histeria czy nie reagować

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #115338

  betrisa

  Moja ponad 2 letnia córka, prawie 3 letnia od niespełna miesiąca wpada z byle powodu w histerie. Kładzie się na podłodze i ani przytulić ani przemówić, bo nic nie słucha,o krzyku nie mówię, bo to w ogole bez sensu jak się wydziera i ja mam jeszcze krzyczeć. Stwierdziłam,że może nie będe reagować i samej jej to przejdzie jak załapie,że mnie to nie rusza. Ale napiszcie jakie metody wam się udały, bo z drugiej strony dziecko wali wierzga o podłogę i nic nie robić?
  Daję ją od września do przedszkola i obawiam się,że tam będzie tak koncertować.

  #5302631

  kas

  Tymon był chyba trochę młodszy jak takie akcje zrzucaniem się na podłogę uskuteczniał. Tylko, że mnie akurat taki rzut na glebę totalnie rozśmieszał, więc raczej musiałam się kryć z moja reakcją ;).

  Moim zdaniem nie reagować ile się da. A w przedszkolu to panie niejedno widziały ;). Dodatkowo może się okazać, że Twoja córka w przedszkolu jest całkiem innym dzieckiem niż w domu. Tym bym się nie martwiła na zapas.  #5302632

  nateno

  Mam ten sam problem z 3,5letnią córką.Od września idzie do przedszkola chociaż ja mam nadzieję ,że to ją zmieni na lepsze

  #5302633

  julianne

  Mój w wieku ok. 2 lat rzucał się bez powodu na ziemię, na ulicy, w sklepie. Nie reagowałam, jak zrobiłam zakupy, pytałam, czy wstaje i idzie, czy zostaje. Jak się wyżył, wstawał. Nie przejmowałam się ludźmi. Szybko mu przeszło, bo nie widział reakcji. Ale każde dziecko inne.

  #5302634

  mam

  Olewam o ile nie znajdujemy sie przy ruchliwej ulicy, lub w sklepie z porcelana;). Jesli ma napad w miejscu gdzie moze zrobic sobie lub innym krzywde odrazu wychodze z nim niosąc pod pachą. Naszczescie obaj naraz nie maja takich akcji:D.

  U nas doszło jeszcze obrażanie się:Hyhy:, wtedy zaczynam sie śmiać z tego nie reaguje i szybko mija. W przedszkolu dadzą sobie z nia rade nie bój się o to:).

  W naszym p-lu starszy miał kare np nie wychodził na dwór dopóki nie przeprosił, działa też krzesłko, czas na uspokojenie się.

  Napewno działa to, jak ja jestem opanowana, nie dysktuje i konsekwentnie trzymam się ustalonych zasad:), bez tego próbują wchodzić mi na głowę.

  #5302635

  salsa-salsa

  u moje przeszło rzucanie się na ziemię,pozostało skakanie,tupanie,piski,krzyki,wrzaski… :Hmmm…: no i cos tam jeszcze  #5302636

  ania0030

  Przyczyny ataków histerii, których doświadcza Twoje dziecko, wynikają z etapu rozwojowego, na którym obecnie się znajduje, nie należy, więc szczególnie się tym przejmować – za jakiś czas samoistnie ustąpią. Ważne byś nie wzmacniała takich zachowań, chociażby zwracaniem uwagi, karaniem, krzykiem, czy też spełnieniem zachcianki dziecka.
  Pytasz, co mogłabyś zrobić w takich sytuacjach – przede wszystkim zapewnij dziecku bezpieczeństwo, zwróć uwagę czy w pobliżu nie ma przedmiotów, o które mogłoby się uderzyć, a jeśli podobne zachowanie zdarzy się w miejscu publicznym, najlepszym sposobem będzie objęcie i przytrzymanie dziecka lub wzięcie na ręce i wyjście.
  Warto też przeanalizować momenty, na skutek których dziecko reaguje histerią i starać się ograniczyć takie sytuacje.

  #5302637

  annaann

  najlepiej nie reagować i na pewno nie starać się niczym przekupywać

  #5302638

  madzia-raciborska

  Moim zdaniem nie reagować. W końcu zorientuje się, że nikogo nie rusza takie zachowanie. Nawet nie mówić nic do dziecka, tylko odejść (oczywiście mieć je na oku). Kilka razy i zrozumie, że rzucanie się na podłogę i płacz to nie jest najlepszy sposób na wymuszenie czegokolwiek od rodzica.

  #5302639

  madzia-raciborska

  Moim zdaniem nie reagować. W końcu zorientuje się, że nikogo nie rusza takie zachowanie. Nawet nie mówić nic do dziecka, tylko odejść (oczywiście mieć je na oku). Kilka razy i zrozumie, że rzucanie się na podłogę i płacz to nie jest najlepszy sposób na wymuszenie czegokolwiek od rodzica.

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close