Rozejście spojenia łonowego a cesarka

Jestem w 36 tygodniu i po konsultacji ortopedycznej okazało się, że rozeszło mi się spojenie łonowe (2 cm) i mam mieć cesarkę. Czy którejś z Was przydarzyło się coś podobnego? Czy takie rozejście rzeczywiście jest wskazaniem do cesarki? Byłam przekonana, że będę rodzić naturalnie i jestem trochę przerażona. Jeszcze jedno: czy mąż będzie mógł być przy porodzie, jeśli będę miała znieczulenie zewnątrzoponowe? No i jak wygląda karmienie piersią? Czy po cesarce będę miała pokarm? Dajcie znać, jeśli macie jakieś doświadczenia.
Dzięki

6 odpowiedzi na pytanie: Rozejście spojenia łonowego a cesarka

beatab2002-12-09 15:52:50

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

To czy mąż będzie mógł byc obecny zalezy od szpitala i ordynatora. Moja znjaoma miała zewnątzropnowe i po cesarce karmiła piersią. Wiem tylko, ze mogą byc problemy z laktacją i trzeba dziecko często przystawiać, ale to jest sprawa bardzo indywidualna.

Mam pytanie, jakie miałaś objawy rozejścia spojenia łonowego? Mnie od kilku tygodni bola kości i ciężko mi się przewrócić na drugi bok. Zastanawaim się, czy to normalny objaw.

Pozdrawiam

Beata+ 30 tyg. Synuś

2002-12-09 17:32:00

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

Już od jakiegoś 4-go czy 5-go miesiąca bolały mnie właśnie kości w spojeniu, a właściwie głównie z lewej strony. Przez cały czas ten ból się nasilał. Czuję go zwłaszcza kiedy wstaję z pozycji leżącej lub siedzącej, chodzę (zwłaszcza szybko), wchodzę po schodach, w ogóle kiedy podnoszę nogę. Przy przewracaniu z boku na bok też. Jeśli masz wątpliwości, lepiej idź do ortopedy. Ja zgłaszałam ten ból poprzedniemu ginekologowi i twierdził, że to normalne, ale na szczęście obecny lekarz wysłał mnie na konsultację.
Pozdrawiam.

wasia2002-12-10 13:17:28

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

O rany, ja mam to samo od ok 4 tyg. (teraz jestem w 33) i moja gin tez mówi, ze to normalne. A ja leząc nie moge się normalnie obrócić z boku na bok! Nie mówiąc juz o wstawaniu z łózka po całej nocy i wchodzeniu po schodach. Z tego co wiem, to do ortopedy potrzebne jest skierowanie, chyba pójdę do mojego lekarza rodzinnego i go o to poproszę… Troche mnie nastraszyłaś…

Asia i skarb (termin: 30.01.03)

borkowska2002-12-14 15:26:03

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

W jaki sposób sprawdził ortopeda rozejście się spojenia łonowego ? Bo rtg chyba w ciąży nie mozna zrobić. Napisz coś więcej.

Dorota + Maciej( 20.02.2000 ) + ??? ( 06.01.2003 )

ankalenka2002-12-14 22:12:02

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

mi też się rozeszło a że mój szwagier jest ortopedą to odbyłam dogłębną konsultację. zarówno szwagier jak i mój ginekolog poradzili pas ciążowy (albo normalny, grunt żeby się ściskać w dole mienicy poniżej brzucha) i NIC żaden z nich nie sugerował na temat cesarki.. może porozmawiaj z innym lekarzem.

Anka i Lenka

2002-12-17 11:32:57

Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

Ortopeda po prostu pomacał ręką i stwierdził, ze jest 2 cm rozejścia.
Ankalenka, a jak duże było to Twoje rozejście? Może to ma znaczenie? W każdym razie pas ciążowy zalecił po porodzie.
Dzięki za informacje, skonsultuję to jeszcze, bo nie uśmiecha mi się wcale ta cesarka…

Znasz odpowiedź na pytanie: Rozejście spojenia łonowego a cesarka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
PCO, laparo, Por. Wspomagania Rozrodu w W-wie
Witam wszystkich. Po raz pierwszy zabieram "głos" na forum, więc jestem nieco onieśmielona, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam PCO. Dotychczas leczyłam się prywatnie u wspaniałej pani profesor, która pracuje
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wyniki
Dziewczyny własnie wrócił mój mężuś z pracy i przywiózł mi wyniki dzisiejszych badań. Morfologię mam rewelacyjną, ale boję się o analizę moczu. Nasczytałam się na forum, że białko w moczu
Czytaj dalej