Dieta proteinowa – polecam!

Nie wiem czy było tu już o tej diecie, ale ja jestem nią tak zachwycona ,że muszę napisać tego posta 😉

To oczywiście żadna dieta cud tylko sposób żywienia tak by stracić i utrzymać wagę na dłużej.Próbowałam MM ,ale jest dla mnie zbyt skomplikowane i trudne do realizacji mając przy sobie tylko lokalne sklepiki.

Odkryłam zatem Dietę Proteinową Pierre Dukana i jestem pod ogromnym wrażeniem.Przeczytałam książkę i zaczełam ją stosować.
Dziś po 2 tyg. mam 4 kg mniej i 8cm w talii.Jestem obecnie w fazie II i czuję się świetnie bo mogę jesć wiele rzeczy i o różnych godzinach a chudnę.
POLECAM GORĄCO JĄ TYM CO TO JUŻ TAK JAK JA OSTATNIO STRACIŁY NADZIEJĘ ,ŻE SCHUDNĄ .

Wiem ,ze to nie najpelszy czas na odchudzanie , ale ja mam wesele we wrzesniu i nie mogłam dłużej czekać bo bym znów czekała całe życie 🙂

A może ktoś się przyłączy ?

dla tych co nie mają pojęcia o czym ja tu gadam , krótkie streszczenie diety:

DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.

Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowej w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.


MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ

W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .
Nie można zapomnieć o 3 łyzkach stołowych otrąb owisianych dziennie.


MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA

Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.Można stosować 1 dzień czystych protein , 1 dzień proteiny+warzywa.Jednak dla lepszego efektu dobrze jest stosować 5dni proteinowych i 5 dni porteiny+ważywa.
[I]
MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI[/I]

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu ?niewymienny i bezdyskusyjny

MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości.

ale polecam książkę :)”Nie potrafię schudnąć” PANA DUKANA

5546 odpowiedzi na pytanie: Dieta proteinowa – polecam!

ciapa Dodane ponad rok temu,

Zgadzam się, jest dobra.
Generalnie jest to dieta niskowęglowodanowa, a w pierwszych 10 dniach bezwęglwoadanowa z klasycznie przebiegającą ketozą – stąd tak duza utrata wagi.
Lubie takie dietki.

baniutka Dodane ponad rok temu,

ja też polecam
stosowałam ją od stycznia i szczerze mogę ją polecić innym.Sporo schudłam i bardzo dobrze się czułam.Najważniejsze w tej dziecie dla mnie było, że nie chodziłam głodna i mogłam jeść o dowolnych porach w dowolnych ilościach. Najgorsze było, jak się na jakąś imprezkę wybrałam, to wiadomo inne jedzonko i alkohol wszystko zaburzają i ciężko wrócić na właściwe tory. Teraz mam taki okres kiedy to wakacje i wiele okazji do grzeszenia:drinki, lody, soki, słodycze i inne niedozwolone przekąski.
Ale właśnie już jestem na prostej i mam same proteiny. Więcej o tej dziecie można znaleźć na Vitalia.pl Polecam

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Baniutka:ja też polecam
stosowałam ją od stycznia i szczerze mogę ją polecić innym.Sporo schudłam i bardzo dobrze się czułam.Najważniejsze w tej dziecie dla mnie było, że nie chodziłam głodna i mogłam jeść o dowolnych porach w dowolnych ilościach. Najgorsze było, jak się na jakąś imprezkę wybrałam, to wiadomo inne jedzonko i alkohol wszystko zaburzają i ciężko wrócić na właściwe tory. Teraz mam taki okres kiedy to wakacje i wiele okazji do grzeszenia:drinki, lody, soki, słodycze i inne niedozwolone przekąski.
Ale właśnie już jestem na prostej i mam same proteiny. Więcej o tej dziecie można znaleźć na Vitalia.pl Polecam

dla mnie imprezy i alkohol nie stanowią zagrożenia :)zaliczyłam już 2 i się nie złamałam i byłam z siebie baaaaaaaaardzo dumna

a dziś kolejne 0,2 kg mniej 🙂

k8-77 Dodane ponad rok temu,

super! i nie trzeba nic obliczać.

