Szczepionka PREVENAR. Kto podał ją dziecku?????

Ali w kontrolnym wymazie z nosa wyszła najgorsza z możliwych bakteria: STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE. Miesiąc temu miała inną bakterię – Moraxellę Catharralis. Po niej nie ma śladu, za to jest pneumokok. Ala teraz ma delikatny katar, we wrześniu był ropny, teraz jest jaśniutki.

Lekarze pocieszają – 50 % dzieci przedszkolnych jest nosicielami pneumokoka ale mnie to zmartwiło. Zmartwiło mnie przede wszystkim to, że jest oporny na wszystkie antybiotyki, na które zrobiono antybiogram. teraz czekamy na pełny antybiogram.
Pytanie o szczepionkę Prevenar. Na stronie wyczytałam o szczepionce, którą poradziła znajoma lekarka pediatra pracująca na oddziale zakaźnym. Pierwsze pytanie miałam, czy nosicieli tej bakterii w czasie nosicielstwa można szczepić. Wszyscy pytani lekarze jak najbardziej zalecają (ci co tą szczepionkę znają).

Mam do Was pytanie. Czy dziecko którejś z Was było szczepione tą szczepionką, jakie miało efekty uboczne i jak się po szczepieniu czuło?? Może dzieci znajomych. Piszcie zależy mi na czasie.
Pozdrawiamy Beata i trzyletni przedszkolak Ala

Jedno- i dwulatki
Badania szpitalne - a jednak coś wyszło...
Okazało sie, że Michaś ma w przewodzie pokarmowym bakterię, proteus mirabilis, która może być odpowiedzialna za te paskudne biegunki... Z jedne strony odetchnęłam z ulgą - na szczęście to nie lamblie
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
pomozcie mi gadac z moja corcia
nie wiem co gadac spiewac a jest tego tyle napiszcie mi kochane kolysanki pogaduszki do mojej 13 mies corci blagam [email]layla76@interia.pl[/email]
Czytaj dalej