HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #7879

  aga-27

  Dzień Dobry właśnie robiłam badania i wyszło że antygen HBs jest dodatni/pozytywny/. Podobno , nie jest to niebezpieczne dla maluszka, tylko ,że potem nie można karmić dzidziusia. Czy to prawda, miał ktoś taki sam problem. I jeszcze jedno, czy to że antygen HBs jest pozytywny to świadczy że ja jestem nosicielem Żółtaczki. Szukam od wczoraj w internecie, ale informacje są bardzo powierzchniowe. Będę wdzięczna za wiadomości, wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu.
  Ponadto robiłam próby wątrobowe i ALAT wyszedł 6,07 U/L gdzie norma na badaniach wynosi 25-37. Gdy ALAT jest za duzy znalazłam , ale gdy za mały co to znaczy? Biorę duphaston od początku ciąży.
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  AGA

  #137392

  monikap

  Re: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

  To że masz HBs pozytywny oznacza, że na pewno miałaś kontakt z wirusem wątroby typu B (czyli z popularną żółtaczką). Jesteś nosilem tego wirusu. W jakim stadiu znajduje się teraz twój organizm (tzn. czy go zwalcza, czy jest to stan przetrwały zależy od innych przeciwciał). Po za tym powinnaś zrobić drugi raz test na HBs- zawsze może być to pomyłka w labolatorium. Powinnaś też udać się do lekarza od chorób zakaźnych by zrobił badanie zwane układem e (określa inne przeciwciała od których zależy twój stan) oraz badanie HBV-DNA które określa ilość wirusa. A i co jest jest jeszcze ważne twój mąż partner powinnien zrobić sobie także badania jeśli nie był szczepiony (wirus przenosi się drogą płciową 🙁 ).
  Co do ciąży to to ryzyko przeniesienia wirusa na płód przez łożysko jest naprawdę minimalne określane na mniej niż 1 % (wzrasta w przypadku wykonywania badań penetralnych inwazyjnych). W czasie porodu jest już większe bo wynosi około 90 procent, ale dziecko dostaje surowicę z przeciwciałami plus szczepionkę co zabezpiecza w ponad 99 % dziecko. Najważniejsze by wiedzieć że taka sytuacja zaistniała u matki to lekarze widzą jak postępować. Co do karmienia piersią to sama dokładnie nie wiem, ale lekarze mówią że można wtedy karmić- sprawdziłam tę informację także na listach dyskusyjnych poświęconych HBV (lekarskich). Warunek karmienia jest jeden dziecko musiało mieć podaną surowicę zaraz po urodzeniu.
  Najważniejsze to jest sie nie załamywać i myśleć pozytywnie dal dziecka. Pamietaj o tym!! Jak chcesz napisz na prive  #137393

  aga-27

  Re: HBs antygen pozytywny w III miesiącu ciąży

  Jestem bardzo zaskoczona, bo nie przypominam sobie u siebie żółtaczki, leżałam w szpitalu dwa razy, i nie przechodziłam choroby. Zastanawiam się czy może być bezobjawowa, czy można być tylko nosicielem tego wirusa. Wynik badania bardzo mnie zaskoczył, dziękuję za informacje, na pewno mi pomogą chyba przyspieszę moją wizytę u lekarza, na priva nie piszę bo nie mam do Ciebie maila.

  Dzięki wielkie jeszcze raz
  Pozdrawiam
  AGA
  [email]aga_abc@poczta.onet.pl[/email]

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close