Dysplazja stawów biodrowych a cesarka

Witam. Mam pytanie czy dysplazja stawów biodrowych jest wskazaniem do cesarskiego cięcia czy można rodzić sn. Ja mam niewykształconą głowę w lewej panewce. Ostatni wyczytałam, że może to być wskazanie do cc. Jeszcze nie rozmawiałam z moim gin. wizyta dopiero za 3 tygodnie. Czy ktoś miał podobny problem?

6 odpowiedzi na pytanie: Dysplazja stawów biodrowych a cesarka

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monis15:Witam. Mam pytanie czy dysplazja stawów biodrowych jest wskazaniem do cesarskiego cięcia czy można rodzić sn. Ja mam niewykształconą głowę w lewej panewce. Ostatni wyczytałam, że może to być wskazanie do cc. Jeszcze nie rozmawiałam z moim gin. wizyta dopiero za 3 tygodnie. Czy ktoś miał podobny problem?

Nie miałam, ale lepiej to przedyskutuj dokładnie.
Koleżanka z pracy nie wiedziała, że ma dysplazję, urodziła naturalnie i coś jej poszło – musiała mieć operacje na oba biodra. Nie wiem jak się skończyło, bo zmieniłam pracę i nie mam kontaktu, ale miała do wyboru albo czekać parę miesięcy (nie chodząc, a malutkie dziecko w domu), albo zapłacić paredziesiąt tysięcy i mieć wcześniej…
Masz jakiś kontakt z ortopedą – bo pewnie to ortopeda będzie Ci musiał wystawić ewentualne zaświadczenie…

monis15 Dodane ponad rok temu,

Tak ortopeda musi wyrazić opinię. Koleżanka jest pielęgniarką wzieła moje RTG i opisy i ma porozmawiać z jakimś ortopedą. A ja i tak pójdę na wizytę. Też właśnie słyszałam że dziewczynie wypadła noga ze stawu biodrowego podczas porodu. :Strach:

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monis15:Tak ortopeda musi wyrazić opinię. Koleżanka jest pielęgniarką wzieła moje RTG i opisy i ma porozmawiać z jakimś ortopedą. A ja i tak pójdę na wizytę. Też właśnie słyszałam że dziewczynie wypadła noga ze stawu biodrowego podczas porodu. :Strach:

Przepraszam, że Cię przestraszyłam, ale chciałam, żebyś tego nie zlekceważyła… Skoro Ty już wiesz o dysplazji to masz nad nimi duuuuuużą przewagę i u Ciebie skończy się to dobrze :Kciuki:.

monis15 Dodane ponad rok temu,

Ale cisza. Nikt nie miał podobnych problemów.:Hyhy:
A podobno tak dużo dziewczynek się z tym rodzi.
__________________________________________________________

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez monis15:Ale cisza. Nikt nie miał podobnych problemów.:Hyhy:
A podobno tak dużo dziewczynek się z tym rodzi.
__________________________________________________________

Wydawało mi się, że wczesne wykrycie i leczenie ma prowadzić właśnie do całkowitego wyleczenia (tak nam lekarz tłumaczył – mój syn miał podejrzenie…)… I potem już problem praktycznie nie istnieje :Niepewny:

monis15 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kurczak:Wydawało mi się, że wczesne wykrycie i leczenie ma prowadzić właśnie do całkowitego wyleczenia (tak nam lekarz tłumaczył – mój syn miał podejrzenie…)… I potem już problem praktycznie nie istnieje :Niepewny:

To chyba zależy od rodzaju dysplazji i zaawansowania. Ja mam niewykształconą główkę w panewce i tego nie da się naprawić no bo kość nie odrośnie (tylko operacyjnie). Ale jako dziecko chodziłam na rehabilitację i masaże bo jeszcze mialam jakieś przykurcze.
Koleżanka dowiedziała się od tego ortopedy, że jakiś specjalnych przeciwskazań do sn nie ma. Tylko zależy jak odwodze nogi na boki i czy w takiej pozycji dam radę długo leżeć. Na badaniu ginekologicznym które trwa chwilę to spoko, ale leżeć dlużej w takiej pozycji to mnie boli pachwina i tak jakby się blokowała ( zmienie pozycję i przechodzi) Niedlugo idę do gin i jeszcze z nim pogadam.

Znasz odpowiedź na pytanie: Dysplazja stawów biodrowych a cesarka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
panele -czyszczenie
dziewczyny doradzcie cos dobrego do czyszczenia paneli, zeby sie blyszczaly, bo ostatnio wygladaja jak stare i zniszczone :Stres: jakies plyny do polerki, pasty, no nie wiem bede wdzieczna za pomoc :)
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Majeńka (Frania) dnia 13go :)
[CENTER][SIZE=4][COLOR=Teal]Oto moja Cycorina: [/COLOR][/SIZE][/CENTER]
Czytaj dalej