plastry antykoncepcyjne

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #66013

  nena

  co wiecie o nich?a skuteczne,na ile? jak stosowac,co ile zmieniac?koszt?od kiedy po porodzie mozna naklejac?dziekuje,a.

  Janet 24.11.03.

  #840876

  kassma

  Re: plastry antykoncepcyjne

  Siostra stosowała i zrezygnowała po miesiącu. Koszt miesięczny +/- 55zł, naklejane co tydzień. Plasterek obłaził jej na brzegu meszkiem nitek z niektórych ubrań, ciagle sprawdzała czy jej się nie odkleja. Gdy się troszkę odkleił musiała zerwać i nakleić nowy. Skutków ubocznych nie zaobserwowała, tylko ta nerwowość czy jeszcze jest na swoim miejscu…

  KASIA i TYMEK 29.04.2004  #840877

  blacky

  Re: plastry antykoncepcyjne

  Ja stosuję plastry Evra, czy skuteczne – raczej tak chociaż w dni płodne mąz się jeszcze ubezpiecza, zmiana co tydzień + tydzień przerwy, cena – różnie, zależy od apteki zaczełam kupować za ok 54 zł, teraz płacę ok.34 zł (trzeba szukać taniej apteki), po porodzie możesz chyba wtedy kiedy dostaniesz pierwszą miesiączkę (przyklejasz plaster w pierwszym dniu) oczywiście jeżeli nie karmisz piersią!!
  Ogólnie ok, przetrzymały nawet urlop czyli kąpiele w morzu i basenie (bałam się że będą się odklejać), może na minus mało estetyczny wygląd, kiedy wokół plastra tworzy się taki brudek od kleju, także ja raczej przyklejam w miejscach zakrytych a nie np. na ramieniu.
  Ps. Cena obejmuje miesięczną krację czyli 3 plastry.
  Asia&Jeremek

  #840878

  o-d

  Re: plastry antykoncepcyjne

  ja już się “zaklejam” prawie rok i… generalnie jestem zadowolona, ALE… chyba częsciowo od nich mój biust ciągle nie wrócił do dawnych rozmiarów, w ogóle taka jestem jakby opuchnięta i całkiem schudnąć nie mogę (ale może to nie od plastrów??), miewam niestety bóle głowy, które tez moga być spowodowane plastrami.
  Krótko mówiąc skłaniam się ku rezygnacji z nich…
  niedawno czytałam, że będzie wprowadzona na rynek jakaś nowa tabletka, która nie bedzie powodowała zatrzymywania wody w organizmie, nie będzie tak bardzo obciążać wątroby…

  a koszt… ja płacę ok. 46-53 zł za opakowanie – zależy od apteki. Chcialabym znaleźć taką, gdzie są one po 34;-))

  Pozdrawiam!

  Ola+Staś+Tadzio+Basia

  #840879

  blacky

  Re: plastry antykoncepcyjne

  Po 34 zł są w Redzie (woj. gdańskie), mi powiedziała moja lekarka ….. niestety ja mieszkam teraz w Wa-wie i moja mama mi kupuje i tu przywozi przy okazji….
  Co do rezygnacji to ja też niestety odstawiam, ale ze względu na bóle głowy (które miałam też przy tabletakach i skusiłam sie na plastry, bo myślałam że będzie po nich lepiej). Niestety środki hormonalne chyba nie są dla mnie …….

  Asia&Jeremek

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close