kasia Dodane ponad rok temu,

podoba mi się
nigdy nie byłam na żadnej diecie, ale przydałoby się zrzucić 2-3 kg więc może zastosuję

ale jak ja wytrzymam bez słodyczy??? choć pewnie można się przyzwyczaić

vievioorka Dodane ponad rok temu,

Aggi czy ja dobrze zrozumiałam, że nie wolno jeść jogurtów, chleba, ryżu, makaronów :Hmmm…:

jemy tylko samo mięso i ryby:Hmmm…:

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Vievioorka:Aggi czy ja dobrze zrozumiałam, że nie wolno jeść jogurtów, chleba, ryżu, makaronów :Hmmm…:

jemy tylko samo mięso i ryby:Hmmm…:Vievioorko możesz jeść tylko to co jest w tych 8 grupach.

Pokaze Ci np.dzisiejsze menu

dzis zjem
bielucha
sałatke- jajko, korniszon, tunczyk
flądre z grila
szynke nadziewaną serkiem wiejskim ze szczypiorkiem
makrele wedzoną

i do tego duuuuuuuzo wody

baniutka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aggi:dla mnie imprezy i alkohol nie stanowią zagrożenia :)zaliczyłam już 2 i się nie złamałam i byłam z siebie baaaaaaaaardzo dumna

a dziś kolejne 0,2 kg mniej 🙂

to twarda sztuka z Ciebie:Fiu fiu:

ja na samym poczatku tez sie dzielnie trzymałam, potem już gorzej:Wstyd:

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Baniutka:to twarda sztuka z Ciebie:Fiu fiu:

ja na samym poczatku tez sie dzielnie trzymałam, potem już gorzej:Wstyd:
wiesz obiecałam sobie ,że po dwójcie dzieci wrócę do 56 kg ,które miałam przez chwilę przed zajsciem w ciaże z Hanką.Wtedy schudłam 16 kg, tak było pięknie a tu Hanka niespodzianka.
Już nigdy więcej nie chcę być gruba !!!

szkocik Dodane ponad rok temu,

Ciekawe to co napisałaś i kuszące 🙂 Dzięki za opis.
Zerknęłam na stronę vitalii i nie bardzo wiem gdzie szukać info na temat tej diety na ich stronie. Pomoże któś 😀

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szkocik:Ciekawe to co napisałaś i kuszące 🙂 Dzięki za opis.
Zerknęłam na stronę vitalii i nie bardzo wiem gdzie szukać info na temat tej diety na ich stronie. Pomoże któś 😀

na Vitali sie nie znam ale na diecie jest mocna grupa wsparcia dla proteinowej

[Zobacz stronę]
zresztą jak wpiszesz w google to znajdziesz mnóstwo rzeczy

ja polecam ksiązki

vievioorka Dodane ponad rok temu,

a ile trzeba taką dietę stosować? :Hmmm…:
Potem można już jeść normalnie? :Hyhy:

W sensie jeść, nie obżerać się :Fiu fiu:

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Vievioorka:a ile trzeba taką dietę stosować? :Hmmm…:
Potem można już jeść normalnie? :Hyhy:

W sensie jeść, nie obżerać się :Fiu fiu:Vieviooreczko przeczytaj proszę jeszcze raz to co wstawiłam:)

ja byłam 6 dni na fazie uderzeniowej- schudłam 2.5kg

potem faza naprzemienna – czyli 5 proteiny+wazywa i 5 dni samych protein
ja teraz jestem w 3 dniu (z 5) samych protein,(schudłam 4,3kg i chudne 0.2kg dziennie )
i potem znowu będe robila 5 dni – p+w i 5 dni same p. I tak dopóki nie dojdę do załozonej wagi

potem przedję w faze III i bedę ja stosowac 10 dni x 1 kg zrzucony- chce zrzucic 10kg czyli bede ja stosowac 100 dni

potem faza IV ktora stosuje sie juz do konca zycia 🙂

baniutka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szkocik:Ciekawe to co napisałaś i kuszące 🙂 Dzięki za opis.
Zerknęłam na stronę vitalii i nie bardzo wiem gdzie szukać info na temat tej diety na ich stronie. Pomoże któś 😀

