Pomocy!!!!!!!!!!!

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #11207

  kola

  Błagam dziewczyny!!! Jeżeli karmiłyście piersią poradźcie mi jak mam odzwyczić Majkę od ciągnięcia cycocha. Przecież jest już taka duża.

  Kasia i Majka (2001-07-24)

  #176752

  czarna

  Re: Pomocy!!!!!!!!!!!

  ja z doswiadczenie niestety albo stety nie wiem…moja sama zrezygnowla w wieku 10 mies….
  mozesz sprobowac
  posmarowac cyce musztarda
  pieprzem
  powiedziec ze cycy jest chory
  ze jest juz za duza
  posmarowac cytryna
  wyjechac na pare dni
  zdecydowanie odmowic polacze pare dni i zapomni(wresja dla odwaznych)
  tyle mi do golwy przychodzi

  Asia mama rocznej Ewy  #176753

  magdak

  Re: Pomocy!!!!!!!!!!!

  podobno przy odstawianiu najpierw rezygnuje sie z karmienia w dzień, a zostawia nocne jedzonko, ale jak odzwyczaić w dzień nie mam pojęcia, moja córeczka już zaczęła się powoli sama odstawiać, karmię ją ok.4/5 razy na dobe, a potrafila jeść i 14 razy na dobę !
  tak mi sie wydaje, ze dzieci które wczesnie (np. od 4 miesiaca jak moja maja) poznawaly inne smaki latwiej zniosą rozstanie z piersią niż te dla których mleczko mamy było jedyne przez dluuuugi czas
  zyczę powodzenia !
  magda

  #176754

  pokemon

  Re: Pomocy!!!!!!!!!!!

  spróbuj podawać jej mleko (ociągnięte) z butelki , apotem przejdż na sztuczne,może pomoże

  Magda mama Alexa(27.08.02) i Igorka (23.02.97)

  #176755

  alicjal

  Re: Pomocy!!!!!!!!!!!

  Polecam strone i to co tam pisza o karmieniu i zakonczeniu karmienia. Oto kopia:

  Oto kilka scenariuszy zakończenia karmienia. Wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada, choć to wcale nie znaczy, że taki Ci się zdarzy….

  Dziecko rezygnuje samo z karmienia.

  Mimo, że proces karmienia może skończyć się naturalnie, czujesz, że nadszedł czas zakończyć karmienie wcześniej. Zastępujesz karmienia piersią podawaniem zupki, soczków, papek itp. Nie proponujesz dziecku piersi zbyt często, a na pewno nie po zjedzeniu zupki. Pokarmy uzupełniające stają się podstawowymi posiłkami.

  Pracujesz i chciałabyś wreszcie wysypiać się. Jednak dla Twojego dziecka pierś jest czymś bardzo ważnym i odstawienie od piersi byłoby dla niego dużym szokiem i stratą. Rezygnujesz z niektórych karmień, a pozostawiasz te, które są szczególnie ważne, np. wieczorne. Niestety Twoje dziecko za ważne uważa karmienia nocne, ponieważ nie ma Cię cały dzień, a nocą mu nie uciekniesz. Spojrzałaś na sprawę jego oczami i zaakceptowałaś taką sytuację. Po zaakceptowaniu mniej jest w Tobie negatywnych uczuć wobec karmienia i śpisz lepiej, choć z przerwami.

  Musisz zacząć przyjmować na stałe toksyczne leki, więc musisz przestać karmić od razu. Wiesz, że takie odstawianie nagłe, zawsze niesie ryzyko zastojów pokarmu i trzeba poradzić sobie z nadmiarem produkowanego mleka przez odciąganie lub hamować laktację lekami.

  Za 3 miesiące wyjeżdżasz z mężem na romantyczny tydzień w Grecji. Planujesz zakończenie karmienia w ciągu 2 miesięcy. Zaczynasz od zrezygnowania z jednego karmienia w przeciągu dwóch, trzech dni. Później stopniowo rezygnujesz z następnych, tych najmniej „ważnych”. Wykorzystujesz sposób: „Nie proponuję jeśli nie prosi”, oraz „Nie rozpinana sukienka”. Ponadto rozmawiasz z dzieckiem i mu to wszystko tłumaczysz: „cycuś jest pusty, wyssałeś wszystko”. Wiesz, że odstawianie planowane jest korzystne dla kobiety, bo nie niesie za sobą ryzyka zastoju czy zapalenia piersi. Pozwala też uniknąć kłopotów emocjonalnych.
  UWAGA:

  Oto objawy świadczące o zbyt szybkim odstawianiu:

  częstsze niż dotychczas budzenie się;
  jąkanie;
  marudzenie w ciągu dnia;
  ssanie czegoś innego np.: rogu prześcieradła, palca, ucha pluszowego misia itp.
  zwiększony lęk przed rozłąką z mamą, kiedy na przykład wychodzi do pracy;
  obgryzanie paznokci;
  objawy napięcia nerwowego;
  agresja wobec rodzeństwa.

  #176756

  kiuik

  Re: Pomocy!!!!!!!!!!!

  moja znajoma wytlumaczyla swojemu synkowi jak mial cos ponad rok….
  zakleila piersi plasterkami i powiedziala ze sa zepsute…i on to zrozumial!!! czasem tylko przychodzil i podciagal mamie bluzke ale potem przypominalo mu sie ze „zepsute” i odchodzil….dla mnie fenomen 🙂
  ale pewno zalezy to od dziecka…

  pozdrawiamy serdecznie
  kasia i 32-tyg chlopaczek

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close