandydata to on płaci firmie odszkodowanie).
  Zwykle odszkodowanie wynosi 3 lub więcej pensji miesięcznych i zależy od wysokości stanowiska.
  W dużych firmach takie umowy są dość powszechne i nie zawsze dotyczą stanowisk managerskich i wyższych. Podejrzewam że w małych firmach mogą patrzeć krzywo na „widzimisię” kandydata.

  Znam przypadek osoby która zwolniła się z poprzedniej pracy a nowy pracodawca się rozmyślił.

  KASIA i TYMEK 29.04.2004  #817906

  elik

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i ..

  „Można podpisać z przyszłym pracodawcą umowę przedwstępną, w której określa się przyszłe warunki zatrudnienia jak również zasady odstąpienia od umowy jednej ze stron ”

  albo po prostu juz normalna umowe. Wpisuje sie wtedy aktualna date podpisania umowy a date rozpoczecia pracy – ta kiedy faktycznie prace sie zaczyna. Mozna po prostu powiedziec przyszlemu pracodawcy, ze bardzo nam zalezy, zeby taka umowa byla podpisana wczesniej.

  elik i antek 14,5 mies

  #817907

  kotagus

  Re: Czy zdarzyło Wam się złożyć wypowiedzenie i ..

  Wiesz, wszystko zależy od branży… Gdyby mnie pracodawca „na złość” trzymał trzy miesiące wypowiedzenia – to byłby pewny, że „nie wykażę się złą wolą” ani nie będę „nie pracować tak jak powinnam”. Dlaczego? W aptece za „złą wolę” grozi mi postępowanie przed sądem aptekarskim – sądem zawodowym, a w przypadku „jeszcze bardziej złej woli” grozi sąd karny albo z ramienia prokuratury albo z powództwa cywilnego. Tak czy inaczej brrrr….

  Mati 01.04 Marta 04.05

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close