proszę bardzo tu jest dużo: [Zobacz stronę]

vievioorka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aggi:Vieviooreczko przeczytaj proszę jeszcze raz to co wstawiłam:)

ja byłam 6 dni na fazie uderzeniowej- schudłam 2.5kg

potem faza naprzemienna – czyli 5 proteiny+wazywa i 5 dni samych protein
ja teraz jestem w 3 dniu (z 5) samych protein,(schudłam 4,3kg i chudne 0.2kg dziennie )
i potem znowu będe robila 5 dni – p+w i 5 dni same p. I tak dopóki nie dojdę do załozonej wagi

potem przedję w faze III i bedę ja stosowac 10 dni x 1 kg zrzucony- chce zrzucic 10kg czyli bede ja stosowac 100 dni

potem faza IV ktora stosuje sie juz do konca zycia 🙂

ciężko kapuję dzisiaj, czytanie ze zrozumieniem się kłania 😉
ja chcę schudnąć tylko 5 kg :Fiu fiu:

Leniwa jestem (dlatego przytyłam :Wstyd:) ja to bym chciała żeby ktoś mi na tacy podał jadłospis i żeby schudła :Śmiech:

Dodane ponad rok temu,

a czy te mieska mozna smazyc? czy wszystko ma byc gotowane?

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nato:a czy te mieska mozna smazyc? czy wszystko ma byc gotowane?wszystko inne tylko nie smazenie- tzn. mozna na grilowej patelni , ale nie mozna uzywac oleju wiec smazyc jako tako nie mozna

mozna- grilowac, gotowac. dusic , zapiekac 🙂

Dodane ponad rok temu,

no to jak mowili w serialu DOM Panie Heniu,wchodzę w ten interes;-)
musze sie jeszcze raz zglebic w temacie,ale jak położe trutnia do wyra.

Dodane ponad rok temu,

… hmmm…
Kończępierwszy dzień tej diety i nie pójdę dalej 🙁
Zjadłam grillowanego kurczaka, bez niczego dodatkowego i nie do końca mi to pasuje. Żle się czuję….

Przejdę na swoją dietę od września/października, czyli:
dużo pracy,
skromne posiłki,
więcej ruchu.

Mam nadzieję, że innym dieta proteinowa posłuży lepiej 🙂

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

ooo słyzałam o tej diecie wlaśnie w ten weekend i chcialam szukac czegos o niej w necie
a tu hops i juz jest

super aggi :Hura!::Hura!::Hura!:
przede wszystkim gratuluje sukcesu
i trzymam kciuki za dalsze efekty

brawo!

ps.
moze ja tez kiedys sie za cos zabiore :Niepewny:

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nesfree:… hmmm…
Kończępierwszy dzień tej diety i nie pójdę dalej 🙁
Zjadłam grillowanego kurczaka, bez niczego dodatkowego i nie do końca mi to pasuje. Żle się czuję….

Przejdę na swoją dietę od września/października, czyli:
dużo pracy,
skromne posiłki,
więcej ruchu.

Mam nadzieję, że innym dieta proteinowa posłuży lepiej 🙂nie ma co się tak poddawać po pierwszym dniu

z tych produktów naprawdę można wyczarować cuda 🙂

ale jeśli Ci nie pasuje to znaczy ,ze nie dla Ciebie i tyle , każdy musi znaleźć swój własny sposób:)

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez dorotka1:ooo słyzałam o tej diecie wlaśnie w ten weekend i chcialam szukac czegos o niej w necie
a tu hops i juz jest

super aggi :Hura!::Hura!::Hura!:
przede wszystkim gratuluje sukcesu
i trzymam kciuki za dalsze efekty

brawo!

ps.
moze ja tez kiedys sie za cos zabiore :Niepewny:

dzięki Dorotko

ja do tej diety nastawiałam sie juz od marca odkąd widzialam efekty mojej siostry i jej chlopaka- schudli oboje po 10kg i na dzien dzisiejszy waga stoi w miejscu , nie drgneła do góry ani na chwilę:)

jak dla mnie jest to jedna z najzdrowszych diet z jakimi zdarzyło mi się spotkać, naprawdę polecam książkę , świetnie tłumaczy dlaczego akurat proteiny 🙂

Dodane ponad rok temu,

mnie tylko wystraszlo jak ktos na forum poruszyl kwestie niszczenia nerek…ale nie zamierzam latami stosowac tego wiec moze nie poniszcza sie az tak.od jutra mowcie mi miss protein;-)

ciapa Dodane ponad rok temu,

Aggi a moze natknełas sie na info jak sie ma ta dieta do karmienia cycem?

a-nushka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aggi:

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.

