Jak tak można?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)
 • Autor
  Wpisy
 • #83236

  ahimsa

  http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3350297

  Bezsilność totalna! :((((


  14.10.2004 Mati i lipcowy dzidziol

  #1200094

  lea


  #1200095

  klucha

  Re: Jak tak można?

  od czasu do czasu odwiedzam kafeterię, aby poczytac bezsensowne posty.

  Izka i 4 latka

  #1200096

  ja3

  Re: Jak tak można?

  Nie wiadomo czy im zazdrościć czy współczuć. Dla mnie głupota ludzka. Sama spotkałam się z przypadkiem tak wielkiej rodziny. 10 dziewczynek w domu 11 dziecko w drodze, matka w 7 miesiacu ciąży plus amputacja piersi właśnie w tym 7 miesiacu. Czy ktoś mi może wytłumaczy co takimi ludzmi kieruje?

  Gosia, Julia, Oliwia i prawdopodobnie Konrad (23.11.2006)

  #1200097

  figa

  Re: Jak tak można?

  W odpowiedzi na:


  10 dziewczynek w domu 11 dziecko w drodze, matka w 7 miesiacu ciąży plus amputacja piersi właśnie w tym 7 miesiacu. Czy ktoś mi może wytłumaczy co takimi ludzmi kieruje?


  Ale że co?
  Że dziewczynek jest 10?
  Czy że 11 w drodze?
  Czy że w 7 miesiącu?
  Czy że amputacja?
  Czy leczyć się w ciąży nie można? Czy pierś powinna zostawić?
  Bo nie kumam, co Ci w tej rodzinie przeszkadza…

  #1200098

  lea

  Re: Jak tak można?

  Znam wspaniałą wielodzietną rodzinę, 8 dzieci, z których aż 7 to synowie (potencjalnie trudniejsi niby do wychowania) – rodzina jest re-we-la-cyj-na. Długo by opisywać. Nie chodzi tylko o to, że oni dają sobie radę. To jest coś więcej – są wzorem, mają swoją wspólną rodzinną pasje, w której odnoszą sukcesy na skalę ogólnopolską, mimo że żyją ubogo, żadni krezusi – jednak wychowywani są w taki normalny sposób… Poznałam jedno z ich dzieci i pomyślałam – wspaniały człowiek, wyróżnia się postawą i w ogole. Dopiero potem dowiedziałam się, ile ma rodzeństwa, poznałam innych – rodziców, rodzeństwo. Wspaniali ludzie – bez przesady.
  Wielka rodzina nie musi być przejawem glupoty, synonimem drogi do nieszcześć i katorgi matki skazanej na cierpienie. Nie muszą się od razu kierować czymś bezmyślnym… A to, o czym piszesz – amputacja w czasie ciąży – przecież planowane nie było i zdarzyć się może każdemu…  #1200099

  ahimsa

  Re: Jak tak można?

  Nie każda wielodzietność jest patologią…fakt! Ale ten konkretny przypadek jest szokujący! Ale nawet nie ci rodzice mnie szokują…ale też całe ich środowisko. Lekarze, rodzina, pracownicy społeczni itd. ktoś mógł zrobić cokolwiek w tej sprawie….podwiązać kobiecie jajowody? ( nielegalne), dać inne lokum? czasem taka pomoc, konkretna finansowa, pozwla na odbicie od dna! Ale od czegoś trzeba zacząć. By się chciało chcieć.


