ZINNAT i inne…świństwa :)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #9436

  ere

  Tak to jest, że organizm dziecka jest bardzo wrażliwy ( i mądry !) bo jeszcze nie zmodyfikowany lekami , konserwantami itp ..dlatego reaguje wymiotami na to co mu szkodzi. Trudno …może czasem trzeba użyć antybiotyku, ale na pewno uzywa się ich za często, zbyt pochopnie – taka moda….. Z moimi chłopakami miałem to samo…walka o właściwy antybiotyk a nie taki co pod ręką… Najważniejsze : po każdej kuracji antybiotykiem trzeba odtruć organizm ! Kiszona kapusta, jabłka, czosnek, kefir, miód i jogurt lub kefir. Najlepiej naturalny bez świństw.. lepiej samemu dosłodzić miodem lub dolać naturalnego soku z owoców albo wkroić drobno owoce…. zdrowiej i taniej ! Zróbcie sobie test : postawcie w temp pokojowej taki samemu spreparowany i taki ze sklepu .. z owocami, zagęszczany sztucznie…. ten pierwszy się szybko zepsuje a ten drugi bedzie stał tydzien i jeszcze będzie OK…. Po antybiotykach warto też podawać Lakcid.

  eremita

  #155042

  pluto

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  Fajnie, że trafiłam na Twoj post…..lekarka przepisała małemu antybiotyk, ale zapomniała wspomnieć o Lakcidzie……
  Jula

  julka  #155043

  czarna

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  nic Ci nie powiedziala?????nie dala recepty?????dziwna ta lekarka………..

  CZARNA MAMA EWY

  #155044

  pluto

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  Jedna z tych 4 pediatrów w przychodni………tych co zapisuja niemowlakowi syrop od 1 roku………

  Julka mama Karolka

  #155045

  czarna

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  ………………………….i wszystko jasne……………………………………….
  moze powinnas zmienic lekarza………bo narazie to one nic madrego nie wymslily…

  CZARNA MAMA EWY

  #155046

  o-d

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  Lakcid trzeba podać co najmniej 15 minut po antybiotyku, albo i więcej, zeby to miało sens. No i najlepiej podawać dużo jogurtów w czasie kuracji antybiotykowej. Zamiast Lakcidu (bez recepty) można tez podawać Trilac, ale według mnie jest bardziej skomplikowany w uzyciu.

  OD  #155047

  dikamba

  Re: ZINNAT i inne…świństwa 🙂

  co poradzisz dzieciom bezmlecznym w ramach akcji odtruwania? Chyba nie kiszoną kapustę i czosnek (do buzi nie wezmą). Lakcid też preparowany jest na bakteriach kwasu mlekowego……..

  diki i chłopaczek (10.01.03)

  #155048

  ere

  Re: dikamba

  🙁 nie jestem specem od dietetyki… ale każdemu dziecku , nawet takiemu ze skazą białkową pomoże napar z dziurawca (1 torebka Hyperfix na pół szklanki wrzątku ) dodany po łyżeczce do kleiku lub innego pokarmu. bardzo podnosi ogólną odporność. Podobnie zbawienne dziłanie ma napar z łyżki kminku na pół szklanki wrzątku.. też po łyżeczce do każdej butelki.. można dosłodzic ciut miodem, który jest zresztą świetnym katalizatorem dla ziół…. zresztą…. możesz poradzic się zielarza może jeszcze coś do tego dorzuci …
  pozdrawiam

  eremita

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close