Rozumie się , że przypraw też NIET?? Ani grama soli, czy pieprzu??

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez a_nushka:Rozumie się , że przypraw też NIET?? Ani grama soli, czy pieprzu??
nie własnie mozna :
sól pieprz przyprawy, musztarde i nawet korniszony
kurde zaraz znajde w necie gdzies jeszcze cos wiecej z ksiazki spisane

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ciapa:Aggi a moze natknełas sie na info jak sie ma ta dieta do karmienia cycem?przejrzę dzis książkę jeszcze ra- ale jak ja chciałam karmiąc to chyba doczytałam ,ze nie bardzo 🙁

a-nushka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aggi:nie własnie mozna :
sól pieprz przyprawy, musztarde i nawet korniszony
kurde zaraz znajde w necie gdzies jeszcze cos wiecej z ksiazki spisane

O dzieki Ci kobieto 😀

aggi Dodane ponad rok temu,

coprawde to nie na ten temat (soli , pieprzu) ale tez spisane z ksiązki

PIĘCIODNIOWY ATAK WYŁĄCZNIE CZYSTYMI PROTEINAMI

W tym najczęściej praktykowanym i najskuteczniejszym przypadku traci się zazwyczaj 2-3 kg. Utrata może sięgać 4, a nawet 5 kg u bardzo otyłych, szczególnie mężczyzn aktywnych, może się ograniczyć do zaledwie 1 kg u kobiet w okresie menopauzy i na początku terapii hormonalnej, kiedy są podatne na zatrzymanie wody i opuchnięcia.
Należy również pamiętać, że trzy-cztery dni przed miesiączką ciało kobiety zatrzymuje wodę. Ogranicza to usuwanie toksyn z organizmu i spowalnia spalanie tkanki tłuszczowej, co chwilowo zmniejsza skuteczność kuracji i blokuje utratę wagi. Proces jej utraty nie został jednak przerwany, lecz tylko zakamuflowany przez zatrzymanie wody w organizmie i powróci na drugi lub trzeci dzień po pojawieniu się krwawienia. Ta stagnacja, jeśli nie jest zrozumiana i właściwie zinterpretowana, może doprowadzić do rozpaczy kobiety, które słusznie uznają, że ich wysiłki nie zostały wynagrodzone, złamać determinacje i skłonić do porzucenia kuracji. Należy zawsze poczekać do końca pierwszego etapu kuracji , zanim podejmie się taką decyzje, gdyż zaraz po usunięciu wody z organizmu po menstruacji nierzadko zdarza się zawrotny spadek wagi o1, a nawet 2 kg w ciągu nocy spędzonej na ciągłym wstawaniu do toalety.

FAZA ATAKU PROTEINOWEGO TRWAJACA TYLKO TRZY DNI

Utrata na wadze w tym przypadku wynosi 1-2,5 kg.

ATAK JEDNODNIOWY

Zazwyczaj traci się 1 kg, ponieważ tego dnia efekt zaskoczenia jest największy.

REAKCJE ORGANIZMU W TRAKCIE KURACJI UDERZENIOWEJ

Podczas dwóch pierwszych dni może pojawić się lekkie zmęczenie i mniejsza odporność na przedłużający się wysiłek.
Jest to okres zaskoczenia, kiedy ciało spala kalorie bez oporu i zastanowienia. Ale w tym czasie nie narzucajmy mu zbyt dużego wysiłku, należy unikać forsownych ćwiczeń fizycznych , sportów wyczynowych, z przedewszystkim narciarstwa wysokogórskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać gimnastykę, jogging lub pływanie , jeśli macie to w zwyczaju.
Począwszy od trzeciego dnia, zmęczenie znika i zazwyczaj ustępuje miejsca poczuciu euforii i energii , które zwiększają się jeszcze pod wpływem tego, co pokazuje wskaźnik wagi.

