jak obliczyć tydzień?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7479

  iwcia

  No tak. mam dwie kreseczki. Wyniki betahcg dopiero jutro wieczorem, lekarz w przyszłym tygodniu – a ja jestem ciekawa już teraz jak obliczyć wiek ciąży w moim przypadku? Niestety nie mogę się oprzeć na popularnym sposobie stosowanym przez lekarzy – na podstawie daty ostatniej miesiączki – bo miałam je bardzo nieregularne i o długości 50-70 dni. Ostatnią miałam 20 pazdziernika, ale to wcale nie znaczy ze mam ponadmiesieczna ciaze! Na szczescie znam date zaplodnienia, bo akurat mierzylam caly czas temperature – 20 listopada. Rzeczywisty tydzien ciazy jest oczywisty, ale chyba trzeba cos dodac zeby miec ten „standardowy”? Dwa tygodnie?
  Iwcia

  #133950

  joannapluta

  Re: jak obliczyć tydzień?

  Rzeczywisty wiek ciazy znasz bo liczy sie go od zaplodnienia ale ten standardowy to jest wlasnie + 2 tygodnie.

  Aśka P.  #133951

  iwcia

  Re: jak obliczyć tydzień?

  Dzieki wielkie! Czyli jestem prawdopobnie w standardowym czwartym tygodniu :))) A ile trwa ciąża w czasie rzecywistym i standardowym? Czy dobrze pamiętam że 38 i 40 tygodni?

  #133952

  kajado

  Re: jak obliczyć tydzień?

  Cześć ! Ciąża trwa przeciętnie ok. 280 dni . Wejdż na stronę {to jest 2 strona na wyszukiwarce, zaraz pod dziecko-info.com } jest tam rewelacyjny kalkulator, który pomoże Ci ustalić datę porodu, nawet jeśli miałaś nieregularne okresy,a tym bardziej że znasz datę zapłodnienia ! Ja ustaliłam sobie, dzięki tej stronie wszystkie „ważne” daty, sprawdziły się > warto spróbować !!

  Rybka

  #133953

  joannapluta

  Re: jak obliczyć tydzień?

  Ciaza za donoszona uwazana jest gdy urodzisz dziecko pomiedzy 37 a 42 tyg.

  Aśka P.

  #133954

  iwcia

  Re: jak obliczyć tydzień?

  Dzięki wielkie! Zaraz tam zajrzę…
  Pa
  Iwcia PL

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close