Stan podgorączkowy trwający ponad 2 tygodnie?

Ponad 2 tygodnie temu obie moje (jedna 2 latka, druga 2,5 latka) dostały anginy ropnej. Przepisano im antybiotyk. Starsza skończyła brać w czwartek, a niecały tydzień poźniej, we wtorek poszliśmy do lekarza, bo ją znów bolało gardło. Lekarz kazała nam coś ssać, skierowała na wymaz z gardła, ale że temperatura jej podskoczyła znów do 39 i bardzo bolało, więc w środę lekarka powiedziała, że obojętne czy coś wyjdzie na wymazie czy nie, to antybiotyk i tak trzeba dać, bo gardło okropne i w zeszłym tygodniu skończyłyśmy brać. Nadal jednak obu córkom temperatura utrzymuje się pomiędzy 37,7 a 37,6°C. Możecie coś doradzić? Niestety lekarki u nas nie są zbyt (delikatnie mówiąc “przejmujące się” czymkolwiek, dlatego wolałabym usłyszeć jakieś porady od Was. Czy macie pomysł, co może być przyczyną tak długo utrzymującego się stanu podgorączkowego?

10 odpowiedzi na pytanie: Stan podgorączkowy trwający ponad 2 tygodnie?

morena Dodane ponad rok temu,

a jakie antybiotyki dala kolejno i na jak długo?
ja z doświadczenia swego wiem, że anginę często ciężko wyleczyć i sama pamiętam, że jak pierwszy antybiotyk nie zadziała (brany prze 7 dni), to następny minimum 10 dni brać trzeba, a najlepiej 2 tygodnie… Rok temu 3 razy mi angina nawracała :Boje się:
Może jakiegoś laryngologa poszukasz?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Gdyby ten stan podgorączkowy dotyczył jednej z dziewczynek mocz bym sprawdziła a tak jak już zasugerowała Morena na niedoleczoną anginę mi to wygląda – ASO bym też sprawdziła

weronika75 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:Gdyby ten stan podgorączkowy dotyczył jednej z dziewczynek mocz bym sprawdziła a tak jak już zasugerowała Morena na niedoleczoną anginę mi to wygląda – ASO bym też sprawdziła

A co to jest to ASO?na co jest to badanie? i z czego sie to robi, z krwi?

Dzieki
Weronika

weronika75 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez morena:a jakie antybiotyki dala kolejno i na jak długo?
ja z doświadczenia swego wiem, że anginę często ciężko wyleczyć i sama pamiętam, że jak pierwszy antybiotyk nie zadziała (brany prze 7 dni), to następny minimum 10 dni brać trzeba, a najlepiej 2 tygodnie… Rok temu 3 razy mi angina nawracała :Boje się:
Może jakiegoś laryngologa poszukasz?

Jeden byl dosc silny,Zinat, brala 8 dni,potem pare dni znow bol gardla, na wymazie niewyszlo nic,ale dostala antybiotyk Augumentin i brala 7 dni!A koita ktpra jest lekarzem pediatra oprocz tego jest laryngologiem….. ale jak pisalam,lekarz w Zakopcu niestety sie nieudali!!!!!!!!!

morena Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez weronika75:Jeden byl dosc silny,Zinat, brala 8 dni,potem pare dni znow bol gardla, na wymazie niewyszlo nic,ale dostala antybiotyk Augumentin i brala 7 dni!A koita ktpra jest lekarzem pediatra oprocz tego jest laryngologiem….. ale jak pisalam,lekarz w Zakopcu niestety sie nieudali!!!!!!!!!
nie wiem sama :Niepewny:
u mnie zazwyczaj zaczynali od augumentinu na 7 dni – zazwyczaj pomagał;
w zeszłym roku jak nie pomógł dostałam Dalacin chyba na 14 dni. Mimo to ból gardła znów powrócił po kilu dniach, ale że już nie tak ostry to czekałam, aż przejdzie… W końcu laryngolog, do którego wreszcie się udałam, dowalił mi kolejny antybiotyk (już nie pamiętam na ile) i dopiero wtedy przeszło…
Oprócz stanu podgorączkowego gardło je boli? A badania jakieś robilaś?
ASO: [Zobacz stronę]
do tego morfologię, CRP bym sprawdziła.
zdrówka życzę!

Dodane ponad rok temu,

Córka mojej siostry miała bardzo długo gorączkę, lekarka leczyła ją antybiotykami na anginę- co się okazało- mononukleoza ( podobne obiawy do anginy) i młoda wylądowała w szpitalu na kilka dni. Koniecznie wykonaj dodatkowe badania.

weronika75 Dodane ponad rok temu,

Porobilam podstawowe badania, mocz, krew,rozmaz, ASO no i nic niewyszlo a stan podgoraczkowy nadal ma! w przyszlym tyg pojde do lekarki, ciekawe co powie!

fresz Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zonia30:Córka mojej siostry miała bardzo długo gorączkę, lekarka leczyła ją antybiotykami na anginę- co się okazało- mononukleoza ( podobne obiawy do anginy) i młoda wylądowała w szpitalu na kilka dni. Koniecznie wykonaj dodatkowe badania.

Dokładnie, mononukleoza daje takie objawy !!!!

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fresz:Dokładnie, mononukleoza daje takie objawy !!!!
Ale po takim czasie mononukleoza raczej juz by rozchwiała rozmaz:Hmmm…:

su Dodane ponad rok temu,

Podbijam wątek, bo moja Lill, w czerwcu miała anginę- leczoną Augumentinem 10 dni.
W sierpniu na początku zauważyłam,że rano ma stan podgorączkowy 37,0-37,3. I tak jest do dzisiaj, cześto ma tak poprostu podniesioną temperaturę. OB w normie, mocz w normie, morfologia jeszcze w normie, poza procentowym obniżeniem neutrocytów i procentowym podwyższeniem monocytów w rozmazie komuterowym, w rozmazie ręcznym górna granica normy -7%,( norma do 7%).
Ponadto mała ma często rozwolnione kupki i cżęsto ma jakies krostki na bużce, które czasem czerwienieja. Rumieńce pojawiają sie czasem nawet przy małym wysiłku, ale nie zawsze.
Nie wiem czy to jest wszytsko powiązane.Same rumieńce czy kupki by mnei nie martwiły- ale wsyztsko razem juz tak.
Lekarze rozkąłdaja ręce, zwalając na ząbkowanie( czekamy na trojki), lub na bakterie, która zostaje po anginie i która Lilce wyszła w kale- ponoć niegroźna-zapomnialam jak się nazywa. Daje jej cąły czas probiotyki, a ta bakteria pomimo upływu prawie 8 meisiecy nadal jest.
nie umiem tego uznać za normę…Szczególnie tych stanów podgorączkowych….i tak się zastanawiam co to może być….nie chciałabym czegos zaniedbac, przeoczyć….

Znasz odpowiedź na pytanie: Stan podgorączkowy trwający ponad 2 tygodnie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Jakie mieso dla niemowlaka 9 miesiecy
Chce troche pogotować sama a nie tylko sloiczki :Kciuki: Wiem ze najlepszy jest krolik i cielecina. Ale czy dostane je w kazydm miesnym? No i oczywiscie jaka czesc tego krolika czy cieleciny
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Mieszkanie dwu-pokojowe i dzidzia
Witam dziewczyny mam do was pytanie, ponieważ nie długo już nie będziemy sami należałoby pomyśleć jak zorganizować nam przestrzeń mieszkalną tak aby nam i dzidzi było wygodnie. Posiadamy 54 m mieszkanie
Czytaj dalej