  14.10.2004 Mati i lipcowy dzidziol

  #1200100

  anastazja

  Re: Jak tak można?

  a mnie jest przykro , ze dopiero smierc matki tych dzieci doprowadzila do naglosnienia sprawy , pomocy tym ludziom – dzieciom 🙁 chociaz tyle byla w stanie „zrobic” aby sie dzieci najadly 🙁 straszne !!! i nie wierze ze nie bylo sasiadow , nikogo kto by mogl pomoc … Chlop troche z kroliczym popedem 😉 ale, ale my gdyby nie wiedza i antykoncepcja to i moze tez mialbybysmy juz po kilkoro 😉 😉 Zniesmacza mnie jednak fakt gdzie oni te dzieci robili ? w domu przy tych innych dzieciach

  Klara

  #1200101

  elik

  Re: Jak tak można?

  to niestety tak wlanie wyglada, ze sprawa staje sie glosna jak wydarzy sie juz tragedia a tak, z dnia na dzien, kazdy sie znieczula – bo jak zyli jakos przy 5 dzieciach, to zyli i przy 6 i 7 itd…

  Antek 2l i 9 m & Zosia 27 III 2007

  #1200102

  natinka

  Re: Jak tak można?

  :(((

  Nati, Kamilka 05.04.04 i Kacper 25.05.06  #1200103

  lea

  Re: Jak tak można?

  To jest norma w wielu domach 🙁
  Niestety cos o tym wiem 🙁

  #1200104

  ja3

  Re: Jak tak można?

  Samiec, który skacze po swojej samiczce jak królik. Osobiście nie rozumiem jak można doprowadzić do tego, by być na okrągło w ciąży. O czym ci ludzie myślą. Przecież taka kobieta rodzi i po paru tygodniach zachodzi znowu w ciążę. Gdzie ona ma jakąś odskocznie.

  Gosia, Julia, Oliwia i prawdopodobnie Konrad (23.11.2006)  #1200105

  figa

  Re: Jak tak można?

  Ciekawe rzeczy piszesz…
  Co byś czuła, gdyby ktoś powiedział, że Twój mąż skacze po Tobie jak królik po samiczce? Że nie wie o czym, Wy myślicie? Bo nie masz odskoczni? Bo tego kogoś zdaniem troje to ogromna ilość dzieci?
  Może jakieś sensowniejsze argumenty zamiast zwykłego obsmarowywania innych?

  Krew mnie zalewa jak czytam takie … teksty.

  #1200106

  helenb

  Re: Jak tak można?

  Nie mam nic do wielodzietnych rodzin, wręcz bardzo mi się takie rodziny podobają. Ale dorośli muszą być mądrymi, odpowiedzialnymi ludźmi.Musza sobie zdawac sprawę z tego, że sprowadzaja na świat dziecko i trzeba je wychować i zapewnić mu godne warunki bytu (minimalne chociażby).
  Ci opisani to biedni umysłowo ludzie-niestety.Skoro oni nie zdawali sobie sprawy ze swojego krytycznie ubogiego życia, dlaczego nie zareagowali ludzie z jakis instytucji, szpital, opieka społeczna, czy podobne??
  Tragedia normalnie…

  Stasiu 14.01.05 i Kasia 27.12.05

  #1200107

  ja3

  Re: Jak tak można?

  A kto tu mówi o trójce? Te rodziny mają po 11 czy 12. To nie jest obsmarowywanie tylko wypowiadanie swojego zdania. A to , że jest ono inne niż Twoje, to już trudno. Nie powiesz mi, że normalne jest mieszkanie w jednym, czy dwóch pokojach z całą gromadą dzieci w różnym wieku. A co do porównania, to jak to nazwiesz : okazywaniem miłości?, pięknym seksem? Wątpię, by te kobiety były szczęśliwe; chyba, że są z innej epoki.
  A zresztą, ich życie, ich odskocznie, ich dostatek c zy też bieda. Jak im tak dobrze, to niech mają nawet i po 20-ro dzieci. Ja jednak wiem, co widzę, a osobiście spotkałam się z trzema takimi rodzinami bardzo wielodzietnymi. Szkoda mi tych kobiet i dzieci. By jakoś ustawić sobie życie muszą przejść bardzo ciężką szkołę życia.

  Gosia, Julia, Oliwia i prawdopodobnie Konrad (23.11.2006)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close