Prawo pracy – potrzebuje pomocy

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #76449

  macusia2003

  Moja mama miala zalegly urlop z tamtego roku i miala go wykorzystac do konca marca . Byla na nim tylko 2 dni , albowiem komputery siadly w pracy i musiala powrocic do pracy W tej chwili od 2 tygodni lezy w szpitalu i nic nie wskazuje na to by w najblizszym okresie 6 miesiecy wrocila do pracy (o ile wogole wroci.) Czyn ten urlop jej prtzepadnie. czy moze za ten urlop zeszloroczny otrzymac kwote pieniezna? (ktora przydalaby sie na jej rehabilitacje)
  Macusia i FIlipek 2,8 miesiecy

  #1014486

  bratek

  Re: Prawo pracy – potrzebuje pomocy

  Witaj, w naszym zakladzie pracy zawsze nalegają aby zaległy urlop wykorzystać do marca. Niestety nie wszystkim to pasuje i rzadko kto z tego korzysta. Absolutnie nie mają prawa zabrać tego urlopu. U nas są przypadki że dziewczyny mają zaległe urlopy ale na poczatku roku idą na zwolnienie np. z powodu ciąży. Wiadomo że potem jest macierzyński – i to razem zajmuje około roku a potem wykorzystują zalegle urlopy- czasem tak sie składa że z dwóch lat i nikt nie ma prawa się przyczepić.Niestety nie umiem ci nic powiedzieć na temat ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.pozdrawiam  #1014487

  Anonim

  Re: Prawo pracy – potrzebuje pomocy

  Witaj,

  przykro mi z powodu choroby Mamy, zdrowia zycze! Jesli chodzi o urlop to po pierwsze przepada on dopiero po 3 latach a po drugie w momecie jesli osoba nie moze go wykorzystac i ma rozwiazana UoP to pracodawca musi wyplacic ekwiwalent. Tak wiec nie moze byc tak, ze za czesc urlopu zaleglego otrzyma Mama ekwiwalent a reszte wykorzysta. Ekwiwalent wiaze sie z kocem UoP i nie moznasciia jego wykorzstanie. Jesli Twoja Mama nie wroci juz do pracy, pojdzie na rente chorobowa, emeryture to dopiero wtedy bedzie miala zaplacony ekwiwalent za niewykorztsaby urlop! Mam nadzieje, ze w miare jasno napisalam… pozno juz… jestem zmeczona! W razie czego pytaj!

  Pozdrawiam

  Ola i Mati 19.04.2005 “M&M”

  #1014488

  macusia2003

  Re: Prawo pracy – potrzebuje pomocy

  Serdecznie dziekuje za pomoc
  Macusia i Filipek 2,8 miesiecy

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close