POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #60433

  kaja26

  Prosze Was dziewczyny o interpretacje hormonów. Wynik zrobiłam w 7 dniu cyklu.
  FSH-3,8
  LH-6,9
  ESTRADIOL 188,0. Pozatym mam podwyższoną prolaktynę, to wszystko jest dla mnie takie dziwne, wydawało mmi się że znam swoj organizm i potrafie rozpoznać moment owulacji, a tu organizm szaleje:) czy to prawda że stres podwyższa prolaktynę. A co z tym stosunkiem LH DO FSH, wiem ze nie może byc2:1, czy któraś ma taki problem, co wtedy?

  #770547

  nuska

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  Witaj Kaja :o)
  Jeśli chodzi o hormonki to najlepiej robic ok 3 dnia cyklu, jak wiesz zapewne ich stosunek się zmienia. Być może to że zrobiłaś je później zmienia ich faktyczny poziom, nie wiem ale tak myślę. Jak podajesz wyniki musisz podać też jednostki. Tak podobno stres wpływa na podwyższenie PRL, można ją szybko zbić zażywając bromergon. Najlepiej badać prolaktynę 7 dni po owulacji, wtedy wykazuje najwyższe stężenie.
  To tyle, pozdrawiam i powodzenia :o)) Dziewczyny na pewno powiedzą więcej.

  NUŚKA + dwa Aniołki  #770548

  kaja26

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  dzięki, na wynikach mam normy dla wszystkich faz cyklu. A badania zlecił mi mój gin. podobnie jak prl między 5-7 dniem cyklu.Wyniki
  LH 6,9mlU/ml
  FSH 3,8 mlU/ml
  ESTRADIOL 188,0pg/ml

  #770549

  bibitka

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  Witaj Kaju,
  Zdecydowanie zgadzam się z Nuśką, że hormonki robi się w 3 do 5 dc. Później to już mogą rosnąć bo zbliża się ovu. Ten czas jest najbardziej wiarygodny dla wyniku. Co do prolaktyny, to chyba jest zmora naszej cywilizacji. Prawie co druga kobieta ma ten problem. Stres, przemęczenie, do tego ogromna chęć posiadania dziecka. To wszystko skumulowane powoduje że ten hormon wyjątkow potrafi szaleć i robić nam trudności. Jednak tym się najmniej martw bo to bardzo szybko można uregulować. Ja też miałm wysoką prolaktynę, 3 m-ce brałam bromek a dziś jestem w ciąży. Będzie dobrze, tylko zrób badania w fazie lutealnej.
  Życzę zdrówka, nieszalejących hormonków i szybkiego zafasolkowania.
  Pozdrawiam
  bibitka

  #770550

  kaja26

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  dzieki dziewczyny, muszę spytac gina dlaczego tak sie upiera na dni 5-7 cyklu? jestem w szoku ze ktoś odpisal, kiedyś napisałam gdzie indziej i nic, a tu panuje super atmosfera. Wielkie dzięki!

  #770551

  bibitka

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  My tu Kaja jak jedna wielka rodzina, byleby się nie powiekszała a znikała na oczekujące. Na pewno dobrze tu się będziesz czuła i nikt nie zostawi Cię samej sobie.
  Pa, pa i do usłyszenia.  #770552

  kaja26

  Re: POMÓŻCIE NOWEJ-HORMONKI

  CZEGO WAM I SOBIE ŻYCZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close