UBEZPIECZENIE W PZU

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #73482

  tamara1980

  WITAM!
  MAM PYTANKO? ILE CZASU TRZEBA BYĆ UBEZPIECZINYM W PZU, ABY OTYRZYMAĆ PIENIĄŻKI ZA URODZENIE DZIECKA. POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

  #960740

  asia1978

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  to wszytstko zalezy od ubezpieczenia jakie zawierasz, ale z tego co mi wiadomo to jest okres 6 m-cy karencji  #960741

  kaamisia

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  Myślę, że chodzi ci o ubezpieczenie grupowe zawarte w zakładzie pracy? W tym wypadku okres karencji wynosi 9 miesięcy, oznacza to że przed zajściem w ciąże należało przystąpić do ubezpieczenia. Chyba że jest to twoja nowa praca i jeste załużmy w 5 m-c to okres karencji nie ma tu zanczenia gdyż prezystępujesz do niego w momencie podjęcia nowej pracy. Podobnie wygląda to u twojego męża- ojca dziecka. Jak masz jakieś pyt, to pisz. Pozdawiam.

  #960742

  mama-oliwki

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  czyli mąż też musiałby sie ubezpieczyć przed ciążą jeśli juz pracuje , a jeśli dopiero podejmuje prace to tez nie ma okresu karencji?

  #960743

  jaga

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  Właśnie, to ja dorzucę swoje pytanie – ja takiego ubezpieczenia w pracy nie mam, ale mąż ma już od dawna. Czy to oznacza, że jeśli ja urodzę (bo wiadomo, że facet urodzić nie może), to dostaniemy te pieniążki?

  #960744

  aruga

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  Ja nie pracowałam, ale mąż tak i przystąpił do ub. grupowego jak już byłam w ciąży (w PZU to ubezpieczenie). Okres karencji wyniósł 6 m-cy, ale to zależy od umowy jaką konkretna firma podpisała z ubezpieczycielem. Może to być równie dobrze 6 miesięcy jaki 9.
  O to trzeba popytać w zakładzie pracy

  Wojtuś (07.08.2005)  #960745

  webby

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  Jak sie nie mylę musi być 9 m-cy(my byliśmy ubezpieczeni w zakładzie pracy męża)

  Wiolka i Karina(26.04.05r)

  #960746

  aga30

  Re: UBEZPIECZENIE W PZU

  zazwyczaj jest to 6 miesięcy


  Aga i aniołek (10-13.12.2003) i jeszcz ktoś

  #960747

  kaamisia

  ubezpieczenia

  w sytuacji ubezpieczen grupowych- PZU zawsze jest taka sama zasada, okres karencji teraz 9 miesięczny, nie biegnie jeżeli podejmujemy nową pracę (lub ojciec dziecka), czyli przystępujemy do ubezpieczenia od razu w rozumieniu nowego zatrudnienia. Jeśli macie pytania najlepiej zadzwonić do tej placówki PZU (inspektorat, oddział)- zapytać w księgowości, który was ubezpiecza i prosić kogoś kto obsługuje ubezp. grupowe. Udzielą wszelkich informacji, a przy tym bez obawy że dowie się o tym szef-któremu nie chcemy mówić o ciąży. Pozdrawiam.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close