Inne reakcje:
-trochę nieprzyjemny oddech i wrażenie suchości w ustach
-po czwartym dniu pojawia się zaparcie
-uczucie głodu znika po trzecim dniu kuracji

Ten zaskakujący zanik głodu związany jest ze zwiększonym wydzielaniem osławionych hormonów peptydowych, najlepszych naturalnych biomarkerów uczucia sytości. U tych, którzy nie SA pasjonatami mięsa i ryb , łatwo przychodzi znużenie, a monotonia ma znaczny wpływ na apetyt. Doskwierający głód i silna chęć zjedzenia czegoś słodkiego zupełnie zanikają. Dzienne porcje wysokobiałkowych posiłków , na początku bardzo duże, stopniowo maleją.

RYTM NAPRZEMIENNY

Naprzemienna dieta proteinowa , korzystając z impetu, jaki nadaje jej faza uderzeniowa oparta na czystych proteinach, musi nas teraz doprowadzić do upragnionej wagi. To niezwykle ważna część planu Protal i zajmuje znaczną część czasu przeznaczonego na utratę wagi.
Rytmiczne dodawanie warzyw zmniejsza siłę oddziaływania białej i nadaje drugiej fazie synkopowanego tempa zarówno w organizacji posiłków , jak i uzyskania wyników. W miarę upływających tygodni utrata wagi będzie następować tylko w fazach kuracji opartej wyłącznie na proteinach, kiedy organizm nie potrafi oprzeć się skutkom tak surowej diety, ale z każdym pojawieniem się warzyw w jadłospisie ciało znów przejmie kontrolę nad sytuacją i będzie w stanie przeciwstawić się diecie. Poprzez okresy przestoju rozdzielone okresami przyspieszenia , przez serię podbojów z następującym po nich czasem odpoczynku, osiągniemy wyznaczony cel.

Jaki rytm nadać kuracji naprzemiennej ?

Najskuteczniejszy i najlepiej odpowiadający profilowi psychologicznemu osoby otyłej rytm to 5/5 , pięć dni czystych protein z następującymi po nich pięcioma dniami protein w połączeniu z warzywami. Nie jest to najłatwiejszy sposób, ale otyły paradoksalnie lubi trudności , jeżeli wysiłek się opłaca. A fakty są takie , że rytm ten przynosi najlepsze wyniki.
Innym rozwiązaniem jest rytm 1/1, jeden dzień oparty tylko na proteinach na zmianę z dniem, w którym dodajemy warzywa. To tempo najlepiej odpowiada osobom z lekką nadwagą, poniżej 10 kg lub takim, którym brak silnej woli. Można je także wybrac po okresie stosowania rytmu 5/5 aby zrobić sobie przerwę i nabrać tchu.

aggi Dodane ponad rok temu,

i jeszcze o wodzie:

Kuracja ta musi być bardzo obfita w wodę…

?Problem wody zawsze nieco zbija z tropu. Na ten temat krążą różnorodne zdania oraz opinie i zawsze znajdzie się jakiś pseudoatorytet głoszący pogląd przeciwny temu, który słyszeliście poprzedniego dnia.
Otóż problem ten nie jest zwykłym marketingowym pomysłem przemysłu dietetycznego, grzechotką do zabawiania osób pragnących być szczupłymi. To bardzo ważna kwestia, która mimo olbrzymich wysiłków podejmowanych wspólnie przez prasę, lekarzy, sprzedawców wód i ludzi kierujących się zwykłym zdrowym rozsądkiem nigdy nie przebiła Asię dostatecznie do opinii publicznej ani do odchudzających się.
Wydawałoby się, że aby się pozbyć zapasów tłuszczu, należy przede wszystkim spalić kalorie, ale spalenie, mimo że niezbędne nie wystarczy. Zeszczupleć to zarówno spalić, jak i usunąć. Co pomyślałaby pani domu o niewypłakanym praniu czy naczyniach? Podobnie jest z chudnięciem i trzeba to jasno powiedzieć. Kuracja odchudzająca, której nie towarzyszy odpowiadania dzienna racja wody, jest kuracją złą. Nie tylko jest mało skuteczna, ale przyczynia się do nagromadzenia w organizmie szkodliwych ubocznych produktów przemiany materii.

