Forum: Szkolniaki

Lakierowanie/Fluoryzacja zębów

Hej, rodzice!

NAsze dzieci wchodzą w wiek szkolny – wraz z tym rozpoczyna się tak zwana szkolna fluoryzacja zębów. Sama pamiętam, jak bardzo, gdy ja byłam w szkole, przeżywałam ten zabieg. Nie dosć, że gabinety były słabe, to jeszcze ten fluor miał dziwny kolor i zapach. Generlanie nieprzyjemne przeżycia.
Teraz zastanawiam się, czy nie posłać raczej dziecka na fluoryzację do gabinetu stomatologicznego. Rozmawiałam ostatnio ze swoim dentystą, ktory polecił mi [edycja reklamy]- stosowany u niego w gabinecie. Słyszałyście może o tym lakierze? Ponoć dzieci znoszą go wyśmienicie, bo ma fajny smak i dobre właściwości. I robią to kiedy chcą, a nie koniecznie w szkole 😉 Rozważam taką opcję, co by dziecko się nie męczyło.
Co o tym sądzicie? Gdzie posyłacie swoje dzieci?
Pozdrawiam

8 odpowiedzi na pytanie: Lakierowanie/Fluoryzacja zębów

gosik2014-02-20 13:58:04

a ja szkolną fluoryzację wspominam bardzo sympatycznie
uwielbialiśmy zbiorowo pluć na szkolne trawniki :Hyhy:

anet2014-03-04 14:58:56

od kilku lat co 6,7 m-cy robie dzieciom lakierowanie u stomatologa prywatnie, to jest po prostu posmarowanie fluorem ząbków i 1 fiolka starcza na dwójkę dzieci (koszt ok 100zl), (na dorosłą osobę – 1 fiolka)
ja sama odkąd zaczęłam lakierować zęby nie mam problemów z próchnicą, dlatego polecam i robię to 2 x w ciągu roku

to taki bezbarwny płyn – w szkole to z tego co pamiętam to była taka specjalna pasta

ważne jak ten fluor jest kładziony że tak powiem:), kiedyś pokusiłam się z grupera u innego stomatologa to tak po łebach zrobił w ciągu 3 min dosłownie, a mój stomatolog jest dokładny i każdy ząb lakieruje z każdej strony – 20 min, 30 min niewyjęte

monikachorzow2014-03-09 20:54:45

u mojego młodego w szkole juz 3 rok fluoryzują ząbki.nie narzeka że to coś paskudnego -on raczej z tych że jak coś mu nie smakuje to bardzo głośno o tym mówi…. nawet nie wiem kiedy to przebiega -szczoteczki mają w klasie i co jakis czas higienistka zabiera ich grupami.
oprócz tego lakieruje ( czy lakuje??) mu nowo wychodzące 6tki i 7 mki….ale to juz w gabinecie 🙂

aliraza1492014-12-10 11:51:04

Nie ma to wiele wspólnego z dysleksją – po prostu osoby prawo i leworęczne mają trochę inną organizację mózgu, nasz zespół bada dzieci pod kątem mózgowego podłoża dysleksji – ważne jest byśmy mieli jak najbardziej porównywalną między sobą grupę, zatem w projekcie mamy tylko dzieci praworęczne. Pozdrawiam!

chal-nikkal2015-01-18 07:00:58

od kilku lat co 6,7 m-cy robie dzieciom lakierowanie u stomatologa prywatnie, to jest po prostu posmarowanie fluorem ząbków i 1 fiolka starcza na dwójkę dzieci (koszt ok 100zl), (na dorosłą osobę – 1 fiolka) ja sama odkąd zaczęłam lakierować zęby nie mam problemów z próchnicą, dlatego polecam i robię to 2 x w ciągu roku to taki bezbarwny płyn – w szkole to z tego co pamiętam to była taka specjalna pasta..???

ramina2015-02-19 22:48:59

U nas już od pierwszego roku edukacji pilnowali jej w przedszkolu. Córka nigdy nie miała z nia problemów.

mamuskam2015-03-16 17:02:37

Moje dzieci dwa razy do roku chodzą na “fluor” do stomatologa,w ramach wizyty NFZ mam to darmowo

alinkaka2015-07-30 08:20:39

Mojemu młodszemu maluchowi dopiero rosną zęby, a starszak ma fluoryzacje w przedszkolu dwa razy do roku (na wiosnę i jesień)

Znasz odpowiedź na pytanie: Lakierowanie/Fluoryzacja zębów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Wrześnióweczki 2014
Po dziesięciu latach powracam na forum oczekujących pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i wpisujcie się
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Kontrola Urzędu Skarbowego Przy Uldze na dzieci
Mam pytanie , zabieram się powoli za rozliczenia , odliczam ulgę za jedno dziecko. Wyczytałem w poradniku : [URL="http://www.money.pl/podatki/pit_2013/poradniki/ulga-na-dzieci/?rfguidfo"]http://www.money.pl/podatki/pit_2013/poradniki/ulga-na-dzieci/?rfguidfo[/URL], że Urząd Skarbowy może ale ni musi poprosić o przedstawienie dokumentów.
Czytaj dalej