Mamusie księgowe – pomożecie???

Mam taki problem – prowadzę sama (nieudolnie…) księgowość naszej firmy i nie wiem, jak mam rozliczyć fakturę zagraniczną wystawioną w Euro??? Jest to towar handlowy importowany z Niemiec – wszystkie dokumenty celne są itd. tylko jak ja mam zrobić z tą walutą? Przeliczyć po kursie dnia z dnia sprzedaży czy jakoś inaczej??? Przy okazji – co z VATem z granicy, który został zapłacony? jak go odliczyć? Będę bardzo wdzięczna za pomoc…

Sprezynka i dzidzia (7/12)…a może wcześniej?

2 odpowiedzi na pytanie: Mamusie księgowe – pomożecie???

pam-24 Dodane ponad rok temu,

Re: Mamusie księgowe – pomożecie???

Rozliczenie dokonujesz na podstawie SAD’u, wg kursu widniejącym na nim. POtem dodajesz wartość transporu i opłaty celne, i wyjdzie Ci cena zakupu. no i potem + marża tam jakaś i sprzedajesz !!!
Jesli chodzi o VAT to na sadzie jest jego wartość pod 813, i normalnie go odliczasz od podatku należnego. Jeśli bedziesz miała jakies problemy to wal smiało . Może nawet masz GG byłoby szybciej.
Pozdrowionka

Pam & Karolcia przełom 11/12 2003

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Mamusie księgowe – pomożecie???

Nie wiem, jak Ci dziękować!!!
Moje GG: 719978 – mam jeszcze jedno pytanko…Odezwiesz sie?

Sprezynka i dzidzia (7/12)…a może wcześniej?

Znasz odpowiedź na pytanie: Mamusie księgowe – pomożecie????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Książka kucharska
przepis na piernik - pilne!!!!!!
pilnie poszukuje przepisu na piernik - mąż zaczyna straszyc rozwodem;))))))))))))))) chodzi mi jednak o przepis, do którego: a) nie używa sie kopy jaj i tony miodu (moga byc, ale w mniejszej ilości
Czytaj dalej
Dla starających się
Opinie na temat duphastonu
Dziewczyny, mam do Was kilka pytań związanych z przyjmowaniem duphastonu. Brałam do od 16 do 25 dnia cyklu. Dopiero w 23 dc zaczęły mnie boleć piersi i pobolewać podbrzurze.
Czytaj dalej