smoczki avent a karmienie piersią

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #52888

  zoliborzanka

  Podobno smoczki do butelek Aventu nie powodują u dziecka niechęci do ssania piersi? Czy to prawda? Ja podaję córeczce herbatkę w butelce ze smoczkiem nr 1 dla niemowląt (dopiero od kilku dni) i Mała ssie pierś normalnie. Czy macie jakieś doświadczenia? Jeśli nie butelką to jak podać niemowlakowi herbatkę – łyżeczką to strasznie długo trwa i połowa się wylewa (dzidzia wypluwa z buzi).

  #678214

  gosia-i-zuzia

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  Witaj, u mojej Zuzy nie spowodowały niechęci do cycusia, ssie do tej pory , a jak była malutka to często podawałam jej herbatkę koperkową.

  Pozdrawiamy


  Gosia i Zuzia 13 m-cy  #678215

  frida

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  Ja daję Zuzi herbatki a czasem mleko butelką Aventu i Mała nie ma problemów ze ssaniem piersi. Czasem używamy też smoczka do uspokajania również Aventu.
  Pozdrawiam


  Zuzia 15.08.04.

  #678216

  monikachorzow

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  ja od początku używam smoczków anatomicznych z canpola i marcin ssał pierś 2,5 miesiąca bez problemu mimo tego że był regularnie dokarmiany butelką.gdyby nie zanik pokarmu to myśle że ssał by jeszcze dłużej.smoczki z aventu maja zupełnie inny kształt i teraz marcin juz takich nie chce.przy okazji mam pytanie :czy avent ma smoczki anatomiczne????

  Monika i Marcinek (15.01.04)

  #678217

  kaa

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  Od 2 m-ca życia podawałam córci mleko odciągane 1-2 x dziennie w butelkach Aventu, aby móc wychodzić z domu i trochę zajmować innymi sprawami (zakupy, ćwiczenia itp). nie niepokoiło mnnie to , że nieraz odmawiała ssania piersi ale ssała z chetniej z butli. W 4 m-cu okazało się, że już w ogóle nie chce piersi. Ze smoczka łatwiej jej się ssie oraz może przybrać wygodną dla pozycję (przeważnie leży i zawija się cała w pieluszkę:-)). Rzadsze ssanie przez dziecko (mimo jednoczesnego odciągania laktatorem ręcznym) spowodowało osłabienie laktacji. Musiałąm ją pobudzać laktatorem elektrycznym + mlekopędnymi napojami. Teraz jest ok ale finalnie efekt jest taki, że Patrysia tylko w nocy łaskawie od czasu do czasu pociągnie cyca a tak kilka razy dziennie po 30-45 min muszę odciagać mleko do butli. Nie zawsze mi wystarcza więc czasem podaję sztuczne. Na szczęście wprowadzam już soki i jabłuszka.
  Uwaga więc na zbyt częste ssanie z butelki oraz na ssanie smoczków uspokajaczy.
  Pozdrawiamy,


  Kasia & Patrysia (01.04.04)

  #678218

  aborka

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  ja tez uzywałam od urodzenia – raz dziennie lub rzadziej. i nie było problemów z piersią

  Ania, Grześ i Bartuś 13.12.2003  #678219

  bejka

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  Bardzo długo Szymek korzystał i z piersi i z butelki właśnie Avent. Nie stracił zainteresowania piersią. Zmieniałam smoczki na “szybsze” -2,3 i też się nie wypadł natury .
  Osobiście polecam.

  Bejka i Szymek 25.01.2004

  #678220

  mommy

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  ja podaje herbatki ziolowe w butelkach ze smoczkami Avent mojemu synkowi juz okolo 3 miesiace. jednoczesnie karmie go piersia bez zadnych problemow. staram sie jednak nie podawac zbyt czesto odciaganego mleka z butelki – obawiam sie ze to mogloby zmniejszyc zainteresowanie mojego malucha piciem z piersi.

  Eric’s mommy

  #678221

  fr-ania

  Re: smoczki avent a karmienie piersią

  To sprawa indywidualna. Zwykle z piersi mleczko leci wolniej niż przez smoczek i maluch, może się złościć przy cycu. Ale żeby tak było trzeba by było niemal cały czas podawać butlę. Wydaje mi się, że podawanie herbatki w butelce ma niewielki wpływ na zmniejszenie zainteresowania piersią i marka smoczka też nie jest istotna (Avent jest faktycznie ok).
  Pozdrawiam.

  Ania i Szymek (21.07.04)

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close