Kiedy „kibelek”?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #71872

  gonia35

  Witam.
  Słyszałam, że juz od 6 miesiecy można przyzwyvzajać dziecko do „kibelka”. Co sądzicie o tym? Darcia skończy za tydzień 10 miesięcy – czy już kupić nocniczek? (wydaje mi sie narazie bardzo „zielona” w tej kwesti) Jak to wyglądało u was… kiedy pojawiają sie pierwsze „efekty” nauki?
  Pozdrawiamy…

  Gonia i Dareńka (17.12.2004)

  #933922

  pasiasta

  Re: Kiedy \”kibelek\”?

  Dora miała 5 czy 6 m-cy jak pierwszy raz usiadła na nocniku i do dzisiaj qpkę tam ‚łapiemy’ siku też, jak przypilnujemy, to bywa i dzień z 1 pieluchą:-)

  Dorota 08.08.04  #933923

  klucha

  Re: Kiedy \”kibelek\”?

  dla mnie bezsens mączenia dziecka i siebie. Wysadzanie, łapanie, przesiadywanie na nocniku, wsadzanie dziecka z nocnikiem do wanny i polewanie nózek wodą. brrr. Dosyć często słysze też opinie że ładnie robiło, chętnie siadało i udało się złapać coś tam a potem nastąpiła kilkumiesięczna awersja do nocnika. Ja wolałam poczekać jak moje zrozumie te potrzeby i cała edukacja trwała naprawdę krótko. najpierw nauczyła robić się siusi, potem kupkę. Bez stresów bez męczenia. Czekałam aż dorośnie

  Izka i Zuzia 3 latka 🙂

  #933924

  pasiasta

  Re: Kiedy \”kibelek\”?

  O co z tym chodzi, co to za teoria, bo brzmi jak jakaś kara

  W odpowiedzi na:


  wsadzanie dziecka z nocnikiem do wanny i polewanie nózek wodą


  Co do nocnikowania, to jak zawsze: każde dziecko jest inne, nasza Dorota nie wygląda na umęczoną, a my tymbardziej.

  Dorota 08.08.04

  #933925

  Anonim

  Re: Kiedy \”kibelek\”?

  Mam podobne zdanie jak Klucha. Dla mnie to zupełny bezsens sadzać dziecko półroczne na nocnik, bo to jest samo sadzanie dla sadzania. Przecież taki maluch nawet nie jest w stanie tego kontrolowaćm a to że zrobi przy tym siku to napewno nie specjalnie, żeby ucieszyć rodzica że już siusia na nocnik. To jak dla mne zupełnie za wcześnie, po co stresować siebie i może i dziecko.
  Ja jak Marta miąła 10 miesięcy , nawet nie myślałam o nocniku, kupiłam jej jak miała 1,5roku, ale bardzo się go bała. Pieluchę zdjęłam całkiem jak miała 2 lata, uczyła się 2 miesiące, teraz ładnie woła i jedno i drugie

  Marta 2 lata i 3 m-ce

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close