Niania doskonała

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #78970

  visenna

  Kochane Dziewczyny! Czy któraś z Was szukała niani poprzez ogłoszenia w prasie i nie zwariowała?? Błagam o wszelkie wskazówki, bo mam nóż na gardle – właściwie do końca tego tygodnia niania powinna być wybrana. Telefoniczny odsiew mam za sobą. Kilka pań zjawiło się już na rozmowie, ale żadna z nich nie jest doskonała (jedna jest tylko w połowie). Jak podczas jednej rozmowy wybadać, że kandydatka jest osobą uczciwą, odpowiedzialną, opiekuńczą, zaradną, potrafi bawić się z małym dzieckiem, zaplanować mu czas, nie siedzi cały dzień przed TV, nie pali, wyjdzie codziennie z dzieckiem na spacer itd. …uff – ogólnie – jak wybrać nianię doskonałą?? Wiadomo, że podczas rozmowy na swoje pytania otrzymam takie odpowiedzi, jakie chcę otrzymać. Jak więc sprawdzić, że kobiety są szczere? Powiedzcie, jak to było u Was – co sprawiło, że się zdecydowałyście na tę, a nie inną osobę. Na co zwrócić uwagę podczas tego jedynego spotkania? Może są wśród Was mamy-psycholożki, mamy-szczęściary (którym udało się wybrać), mamy-mądre głowy (które wiedzą jak wybrać) albo mamy, które się zawiodły. Proszę o wszelkie wskazówki. Zależy mi na tym, żeby wybrać raz i dobrze – nie chcę zmieniać raz wybranej osoby.

  visenna i Ania (30 października 2005)

  #1072748

  dorotka1

  Re: Niania doskonała

  nie wiem jak to zrobic, ja szukalam przez ogloszenie niani i nie znalazlam w ciagu 3 miesiecy
  w koncu skorzystalam z posrednictwa agencji i poki co jestem zadowolona – dla Szymona jest super, nie wiem jak bedzie roadzila sobie z niemowlakiem

  Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy  #1072749

  monikaapj

  Re: Niania doskonała

  Niani doskonałej niestety nie ma.
  Żeby znaleźć nianię doskonałą należałoby sklonować mamę.
  Taka prawda.

  Ciężko zaufać obcej osobie – w końcu powierzasz jej swój największy skarb. Ale skoro trzeba…zdaj się na intuicję; mówi Ci to osoba, która miała 4 nianie.Masz rację,że na rozmowie usłyszysz dokładnie to, czego sobie życzysz.Więc musisz zdać sięna swoje odczucia.Tak naprawdę moim zdaniem nieważne jest to, czy niania umie perfekcyjnie zmieniać pieluchę – bo tego można się nauczyć. Ważne, czy ma w sobie miłość do dzieci, pasję, czy lubi ludzi, czy jest osobą pozytywną, czy je chce się chcieć – czyli czy jest kreatywna. Technicznych rzeczy zawsze moze się nauczyć; od krzywo zapiętego pampersa krzywda dziecku się nie stanie.
  Powodzenia.

  Monika i Basia (22.09.2003)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close