Niania doskonała

Kochane Dziewczyny! Czy któraś z Was szukała niani poprzez ogłoszenia w prasie i nie zwariowała?? Błagam o wszelkie wskazówki, bo mam nóż na gardle – właściwie do końca tego tygodnia niania powinna być wybrana. Telefoniczny odsiew mam za sobą. Kilka pań zjawiło się już na rozmowie, ale żadna z nich nie jest doskonała (jedna jest tylko w połowie). Jak podczas jednej rozmowy wybadać, że kandydatka jest osobą uczciwą, odpowiedzialną, opiekuńczą, zaradną, potrafi bawić się z małym dzieckiem, zaplanować mu czas, nie siedzi cały dzień przed TV, nie pali, wyjdzie codziennie z dzieckiem na spacer itd. …uff – ogólnie – jak wybrać nianię doskonałą?? Wiadomo, że podczas rozmowy na swoje pytania otrzymam takie odpowiedzi, jakie chcę otrzymać. Jak więc sprawdzić, że kobiety są szczere? Powiedzcie, jak to było u Was – co sprawiło, że się zdecydowałyście na tę, a nie inną osobę. Na co zwrócić uwagę podczas tego jedynego spotkania? Może są wśród Was mamy-psycholożki, mamy-szczęściary (którym udało się wybrać), mamy-mądre głowy (które wiedzą jak wybrać) albo mamy, które się zawiodły. Proszę o wszelkie wskazówki. Zależy mi na tym, żeby wybrać raz i dobrze – nie chcę zmieniać raz wybranej osoby.

visenna i Ania (30 października 2005)

2 odpowiedzi na pytanie: Niania doskonała

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Niania doskonała

nie wiem jak to zrobic, ja szukalam przez ogloszenie niani i nie znalazlam w ciagu 3 miesiecy
w koncu skorzystalam z posrednictwa agencji i poki co jestem zadowolona – dla Szymona jest super, nie wiem jak bedzie roadzila sobie z niemowlakiem

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Niania doskonała

Niani doskonałej niestety nie ma.
Żeby znaleźć nianię doskonałą należałoby sklonować mamę.
Taka prawda.

Ciężko zaufać obcej osobie – w końcu powierzasz jej swój największy skarb. Ale skoro trzeba…zdaj się na intuicję; mówi Ci to osoba, która miała 4 nianie.Masz rację,że na rozmowie usłyszysz dokładnie to, czego sobie życzysz.Więc musisz zdać sięna swoje odczucia.Tak naprawdę moim zdaniem nieważne jest to, czy niania umie perfekcyjnie zmieniać pieluchę – bo tego można się nauczyć. Ważne, czy ma w sobie miłość do dzieci, pasję, czy lubi ludzi, czy jest osobą pozytywną, czy je chce się chcieć – czyli czy jest kreatywna. Technicznych rzeczy zawsze moze się nauczyć; od krzywo zapiętego pampersa krzywda dziecku się nie stanie.
Powodzenia.

Monika i Basia (22.09.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Niania doskonała?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
tylko u mnie nie płacze
Moja Maja (4 m-ce) tylko u mnie na rękach nie płacze a każda inna osoba nawet z rodziny to od razu jest krzyk, nie płacz ale okropny krzyk przypominający spazmy.
Czytaj dalej
Dla starających się
2 czerwone paseczki
Witam wlasnie dzis rano zrobiłam test - seratec direct strumieniowy i w okienku pojawiły się 2 paseczki. Jestem bardzo szczesliwa tylko boje sie ze to jakas pomyłka. 3 miesiace temu odstawilam
Czytaj dalej