Woda oczyszcza i poprawia wyniki kuracji.

Nie ulega wątpliwości, że im więcej się pije wody i wydala moczu, tym większe daje to nerkom możliwości usunięcia ubocznych produktów przemiany materii. Woda jest więc najlepszym naturalnym środkiem moczopędnym. Zadziewające, jak mało ludzi pije wystarczająco dużo wody. Tysiące codziennych spraw opóźnia i w końcu tłumi naturalne uczucie pragnienia. Mijają dni i tygodnie, pragnienie zanika i przestaje odgrywać rolę sygnalizatora odwodnienia tkanek.
Wiele kobiet, których pęcherz moczowy jest mniejszy i bardziej wrażliwy niż u mężczyzn, wstrzymuje się od picia, aby uniknąć ciągłego wychodzenia do ubikacji w czasie pracy lub podczas podróży czy choćby z powodu niechęci do korzystania z toalet publicznych. Jednak to, co byłoby do przyjęcia w normalnych warunkach, jest absolutnie zakazane podczas kuracji odchudzającej. Jeżeli większość argumentów związanych z higieną wydaje się złudna jest jeden, który zawsze przekona:

Niedobór wody w czasie odchudzania nie tylko toksyczny dla organizmu, ale może również zmniejszyć lub całkowicie zablokować utratę wagi i zniweczyć wiele wysiłków. Dlaczego?

W trakcie kuracji odchudzającej ludzki mechanizm spalania tłuszczu działa jak każdy silnik spalinowy. Spalona energia wydziela ciepło i spaliny. Jeśli spaliny te nie są regularnie usuwane przez prace nerek w górnej części układu pokarmowego, ich akumulacja w dolnej części doprowadzi wcześniej czy później do przerwania spalania i uniemożliwi jakąkolwiek utratę wagi, nawet jeśli stosujemy się dokładnie do zaleceń diety. Tak samo byłoby z silnikiem samochodu, któremu zatkano rurę wydechową, lub z kominkiem, z którego nie wybierano popiołu ? i jeden i drugi zadusiłby się, zgasł pod stosem odpadów.
Błędy żywieniowe otyłego, nagromadzenie złych przyzwyczajeń, stosownie zbyt ostrych lub niekonsekwentnych diet, wszystko to rozleniwiło jego nerki. Osoba otyła bardziej niż ktokolwiek inny potrzebuje bardzo dużych ilości wody, aby rozruszać swoje organy wydalani. Początkowo operacja ta może wydawać się nieprzyjemna i męcząca, szczególnie zimą, ale przyzwyczajenie stopniowo bierze górę i staje się potrzebą dzięki przyjemnemu poczuciu wewnętrznego oczyszczenia i skuteczniejszego chudnięcia?.

Czy bialka pozwalaja schudnac bez zwiotczenia skory

Nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę, że skóra, jej elestyczna tkanka i mięśnie zbudowane są głównie z białek. Kuracja nie dostarczająca odpowiedniej ilości białek zmusiłaby organizm do korzystania z białek znajdujących się w mięśniach i skórze, pozbawiając ją elastyczności, nie mówiąc już o osłabieniu kości, które u kobiety w okresie menopauzy i bez tego są dostatecznie zagrożone.Połączenie tych negatywnych czynników powoduje starzenie się tkanek, skóry, włosów i ogólne pogorszenie wyglądu widoczne dla otoczenia, co może doprowadzić do przedwczesnego przerwania kuracji odchudzającej.
Tymczasem dieta bogata w proteiny, a zwłaszcza kuracja złożona wyłącznie z protein – inaugurująca plan Protal – nie zagraża białkom, z których zbudowane są tkanki organizmu, ponieważ dostarcza ich w dużej ilości. W tych warunkach szybka i motywująca utrata kilogramów nie odbiera mięśniom sprężystości, skórze blasku i pozwala zeszczupleć bez starzenia się. Ta właściwość planu protal może się wydawać drugorzędna kobietom młodym, okrągłym o twardych mięśniach i jędrnej skórze, staje się niezwykle istotna dla kobiet zbliżających się do okresu menopauzy albo o słabej muskulaturze oraz delikatnej i cienkiej skórze.

smoki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ciapa:Aggi a moze natknełas sie na info jak sie ma ta dieta do karmienia cycem?

