samotna matka

jestem w ciazy, mam partenra nie jestesmy po slubie.nie wiem czy bedziemy razem bo nie uklada nam sie.nie mieszkamy razem. jestem ciekawa jak wyglada kwestia pomocy dla samotnej matki.jestem mloda ale pelnoletnia osoba, uczaca sie,nie pracujaca.czy moge otzrymawac pomoc finnasowa np od mopsu. slyszalam ze tak ale musze dziecko zapisac na swoje nazwisko. ojciec dziecka bezrobotny jest.

1 odpowiedzi na pytanie: samotna matka

asik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez angelina2708:jestem w ciazy, mam partenra nie jestesmy po slubie.nie wiem czy bedziemy razem bo nie uklada nam sie.nie mieszkamy razem. jestem ciekawa jak wyglada kwestia pomocy dla samotnej matki.jestem mloda ale pelnoletnia osoba, uczaca sie,nie pracujaca.czy moge otzrymawac pomoc finnasowa np od mopsu. slyszalam ze tak ale musze dziecko zapisac na swoje nazwisko. ojciec dziecka bezrobotny jest.

Dla MOPSu raczej nie ma znaczenia to czy dziecko ma nazwisko ojca czy matki :Niepewny:
Przecież będąc małżeństwem też można dostać zasiłek z MOPSU
Na pewno liczy się dochód na osobę, nie wiem dokładnie ile nie może przekroczyć – coś koło 504 zł

Edit: Nie wiem jak teraz ale pare lat temu, żeby dostać dodatek do zasiłku dla samotnej matki trzeba było chyba wnieść pozew do sądu o alimenty
Była głośna sprawa fikcyjnych rozwodów w celu wyłudzania tych zasiłków, a rodzice żyli sobie dalej razem pod jednym dachem

Znasz odpowiedź na pytanie: samotna matka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Badanie nasienia -rozpoznanie: oligoasthenoteratozoospermia
Witam! Jestem nowa i mam do Was pytanie jakie ma mamy szanse na dzidziusia z takimi wynikami? Mąż bierze przez trzy miesiące Undestor i AndroVit, a potem znów na badania nasienia.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Szkoła rodzenia- Poznań
Witam Czy któraś z was może uczestniczyła w zajęciach w szkole rodzenia w Poznaniu? Czy jesteście zadowolone??I jaką szkołę możecie polecić.
Czytaj dalej