Karmienie piersią a środki odchudzające

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #54074

  maduxia

  Mam do Was pytanko: czy NAPRAWDĘ nie istnieją żadne doustne środki wspomagające odchudzanie, które mogłaby brać karmiąca mama??? Są przecież różne ziołowe itd. Chodzi o to, że pytałam w aptekach i za każdym razem to samo: dla karmiących nic. A może Wy coś znacie i przetestowałyście na sobie?

  Mam jeszcze jeden problem też z tej samej dziedziny: co z wyszczuplającymi zabiegami przy których używane są specyfiki z olejkami eterycznymi? One są dość głęboko penetrujące i w związku z tym też nie wiem-wolno czy nie?

  Dodam, że na moje pytania lekarz ma jedną odpowiedż-mniej jeść-ale ona mnie zupełnie nie zadowala. Poza tym-dieta i karmienie? Już sama nie wiem…

  Antoś (24.11.2003) i mama

  #691270

  bettyboo

  Re: Karmienie piersią a środki odchudzające

  Niestety wszyscy na około mają rację – nie można w czasie karmienia brać nic na odchudzanie, bo wszystko przechodzi do mleka. Poza tym nie ma preparatów dla mam karmiących, bo jest zasada, że w czasie karmienia nie wolno się odchudzać. Wiem że to strasznie męczy i chciałoby się zgubić już ten cały balast, ale wszystko w swoim czasie. W czasie karmienia wolno chudnąć max pół kilo tygodniowo – to bardzo ważne! W czasie gwałtownego odchudzania z tkanki tłuszczowej uwalnia się dużo szkodliwych toksyn, które niestety przechodzą do mleczka. Ciut mniej jedzonka i karmienie piersią wystarczą żeby powoli chudnąć. Tym bardziej że przecież na wytwarzanie pokarmu organizm zużywa dodatkowe kalorie.
  Na koniec dodam na pocieszenie, że moja Agusia za trzy dni kończy pół roczku i przez ten czas schudłam dokładnie 12 kg (bez diet i wysiłku, po prostu karmiąc piersią). Mniej pocieszające jet to że zostało mi jeszcze 15 kg czyli prawie 8 m-cy żeby wrócić do wagi sprzed ciąży. Chyba domyślasz się, że po porodzie wyglądałam jak wielka baryła i mimo to nie załamałam się. Ważne żeby maluszek był zdrowy. Reszta jakoś sama się ułoży.
  Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

  Becia i Agusia(26.03.2004)  #691271

  maduxia

  Re: Karmienie piersią a środki odchudzające

  Mi balastu zostało jeszcze 12 a Antonio ma już 10 miesięcy !!!! Wkurza mnie to, że tak wolno to idzie! Jedyne pocieszenie, że nie ja jedna… Dzięki Ci, towarzyszko niedoli 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

  Antoś (24.11.2003) i mama

  #691272

  mimmi

  Re: Karmienie piersią a środki odchudzające

  Odstaw cukier- pod kazda postacia. Po tygodniu zlecial mi na starcie z kilogram.

  Aga i Michałek (17.10.03.)

  #691273

  maduxia

  Re: Karmienie piersią a środki odchudzające

  Czyli drastyczna pierwsza faza Montignaca. Coż, spodziewałam się, że bez tego się nie obejdzie…
  Pozdrawiamy!

  Antoś (24.11.2003) i mama

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close