Wywołuje ketozę a przy karmieniu to szkodliwe.

a-nushka Dodane ponad rok temu,

Znalazłam książkę w necie, zaczynam studiować 🙂

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez a_nushka:Znalazłam książkę w necie, zaczynam studiować 🙂
oooooo daj linka dla pozostałych 🙂

a-nushka Dodane ponad rok temu,

🙂

ciapa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez smoki:Wywołuje ketozę a przy karmieniu to szkodliwe.

No własnie tam myślałam, że trzeba unikać ketozy

A ja tak lubie na ketozie z 2 tyg pojechać wtedy czuję, że chudnę:Wstyd:

Nic poczekam jeszcze, na razie zostaje aerobik

a-nushka Dodane ponad rok temu,

🙂

kotus Dodane ponad rok temu,

Aguś dieta godna uwagi,bo prosta:-)
rzeczywiscie MM za bardzo absorbująca i to pilnowanie ilosci godzin posiłków jak dla mnie za cięzkie
Postaram się najpierw zastosowac dietę MŻ,a jeśli nie będe dawała rady przejde na białkową
Powiedz,a masz gdzies w necie zestawienie posiłków lub przepisy diety proteinowej ??
Od roku ciągle tyje.Przez rok przytyłam 8 kg.Do niedawna nie przejmowałam się,ale teraz widze ,że już przesadziłam :-)bo w nic się nie mieszczę:-/

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kotuś:Aguś dieta godna uwagi,bo prosta:-)
rzeczywiscie MM za bardzo absorbująca i to pilnowanie ilosci godzin posiłków jak dla mnie za cięzkie
Postaram się najpierw zastosowac dietę MŻ,a jeśli nie będe dawała rady przejde na białkową
Powiedz,a masz gdzies w necie zestawienie posiłków lub przepisy diety proteinowej ??
Od roku ciągle tyje.Przez rok przytyłam 8 kg.Do niedawna nie przejmowałam się,ale teraz widze ,że już przesadziłam :-)bo w nic się nie mieszczę:-/

a proszę bardzo

JAK wpiszesz w google dieta proteinowa przepisy lub menu to sie znajda

ja mam tą książke 350 przepisów 🙂

a ja dzis zjadlam juz
serek wiejski ze szczypiorkiem i chuda wendlinka drobiowa
jogurt naturalny
parówke z musztarda i korniszonem
a teraz czekam na szaszłyki grilowane z piersi kurczaka

od jutra znow p+w(protein + ważywa) to bede mogła szaleć 🙂

bratek Dodane ponad rok temu,

Aggi a parówki mozna- wydawało mi się, ze one do chudych nie należą
a poza tym mają duzo dodatków w sobie

aggi Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mama3xM:Aggi a parówki mozna- wydawało mi się, ze one do chudych nie należą
a poza tym mają duzo dodatków w sobie

można raz na jakiś czas taką małą z tych dziecięcych- one sa w miare chude

Znasz odpowiedź na pytanie: Dieta proteinowa – polecam!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
często i dużo sika...
.. i nie kontroluje tego Kuba jaka może być przyczyna? wcześniej myśleliśmy, że jest to związane z upałami, tym, że dużo więcej pije no i wtedy więcej sika.. potem zwaliłam jeszcze na stres -
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Zanik objawów!!!
Temat dotyczy mojej siostry.D jest w 5/6 tygodniu swojej wyczekanej ciąży.Starała się o nią 6 lat .Miała 3 IUI ,a zaszła całkowicie naturalnie.W piątek była na USG i widziała malutki
Czytaj dalej