Lolek ma kandydozę !

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #59392

  pluto

  Dowiedziałam się w piątek…..Co prawda do drugiego roku zycia pił mleko i jadł prawie wyłącznie sreki i owoce, ale słodyczy bardzo mało.no i tylko jeden antybiotyk…….no cóż……dobrze, że dowiedziałam się o tym teraz…….przynajmniej wiem skąd u niego bół brzucha i ten kaszel……….
  Polecam badanie mykologiczne kału u dzieci….kosztuje 35 zł, a być może i Wasze dzieciaczki mają tę chorobę….
  P.S. Moja rodzinka też zrobiła badania…..dwójka dzieci i 60 letni wujek także mają przerost drożdżaków……szkoda tylko, że lekarze wogóle nie wiedzą o istnieniu tej chorobiy………

  Julka i dwuletni Karolek

  #758129

  cszynka

  Re: Lolek ma kandydozę !

  Oj
  Napisz coś więcej o objawach, bo moja Ola od dłuższego czasu ma kaszel. Nie jest szczególnie męczący, ale niepokoi mnie. Serków je sporo, mleka też, owoców i słodyczy mało, na ból brzuszka nie narzeka, antybiotyk był jeden. Czy sama mogę te badania „zrobić” czy potrzebne skierowanie?
  Wystraszyłam się. Napisz jeszcze z czym się wiąże to, że wykryto u Karolka tę chorobę.
  Pozdrawiam i mimo wszystko duuużo zdrówka.

  Ola (06.01.2003)  #758130

  kotagus

  Re: Lolek ma kandydozę !

  A czy on nie mógł się zarazić po prostu od Ciebie? Bez udziału antybiotyków czy też słodyczy? Grzybica przenosi się jak każda choroba infekcyjna…
  Mam nadzieję, że oboje się szybciutko wyleczycie i nie nastąpi re-infekcja. Grzybice są paskudne….

  Mati 28.01.04 ? 20.04.05

  #758131

  pluto

  Re: Lolek ma kandydozę !

  Nie można się tym zarazić……..to, czy nastąpi przerost drożdżaków, które normalnie żyją w każdym z nas, zależy tylko od odporności ogrganizmu, diety……..
  ……..można to porównać np do choroby wrzodowej..nią też nie można się zarazić………

  Julka i dwuletni Karolek

  #758132

  pluto

  Re: Lolek ma kandydozę !

  tam znajdziesz informacje o objawach choroby……….na całą stronę hi,hi……
  Sama mam kandydozę……….pomyślałam, że tak na wszelki wypadek zrobię badanie tez Lolkowi..on do dwóch lat jadł wyłącznie mleko i serki, które sprzyjają rozwojowi drożdżycy…..i okazało się trafione w dziesiątkę……..badanie można zrobić samemu, kosztuje ok.35zł, jest to badanie mykologiczne kału………po ok. 7-10 dniach są wyniki…..
  P.S. Jeżeli w jakimkolwiek wymazie z czgokolwiek, będzie wyszczególniona Candida, oznacza to, że jest jej przerost w organiźmie…….

  Julka i dwuletni Karolek

  #758133

  kotagus

  Re: Lolek ma kandydozę !

  Wiesz, ja nie jestem lekarzem, opieram się bliskim mi przypadku, gdzie małżeństwo miało zakażenie grzybicze przewodu pokarmowego i zresztą u obojga wykryto też Helicobacter pylori (patogen choroby wrzodowej). Ich lekarz był przekonany, że infekcja zaczęła się od jego, bo miał większy poziom grzybów w wymazie, u niej infekcja (identyczne wykryte grzyby i bakterie) była słabsza, czyli lekarz wysnuł wniosek o tym, że to on ją zaraził. Ponoć wystarcza używanie tych samych sztućców i naczyń, bo pocałunki (takie jak u nich) to u was odpadają

  PS. na marginesie: grzybica pochwy (tez kandydoza) przechodzi z partnera na partnera niemalże w ułamku sekundy, hehe… to już mi znane niestety z autopsji. A też to jest „raptem” zaburzenie normalnej flory pochwy w sprzyjających okolicznościach, a jednak… zaraźliwe…

  Pozrawiam serdecznie życząc Wam obojgu zdrówka!

  Mati 28.01.04 ? 20.04.05  #758134

  pluto

  Re: Lolek ma kandydozę !

  No tak..ale my obydwoje mamy candidę albicans..a tym zarazić się nie można….bo te grzybki po prostu żyją w każdym organiźmie…..

  Julka i dwuletni Karolek

  #758135

  pluto

  Re: Lolek ma kandydozę !

  Candidę ma na szczęście tylko w przewodzie pokarmowym…….nasz pediatra twierdzi, że to po antybiotyku…….

  Julka i dwuletni Karolek

  #758136

  cait

  Re: Lolek ma kandydozę !

  Czy mogłabyś mi napisać, jak żywisz Karolka? Prawdopodobnie Ali wyniki będą poddobne, a ja nie mam pojęcia co dawać dziecku z kandydozą.


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)

  #758137

  pati68

  Re: Lolek ma kandydozę !

  gdzie robiłaś to badanie?

  Mimi

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close