do mam REFLUKS-owych dzieci

Witam Mamuśki,
Byłam wczoraj na usg brzuszka bo Kuba potwornie ulewa od urodzenia….Do tej pory cały czas prawidłowo przybierał na wadze więc pediatra kazał “przeczekać” …..niestety po 6ciu miesiącach czekania nie mamy poprawy ! No i radiolog robiący wczoraj badanko usg stwierdził, że ta nieszczęsna “zapadka” czy też “zwieracz” prowadzący do żołądka jest mocno rozhuśtany więc napewno trzeba będzie to zacząć leczyć. Do naszego pediatry idę dopiero w środę i dopiero wtedy dowiem się czegoś więcej…. Napewno ktoś z Was leczył refluks i wie coś na ten temat…czy to prawda,że leczyć powinno się dopiero po 6 miesiącu? Od kiedy u Was zelecono stosowanie leków z powodu obfitego ulewania? Ostatnio gdzieś słyszałam, że niektóre preparaty mają skutki uboczne i dlatego należy wstrzymac się z leczeniem nawet do roczku??!?! Napiszcie proszę jeśli coś wiecie na ten temat! Pozdrawiamy serdecznie,
ps – pan robiący nam usg dodał jeszcze, że warto zacząć to leczyć bo mały może mieć duży dyskomfort związany ze “zgagą”….niby cofa mu się treść z żołądka, ale czy u dzieci może faktycznie występować taka typowa “zgaga” biorąc pod uwagę, że jedzą tylko mleczko i warzywka ??

Ania& Jakub (5-12-2003)

Oczekując na dziecko
depilacja - pomocy
Mam pytanko Czy można depilować się środkami chemicznymi w ciąży (7mc) bo jak próbuję golarką elektryczną to się maluszek denerwuje. Pozdrawiam Agnieszka Paulisia i Mikołajek (20.08.04)
Czytaj dalej