ryba na samochodzie?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 37)
 • Autor
  Wpisy
 • #93278

  qr-chuck

  Co oznacza – chodzi o takie naklejki z tyłu samochodu jakie sobie niektórzy pasjonaci/zawody przyklejają typu koń, strażak, nurek… Te są dla mnie jasne.
  Ale intryguje mnie taki dość często spotykany znak – taka jakby pętelka w kształcie ryby (coś jak znak Chrześcijan z „Quo vadis”). Ktoś mi mówił, że to chyba (bo też nie był pewien) świadkowie Jehowy…. Wie ktoś co to?

  #1816130

  amber

  Najczęściej takie rybki naklejają członkowie koscioła zielonoswiątkowego.
  Katolicy też stosują takie naklejki.
  Niektórzy chrześcijanie wierzą że zapewni to im bezpieczną jazdę.  #1816131

  nadii

  Na innym forum znalazłam takie spekulacje: najczęściej naklejają je członkowie koscioła zielonoswiątkowego. Katolicy też naklejają je.
  Niektórzy chrześcijanie wierzą że ten znaczek zapewni im bezpieczną jazdę.
  Kiedyś sądzono, że znaczki te naklejają osoby po to, alby było wiadomo, że zgadzają się na pobranie od nich narządów by ratować innych. Ale obalono tę teorię.

  #1816132

  nadii

  Zamieszczone przez amber
  Najczęściej takie rybki naklejają członkowie koscioła zielonoswiątkowego.
  Katolicy też stosują takie naklejki.
  Niektórzy chrześcijanie wierzą że zapewni to im bezpieczną jazdę.

  Widzę, że to samo napisałyśmy :D.

  #1816133

  amber

  Znalazłysmy to samo źródełko 🙂
  A ja mam jeszcze takie coś, w ostatnim akapicie jest o rybie na samochodzie, deklaracji wiary i bezpieczeństwie 🙂

  #1816134

  nadii

  Podoba mi się fragment: „tym samochodem kieruje chrześcijanin. Jesteś bezpieczny”. Tere fere kuku. Jakoś nie do końca się z nim zgadzam!!!  #1816135

  Anonim

  Gó…o prawda, ze ich to przed czymś uchroni, a niech sobie wierzą….tez slyszalam ze katolicy sobie takie naklejki wywieszają.

  #1816136

  eunike

  Zamieszczone przez kurczak1
  Ale intryguje mnie taki dość często spotykany znak – taka jakby pętelka w kształcie ryby (coś jak znak Chrześcijan z „Quo vadis”). Ktoś mi mówił, że to chyba (bo też nie był pewien) światkowie Jehowy…. Wie ktoś co to?

  hihi, mnie też to nieraz zastanawiało 🙂
  Ale obstawiałam właśnie coś z chrześcijaństwem.

  #1816137

  Anonim

  my mamy w małowidocznym miejscu sw.Krzystofa…zawsze miałam w swoich autach, ostatnio się odkleił i leży w schowku…pewnie się obraził i dlatego mąż dostał wczoraj kamieniem w przednią szybę i rozwal ja…

  #1816138

  superbasiek

  moja psiapsółka mówi na to „jehowa rybka”…

  Pozdrówki 🙂  #1816139

  eiffla

  ja słyszałam ze ludziom z tego samochodu mozna pobrac narządy jakby zginęli w wypadku…

  #1816140

  kotus

  Dziewczyny nie ma co sobie dorabiać do tej naklejki jakiejś filozofii.hmmmKazdy przykleja z innych względów.Jeden ma naklejone bo kupił samochód z taką naklejką,drugiemu może się podobać taka naklejka,a trzeci wiąże się z tradycją pierwszych chrześciaj kiedy to po narysowanej rybie identyfikowało się chrześijanina.Ryba jest synonimem złowionej duszy dla Chrystusa:)Wyznaniem tego,że jest się chrześijaninem.
  Ja jestem z Koscioła Zielonoswiątkowego i bałabym się mysleć,że rybka na samochodzie mnie ochronihmmmChroni mnie Bóg i Jego opatrznośc i często dzieje się to przez wiarę i przez modlitwę.:)  #1816141

  lauidz

  Z chebrajskiego – ten napis ktroy jest na krzyzach(te 4 litery) oznacza ryba dlatego pierwotni chrzescijanie uzywali tego znaku jako symbolu swojej tozsamosci. Teraz owszem wiele osob do tego powraca – ale czy ma to oznaczac ze ktos jest gleboko wierzacu – nie wiem, a napewno nie oznacza ze ktos bezpiecznie jezdzi!!!!! W Miami wszyscy -albo prawie wszyscy z ameryki pold. maja takie nalepki a jezdza gozej niz tragicznie!!! Najgorzej na swiecie – slowo daje!!! Oj jak ja zawsze bluzgam jak tam jezdze!!!! I wszedzie te rybki, albo na miejscy przedniej rejestraji – Jezus itp(na florydzie wymagana jest tylko tylnia rejestracja). Jestem pewna ze nic z bezpieczna jazda to nie ma wspolnego!!

  #1816142

  eunike

  Zamieszczone przez lauidz
  W Miami wszyscy -albo prawie wszyscy z ameryki pold. maja takie nalepki a jezdza gozej niz tragicznie!!! Najgorzej na swiecie – slowo daje!!!

  może bez nalepek jeździliby ostrożniej, a tak myślą że mogą szaleć bo ten znak ich ochroni 😉

  #1816143

  kas

  A może taka ryba:
  [url]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:l5DX4kOF0RrT7M:http://bp0.blogger.com/_IH9A-1Sbod8/RybDeQbvuGI/AAAAAAAABas/HbifBZiwuxk/s400/darwin.jpg%5B/url%5D

  To coś dla mnie 😀

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 37)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close