Forum: Szkolniaki

materiały dodatkowe NOWE JUŻ W SZKOLE (klasa 1)

warto kupić? ma któraś z was? chciałam troszkę więcej zrobić z synem… nie mam możliwości wyjść do księgarni i zobaczyć co jest w tych pozycjach – liczę coraz lepiej, piszę coraz lepiej, chcę wiedziec więcej i radzę sobie coraz lepiej… czy pierwsze dwie są dla dzieci które mają kłopoty z nauką a drugie dla bardziej zdolnych? czy w tym momencie ma sens kupować wszystkie części danej serii czy raczej zacząć już od części B?

5 odpowiedzi na pytanie: materiały dodatkowe NOWE JUŻ W SZKOLE (klasa 1)

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Finia:warto kupić? ma któraś z was? chciałam troszkę więcej zrobić z synem… nie mam możliwości wyjść do księgarni i zobaczyć co jest w tych pozycjach – liczę coraz lepiej, piszę coraz lepiej, chcę wiedziec więcej i radzę sobie coraz lepiej… czy pierwsze dwie są dla dzieci które mają kłopoty z nauką a drugie dla bardziej zdolnych? czy w tym momencie ma sens kupować wszystkie części danej serii czy raczej zacząć już od części B?
My mamy ale obowiazkowe. W sumie 8 zeszytów. Na razie przerabiaja 4 zeszyty: piszę coraz lepiej A i B i Liczę coraz lepiej A i B.
Zeszyty A dzieci robią w domu, B – w szkole.
W sumie zeszyty A juz prawie do końca zrobili. B – są gdzieś w połowie.

finia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Brenda:My mamy ale obowiazkowe. W sumie 8 zeszytów. Na razie przerabiaja 4 zeszyty: piszę coraz lepiej A i B i Liczę coraz lepiej A i B.
Zeszyty A dzieci robią w domu, B – w szkole.
W sumie zeszyty A juz prawie do końca zrobili. B – są gdzieś w połowie.

a te zwykłe ćwiczenia macie też? matematykę i “polski” mam na myśli…
chciałam porównać zakres materiału w tych dodatkowych zeszytach… jakiego typu zadania są w tych, z których uczy się Twoja córa?

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Finia:a te zwykłe ćwiczenia macie też? matematykę i “polski” mam na myśli…
chciałam porównać zakres materiału w tych dodatkowych zeszytach… jakiego typu zadania są w tych, z których uczy się Twoja córa?

Mamy caly komplet nowe juz w szkole plus dodatkowo te 8 zeszytów.

Zakres materialu podobny do tego z ćwiczeń, w licze coraz sa zadania matematyczne, logiczne, w Piszę… -troche kaligrafii, rebusy, połącz sylaby i napisz wyraz itp.

usianka Dodane ponad rok temu,

U nas część tego co wymieniłaś idzie standardowo. Nie widziałam na oczy “chcę wieziec…” i “radzę sobie…”. Pozostałe są traktowane na równi z ćwiczeniami – większosc robią w szkole.
Przy okazji – jutro zaczynają drugą część ćwiczen z “j.polskiego”.

finia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Usianka:U nas część tego co wymieniłaś idzie standardowo. Nie widziałam na oczy “chcę wieziec…” i “radzę sobie…”. Pozostałe są traktowane na równi z ćwiczeniami – większosc robią w szkole.
Przy okazji – jutro zaczynają drugą część ćwiczen z “j.polskiego”.

u nas tylko pakiet podstawowy obowiązuje… też kończymy właśnie ćwiczenia z “polskiego”… K. bardzo lubi te zadania (matmę mniej) i chciałam tymi dodatkowymi jakoś pielęgnować w nim ten “pęd do wiedzy” 😉

nie wiem teraz tylko czy kupować tą część A z “polskiego” skoro sporo materiału już przerobione… może doradzicie, bo myślę, że sensownie byłoby żeby dodatkowa nauka utrwalała na bieżąco wiedzę którą zdobył w szkole…

z matematyki chyba kupię całość, bo K. potrzebuje ćwiczeń żeby nauczyć się rozumieć polecenia w zadaniach – nie wiem czy dobrze to opisałam… często zdarza się, że zwyczajnie nie rozumie co ma zrobić… jak wyjaśnię “na chłopski rozum” to dalej już radzi sobie dobrze…

Znasz odpowiedź na pytanie: materiały dodatkowe NOWE JUŻ W SZKOLE (klasa 1)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Pomoc dla Kasi
Proszę o pomoc dla Kasi Figury, która bardzo jej potrzebuje. Im więcej ludzi wie tym lepiej więcej: Ze dwa lata temu, klikając sobie znalazłam jej profil na goldenline - bardzo mi zaimponowała. Okazało
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
zaległy urlop wypoczynkowy po urlopie macierzynskim
Nie wiem czy to dobre miejsce na zamieszczenie tego wątku ale wiem, ze wiele z Was jest biegłych w tych sprawach, dlatego zapytam: Planuje po urlopie macierzyńskim wrócić do
Czytaj dalej