Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #46027

  ignasia

  Czy po przygotowaniu mieszanki, kiedy dziecko nie wypije wszystkiego a po np. 15 minutach chce znowu jeść mogę mu podać to co zostało w butelce? Jak długo może stać taka przygotowana mieszanka. Wg położnej do 2 godz. ale jakoś mi się nie wydaje. Co wy na to?

  Z kolei ściągnięte mleczko wstawione do lodówki powinno być zużyte w ciągu 48 godzin. Ale jak je już wyciągnę i podgrzeję dla mojej córci a ona tego nie chce, to czy mogę jej podać za jakiś czas, czy to mleczko nadaje się już do wylania?

  ignasia i kwietniowy Bąbelek

  #596917

  duska

  Re: Ściągnięte mleko i mieszanka ? podawanie

  Sztucznym zaczęłam dokarmiać jak moja miała ponad 5 miesięcy – więc była dużo starsza niż twoja – i ja trzymam mleczko 1h-1,5h w temp. pokojowej. Potem wylewam. Ale wiem, że dla niektórych 15 minut to granica.
  A moje własne po wyjęciu z lodówki i podgrzaniu już niestety wylewałam. Starałam się zawsze zamrażać mniejsze porcje – żeby się nie marnowało.
  Pozdrawiam

  Duśka i Emila (09.10.2003)  #596918

  sosenka

  Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

  Nie wiem jak sztuczne, ale swoje raz podgrzane nie nadaje się do przechowywania i ponownego podgrzewania.

  Ulka i Kacperek (15 lipca 2003r.)

  #596919

  anastazja

  Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

  Ja podaje nawet trzyktotnie podgrzewna mleko (zawsze jak nie dopije to wstawiam do lodowki)


  Jagoda01.08.03

  #596920

  asia80

  Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

  Mi pediatra powiedziala ze bez przesady i ze mozna sztuczne mleko okolo 3 godziny trzymac w podgrzewaczu czy temp. pokojowej, ale do lodowki lepiej nie.

  Naturalne raz podgrzane i podane malenstwu powinno sie wylewac – to teoria, a w praktyce – podaje na nastepne karmienie, bo wlasne jest na wage zlota! I od poczatku malemu nic nie jest.

  Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

  #596921

  kotagus

  Re: Ściągnięte mleko i mieszanka – podawanie

  Nie wiem jakie mleko stosujesz, ale ja napisałam list do Nutricii producenta Bebilonu Pepti, na którym jedziemy i wiem NA PEWNO, że mleko może być jedzone przez dziecko w ciągu 2 godzin, tzn. może tyle leżeć w temp. pokojowej od zrobienia, w tym czasie można parokrotnie podawać dziecku butelkę. Po tym czasie należy mleko niedojedzone wylać.Odpowiedź sformułowana była tak: „producent GWARANTUJE niezmienność mleka w ciągu tego czasu….”, aha, i mleko musi być w temp. pokojowej, raczej nie wchodzi w grę (tak to zrozumiałam) parokrotne podgrzewanie.

  Kotagus i Mati 28.01.04

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close