problem z czterolatkiem

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 35)
 • Autor
  Wpisy
 • #121755

  kasia029

  Witam,mam problem z córką, która ma 4 lata i nie slucha moich polecen ani nie sprzata po sobie zabawek. Czy ktos moglby sie wypowiedziec na ten temat?

  #5774474

  problemywychowawcze543

  Dziecko powinno wiedzieć co może, a czego mu nie wolno. To Pani musi wyznaczyć swojej córeczce granicę. Pokazać jej, że to Pani jest tutaj wyżej. Nie może Pani sobie na wszystko pozwalać. Trzeba być konsekwentnym w swoich czynach. Jeśli chodzi o nie sprzątanie zabawek to musi wejść jej to w nawyk. Najlepszym sposobem jest jeśli Pani będzie stanowczo po zabawach córeczki mówiła; teraz jest czas sprzątania po zabawie, proszę żebyś posprzątała po sobie zabawki, którymi się bawiłaś. Ja ci puszczę twoją ulubioną piosenkę, jak piosenka się skończy pokój ma być posprzątany. Powinno pomoc.  #5774475

  halinasuperdziewczyna

  Na 4 zdrowaśki do pieca.
  Albo kijem pogonic.
  Zamknac w pokoju razem z tymi zabawkami az posprzata.
  Nie popuszczać.
  4 latka musi umiec sprzatac. Co z niej za zona będzie w przyszłości !?

  #5774476

  kasia029

  A jesli nie pomoże? Sa jeszcze jakieś sposoby?

  #5774477

  problemywychowawcze543

  Jeśli córeczka nic nie zacznie robić w tym kierunku powinna ją Pani zostawić w pokoju i zasugerować, że jak sprzątnie zabawki, którymi się bawila to niech zawola, ponieważ po zabawie trzeba odłożyć zabawki na miejsce. Jeśli to nic dalej nie pomoże, Pani zadaniem jest zabranie córce zabawek.

  #5774478

  problemywychowawcze931

  Zamieszczone przez kasia029
  A jesli nie pomoże? Sa jeszcze jakieś sposoby?

  Jeśli piosenka, lub liczenie do 10 ( dziecko w tym czasie robi jak najszybciej porządek) nie podziała. To radziłabym uświadomić dziecku, że nie wyjdzie z pokoju i nie dostanie niczego innego do zabawy, dopóki nie zrobi porządku z zabawkami, które był przed chwilą używane. Najważniejsze to być wytrwałym i nie odpuścić dziecku. Jeśli zobaczy raz, że płacz i siedzenie na dywanie doprowadzi do tego że Pani odpuści, to będzie robiło to notorycznie.
  Uważam że na sprzątanie, nie ma “sposobu”. Albo się sprząta, albo nie. Więc trzeba jak najszybciej wyrobić w dziecku dobry nawyk odkładania zabawek na swoje miejsce. Pozdrawiam.  #5774479

  kasia029

  Rozumiem, mam tez problem z tym, ze ona podczas jedzenia ciegla sie bawi, a ja musze za nia latać poniewaz nie chce zeby byla pozniej glodna.

  #5774480

  problemywychowawcze543

  Nie może Pani latać za nią podczas posiłku. Jeśli ją tak Pani nauczy to będzie to wykorzystywała. Ma już 4 latka, więc już powinna jeść sama, a przynajmniej próbować. Ona musi zrozumieć, że na posiłek jest wyznaczony czas. Proponuje, aby Pani przygotowała posiłek ( jeśli się uda to razem z córką). Następnie niech jej pani powie: Zapraszam do stołu, teraz jest czas posiłku. Jeśli ona nie zainteresuje się jedzeniem, będzie czekała aż zacznie ją Pani gonić z talerzem.Po 20 min niech Pani zabierze talerz z posiłkiem i powie ze czas jedzenia się skończył. Ona musi zacząć szanować Pani pracę oraz znać granice i wiedzieć, że jak jest obiad to trzeba zjeść go w tym momencie co wszyscy.

  #5774481

  problemywychowania381

  dobrym sposobem na zachętę do sprzątania są naklejki, po posprzątaniu zabawek można dziecku dać naklejkę. na pewno z chęcią będzie sprzątało aby uzyskać naklejkę. ważne też jest, żeby sprzątać razem z dzieckiem. dziecko szybko się nudzi sprzątając same. można się podzielić obowiązkami w sprzątaniu, np. ja odłożę misie a Ty schowaj kredki do pojemnika.

  #5774482

  kasia029

  Ale ma być głodna tyle czasu? Zawsze kiedy nie chce jesc daje jej to co lubi.  #5774483

  problemywychowawcze543

  To nie jest dobry sposób. Ona wie, że i tak dostanie to co będzie chciała. Nie jest to dobry pomysł, żeby dawać coś.zamiast czegoś. Twoja córeczka musi się nauczyć, że ty gotujesz dla niej musi szanować twoją prace.

  #5774484

  problemywychowawcze543

  To nie jest dobry sposób. Ona wie, że i tak dostanie to co będzie chciała. Nie jest to dobry pomysł, żeby dawać coś zamiast czegoś. Twoja córeczka musi się nauczyć, że ty gotujesz dla niej musi szanować twoją prace.  #5774485

  mardeb

  Polecenie. Jak nie reaguje to powtórzenie polecenia. Jak nie reaguje to podpowiedź manualna. No chyba, że jakieś problemy ze słuchem dziecko ma. Wtedy aparacik słuchowy.

  #5774486

  kasia029

  No tak ale nie chce żeby moja córka chodzila glodna

  #5774487

  mardeb

  Chyba nie zagłodzi się na śmierć? A jeśli tak to może autyzm?
  A poważnie. Jeśli czasami się dziecko będzie głodne to nic mu się nie stanie. To nie to samo co chroniczne niedożywienie.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 35)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close