jak uniknąć alergii, niby proste ale..

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #90745

  daga-j23

  Mój Olaf ma 3 tygodnie. Na twarzy pojawiły mu się krostki, pamiętam, że w tym okresie życia moja córka też takie miała i po poczytaniu uznałam, że to tzw. trądzik niemowlęcy, który sam przejdzie. Ale potem u Emilki wykryto skazę białkową, mam więc „obciążenie alergią” w rodzinie (ja i mąż też alergicy sezonowi ale nie bardzo nasilone). No i chciałam zapytać czy powinnam już z góry profilaktycznie być na diecie bezmlecznej (i bez innych uczulających produktów czyli cytrusy, kakao, orzechy, co jeszcze?) czy mam czekać aż upewnię sięjakimiś oznakami, że synek rzeczywiście ma alergię? Czy gdyby był alergikiem i zjadłabym ten alergen to najpierw powinna pojawić się reakcja skórka u dziecka, lub zmiany w kupce czy np. wieczorny płacz podobny do objawów kolki (czy też po prostu kolka) może być wynikiem takiego postępowania? Bo chodzi mi o to by uniknąć kolek, żebym wiedziała, że nie płacze z powodu że coś zjadłam, a jeśli byłby na to uczulony to łatwiej poznać po skórze co nie..

  Dagmara i

  #1595299

  lilavati

  Re: jak uniknąć alergii, niby proste ale..

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie
  Są dzieci alergiczne u których alergia objawia się tylko w jeden sposób np mają brzydką skórę, albo brzydkie kupy, albo kolki, albo… i tu można wymieniać całą masę możliwych objawów. Są też dzieci u których występuje kilka bądź nawet wszystkie z wymienionych objawów a kolejność ich występowania również zależy od osobnika

  Dodam , że u jednego objawy mogą pojawić się już po 20min a u innego nawet po dwóch tygodniach  #1595300

  daga-j23

  Re: jak uniknąć alergii, niby proste ale..

  no to mnie nie pocieszyłaś… Ale trudno, będę jeść mało lub wcale tych produktów, a kategorycznie ich sobie odmówię gdy z dzieckiem będzie się coś działo, bo na razie jest dobrze.

  Dagmara i

  #1595301

  lilavati

  Re: jak uniknąć alergii, niby proste ale..

  Bardzo mądra decyzja
  Odstawiamy coś jak widzimy, że ewidentnie szkodzi
  Dieta na zaś nie ma sensu, podobnie jak nie ma sensu dieta bezmleczna kobiety ciężarnej- ostatnio troszkę czytałam o obalaniu tych teorii
  Trzymam kciuki aby udało się Wam alergii uniknąć

  #1595302

  Anonim

  Re: jak uniknąć alergii, niby proste ale..

  ja bym odstawiala produkty dopiero gdy zaobserwuję że dzicku szkodza, nie na zapas

  Monika i
  Nina (4)

  #1595303

  gabrycha

  Re: jak uniknąć alergii, niby proste ale..

  Ja karmiąc piersią odstawiłam nabiał gdy alergia dała o sobie znać.Antoś zaczął wymiotować i tak niestety jest po dziś dzień:( Nie ma co wprowadzać diety eliminacyjnej na zapas.

  Dorota i Antoś(24.03.2005)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close