Rozejście spojenia łonowego a cesarka

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #10609

  Anonim

  Jestem w 36 tygodniu i po konsultacji ortopedycznej okazało się, że rozeszło mi się spojenie łonowe (2 cm) i mam mieć cesarkę. Czy którejś z Was przydarzyło się coś podobnego? Czy takie rozejście rzeczywiście jest wskazaniem do cesarki? Byłam przekonana, że będę rodzić naturalnie i jestem trochę przerażona. Jeszcze jedno: czy mąż będzie mógł być przy porodzie, jeśli będę miała znieczulenie zewnątrzoponowe? No i jak wygląda karmienie piersią? Czy po cesarce będę miała pokarm? Dajcie znać, jeśli macie jakieś doświadczenia.
  Dzięki

  #170578

  beatab

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  To czy mąż będzie mógł byc obecny zalezy od szpitala i ordynatora. Moja znjaoma miała zewnątzropnowe i po cesarce karmiła piersią. Wiem tylko, ze mogą byc problemy z laktacją i trzeba dziecko często przystawiać, ale to jest sprawa bardzo indywidualna.

  Mam pytanie, jakie miałaś objawy rozejścia spojenia łonowego? Mnie od kilku tygodni bola kości i ciężko mi się przewrócić na drugi bok. Zastanawaim się, czy to normalny objaw.

  Pozdrawiam

  Beata+ 30 tyg. Synuś  #170579

  Anonim

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  Już od jakiegoś 4-go czy 5-go miesiąca bolały mnie właśnie kości w spojeniu, a właściwie głównie z lewej strony. Przez cały czas ten ból się nasilał. Czuję go zwłaszcza kiedy wstaję z pozycji leżącej lub siedzącej, chodzę (zwłaszcza szybko), wchodzę po schodach, w ogóle kiedy podnoszę nogę. Przy przewracaniu z boku na bok też. Jeśli masz wątpliwości, lepiej idź do ortopedy. Ja zgłaszałam ten ból poprzedniemu ginekologowi i twierdził, że to normalne, ale na szczęście obecny lekarz wysłał mnie na konsultację.
  Pozdrawiam.

  #170580

  wasia

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  O rany, ja mam to samo od ok 4 tyg. (teraz jestem w 33) i moja gin tez mówi, ze to normalne. A ja leząc nie moge się normalnie obrócić z boku na bok! Nie mówiąc juz o wstawaniu z łózka po całej nocy i wchodzeniu po schodach. Z tego co wiem, to do ortopedy potrzebne jest skierowanie, chyba pójdę do mojego lekarza rodzinnego i go o to poproszę… Troche mnie nastraszyłaś…

  Asia i skarb (termin: 30.01.03)

  #170581

  borkowska

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  W jaki sposób sprawdził ortopeda rozejście się spojenia łonowego ? Bo rtg chyba w ciąży nie mozna zrobić. Napisz coś więcej.

  Dorota + Maciej( 20.02.2000 ) + ??? ( 06.01.2003 )

  #170582

  ankalenka

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  mi też się rozeszło a że mój szwagier jest ortopedą to odbyłam dogłębną konsultację. zarówno szwagier jak i mój ginekolog poradzili pas ciążowy (albo normalny, grunt żeby się ściskać w dole mienicy poniżej brzucha) i NIC żaden z nich nie sugerował na temat cesarki.. może porozmawiaj z innym lekarzem.

  Anka i Lenka  #170583

  Anonim

  Re: rozejście spojenia łonowego a cesarka

  Ortopeda po prostu pomacał ręką i stwierdził, ze jest 2 cm rozejścia.
  Ankalenka, a jak duże było to Twoje rozejście? Może to ma znaczenie? W każdym razie pas ciążowy zalecił po porodzie.
  Dzięki za informacje, skonsultuję to jeszcze, bo nie uśmiecha mi się wcale ta cesarka…

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close