Jak długo odczekać

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #15068

  iwoonka

  Jak myślicie, na ile należy odstawić pigułki zanim zacznie się starać zajść w ciążę? Moja lekarka powiedziała, że zupełnie wystarczy odstawić je na jeden cykl i już można, ale nie jestem zupełnie przekonana….

  #221743

  katrin

  Re: Jak długo odczekać

  cześc
  mi powiedział lekarz w październiku 2001 roku, że mam odstawić i tak po około dwóch trzech miesiącach powinnam starannie spróbowac zajść w ciąże , no ale nistety nie udało sie do tej pory, więc wydaje mi sie że to zależy od organizmu każdej kobiety jakie ma ku temu predyspozycje, np. moja koleżanka zaszła w ciążę już po jedym miesiącu za pierwszym razem im sie udało. Jak widzisz nie ma sztywnych terminow co do tego, ale wydaje mi sie że może poczekajcie koło miesiąca
  katrin  #221744

  riiba

  Re: Jak długo odczekać

  Ja czekałam miesiąc, ale to tylko na własne życzenie. Wcześniej dwóch niezależnych gin twierdziło, że według nich nie trzeba nawet miesiąca przerwy robić. Ja się jednak trapiłam i nawet się na osobną wizytę umówiłam, żeby to przedyskutować z moją gin.
  Mnie i tak na razie nie wyszło:-( A liczę, no powiedzmy od czerwca 2002, bo jak sobie przeliczyłam, to w maju zaczęliśmy starania już po terminie dni nadających się do przytulania.

  #221745

  iwoonka

  Re: Jak długo odczekać

  Dziękuje Wam, ja też cały czas jeszcze się martwie czy nie zrobić dłuższej przerwy, ale jeśli nie trzeba to niedługo startujemy.

  #221746

  kmm

  Re: Jak długo odczekać

  Ja uważam, że trzeba zrobic dłuższą przerwę, żeby hormony się troche uspokoiły. Poza tym w pierwszym cyklu po jest szansa na ciążę mnogą ze względu na hiperpłodność – tak twierdzi mój gin.
  Chcę odczekać 3 m-ce, żeby na spokojnie sie pobadać i poszczepic (właściwie już minęły te trzy m-ce, ale jeszcze nie załatwiłam wszystkiego)

  kasia.m.m
  moje cykle

  #221747

  mloda

  Re: Jak długo odczekać

  Rzeczywiście tak jest, że od razu po odstawieniu tabletek jest większe prawdopodobieństwo na ciążę mnogą, ale też słyszałam, że po odstawieniu jest większa płodność. Tak właściwie to trudno powiedzieć, każda kobieta inaczej reaguje.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close