Jaka szczepionka?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #66521

  marta-ruda

  Jaką szczepionką szczepialiście swoje dzieci? Wiem, że jest jakaś 5w1 i szczepionka 6w1 (kosztują ok. 200 zł). Jest też szczepionka – wszystko osobno – czyli z Darią za każdym razem będę musiała iść do kłucia, ale już nie chodzi o to, tylko czy faktycznie te płatne szczepionki są lepsze. Pediatra Darii powiedziała, że cyt: „te szczepionki z NFZ (Bezpłatne) to zachodnie szczepionki, a nie byle jakieś ruskie” i te płatne to ona tylko poleca dzieciom chorowitym i wcześniakom.

  Trochę chaotycznie to napisałam, ale myślę że będziecie wiedziały o co mi chodziło.
  Dzięki

  #848407

  cat

  Re: Jaka szczepionka?

  Ja Karolinę zaszczepiłam właśnie Hexą – czyli 6w1. Za czasów Łukasza były już szczepionki łączone, ale nie aż tyle w jednej. Zalety – mniej kłuć i mniej szczepień w ogóle. Wadą jest cena. Nie orientuję się w jakości szczepionek refundowanych, ale na pewno NFZ nie refunduje wszystkich i od Ciebie już zalezy, czy dokupisz dziecku np. szczepionkę na HIB. A chyba jednak warto…

  Kasia i…

  Łukasz i Karolina(07.03.2005)  #848408

  asiucha

  Re: Jaka szczepionka?

  Cześć 😉
  Ja też jestem za odpłatnymi szczepionkami i takimi szczepię mojego synka.
  Ale nie 6 w 1 tylko 4 w 1. Czyli standardowe + do tego Hib. Bez WZW bo lekarka powiedziała ze to łączenie nie jest jeszcze takie popularne i własciwie trochę przesada z ceną. Ja za to 4 w 1 płace 130 zł.
  Na pewno dziecko lepiej znosi te łączone szczepionki bo są nowsze. Mam na to przykład bo mojej siostry synek jako pierwsze był zaszczepiony tą darmową szczepionką i nie zniósł tego za dobrze – stan podgorączkowy, cały dzień był markotny i taki „smutny” a to dlatego ze położna która przychodziła do mojej siostry nic jej o tych odpłatnych szczepionkach nie powiedziała. Dowiedziała sie o nich ode mnie i teraz już szczepi synka tymi łączonymi i znosi je bardzo dobrze.
  Mój Kubuś był już 2 razy szczepiony tymi łączonymi i też zniósł je b. dobrze – tzn. nie zauważyłam by był po nich „inny” niż zwykle.
  No i oczywiście oszczędzam mu kłócia i bólu.
  Pozdrawiam i mam nadzieję że choć trochę pomogłam
  Asia

  #848409

  suzzie

  Re: Jaka szczepionka?

  Ja szczepiłam Michałka skojarzonymi płatnymi szczepionkami Infanrix i Infanrix z Hexą….Mniej ukłuć = mniej cierpienia i płaczu przede wszystkim.
  Poza tym nie bardzo bym wierzyła w zapewnienia Pani Doktor…bo noworodki w szpitalach szczepią na przykład koreańską szczepionką przeciw żółtaczce…..
  poprawcie mnie jeśli się mylę.

  Michał (11.08.2004)

  #848410

  magdzik22

  Re: Jaka szczepionka?

  Masz racje niestety – niestety dla naszych dzieci . Ten Euvax wogole nie byl testowany na bialej populacji, tylko na zoltej. A przeciez genotyp mamy inny i inaczej mozemy reagowac na szczepionke.

  Co do szczepionek odplatnych – placi sie nie tylko za mniej ukluc (mniej bolu i strsu dla dzieciaczkow) – rowniez za inna postac szczepionki. W tych bezplatnych szczepionka to zabite wirusy, w platnych – tylko pewne fragmenty zabitego wirusa. Dlatego sa duzo bezpieczniejsze. Na przyklad dzieci z problemami neurologicznymi powinny byc szczepione tylko takimi szczepionkami. A najl;epiej poczytajcie tutaj: http://www.szczepienia.pl, albo wrzucie haslo „szczepionka skojarzona” w wyszukiwarke tutaj na forum – bylo o tym temacie czesto i bardzo duzo. Ja polecam goraco szczepionki skojarzone! I Hibba tez!

  Magda & Marcia 07.09.04

  #848411

  anusia77

  Re: Jaka szczepionka?

  Ja szczepiłam Sarunię najpierw Hexą (6w1), a teraz szczepimy kolejnymi skojarzonymi. Nie żałuję wydanych pieniędzy (choć rzeczywiście ceny są horrendalne). Cieszę się, że nie muszą jej kłóć kilkanaście razy, a tylko kilka w ciągu roku.
  Wkurza mnie to, że musiałam dowiadywać się o szczepionki skojarzone sama, bo żaden lekarz nie miał ochoty mnie powiadomić o ich istnieniu.

  Pozdrawiamy

  Ania i Sarenka (27.12.2004)  #848412

  porky

  Re: Jaka szczepionka?

  Juleczka była szczepiona tą 4 w 1. Po pierwsze mniej ukłuc, a po drugie wiem, że po tych skojarzonych o wiele rzadziej występuje gorączka, złe samopoczucie.

  Juleczka (Puchatek) 12.12.04

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close