czym usunąć plamy marchewkowe

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #66564

  agae

  Macie jakiś wypróbowany i skuteczny sposób na usunięcie plam po soczkach i deserkach marchewkowych? Próbowałam już chyba wszystkich dostępnych na rynku odplamiaczy i może troszkę się te plamy sprały… tylko TROSZKĘ niestety.

  Aga, Maciuś 9 lat i Zuzia 24.01.05

  #848931

  domi

  Re: czym usunąć plamy marchewkowe

  Vanish Oxy Action – 1 miarka na 2 litry wody, mocno ciepłej (na opakowaniu podają 40 stopni, ale ja robiłam ok. 60) – i wszystko pięknie schodzi. Co prawda przy długim moczeniu niektóre kolorowe ciuszki mogą troszeczkę zjaśnieć – ale jeżeli Ci to nie przeszkadza (plamy są z pewnością gorsze) to polecam.
  Ja miałam nawet taki przypadek, że za długo wymoczyłam dres (zapomniałam o nim), tórego kolor był średnio piękny (taki szarozielony) i zrobił się śliczny piaskowy A, jeszcze jedno: jeżeli ubrudzi Ci się jedna część kompletu, mocz cały, bo jeżeli zmieni kolor, to części przestaną do siebie pasować.

  Dominikka + Zuziaczek (23.08.04)  #848932

  joasia11

  Re: czym usunąć plamy marchewkowe

  Hej
  Jest sposób naszych babci rewelacyjny sprawdzony przeze mnie, otóż plamy marchewkowe schodzą na słońcu po praniu rozwieś mokre ubranko tak aby słońce świeciło bezpośrednio na plamę,( promienie słoneczne wyciagają karoten i coś tam jeszcze utlenia się na słońcu – nie jestem dobra z chemii ale to działa) polecam
  sama nie wierzyłam mojej mamie dopóki sama nie sprawdziłam
  powodzenia
  pa

  Joasia i Julia 09.03.2004

  #848933

  monikachorzow

  Re: czym usunąć plamy marchewkowe

  ja po prostu ubrudzone ciuszki piore w naszym proszku i potem jeszcze raz w dziecinnym -nie zdarzyło mi sie zeby plama nie zeszła.chociaż bardziej mam doświadczenie jeśli chodzi o jabłka bo marchewki mały nie pije zbyt często….

  Monika i Marcinek (15.01.04)

  #848934

  justborn

  słońcem

  wywieś ubranko tak, by plama była na słońcu – wywabi się błyskawicznie.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close