znowu bioderka

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #15417

  mag75

  Dziewczyny, mam taki problem. Nie robiłam badania USG bioderek, ba za każdym razem i pediatra i ortopeda twierdzili, że wszystko jest w porządku. Boję się jednak, że może trzeba było jednak to badanie zrobić. Chcialam sie Was spytać, czy jeśli mała ma już prawie pół roczku (Boże, kiedy to zleciało???), to czy taka dysplazja dawałaby już jakieś bardziej widoczne skutki, czy możliwe jest, zeby w takim wieku dziecka ortopeda takiej dysplazji jeszcze nie wykrył? Strasznie mnie to dręczy. I w ogóle czy są tu jakieś dziweczyny, które USG nie robiły, czy tylko ze mnie taka gapa?Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.Magda i Oliwia (22.10.2002)

  #225297

  pluto

  Re: znowu bioderka

  USG jest konieczne………..wykryje każdą wadę….leć szybciutko po skierowanie i nie daj się zwieść lekarzom……..trzeba zrobić to badanie…
  Karol miał robione jedno usg w wieku 4 tygodni…..teraz zaczął chodzic i idziemy zrobić drugie………te badania robi się rutynowo, ale lekarze często oszczędzają w ten sposób…….

  Julka kulka i 9 miesięczny Karolek  #225298

  kura-plemienna

  Re: znowu bioderka

  USG to podstawa. Lekarz po badaniu „ręcznym” stwierdził, że jest coś, ale małego. Po USG wyszło, że jednak to lewe bioderko szankuje i Basiulec cały czas biedaczek się męczy w pieluszce ortopedycznej. Bierz dzieciaka pod pachę i na USG !

  Anka i Basiulec (3 i 3/4 miecha)

  #225299

  ani-ani

  Re: znowu bioderka

  U nas (Gdynia) refundowane jest podobno (tak mi powiedziała lekarka) prześwietlenia. Ja poszłam prywatnie na USG. Tylko dzięki temu uspokoiłam się, że z bioderkami jest OK. (choć mamy problrm z odwodzeniem).

  Tak więc dzisiaj idziemy na kontrolę.

  Ani_ani i Izunia-Kropunia (7 miesięcy)

  #225300

  anet

  Re: znowu bioderka

  pewnie wszystko jest o.k skoro obaj tak zgodnie twierdza!!!
  a jesli masz sie zadreczac to zrob USG i bedziesz wtedy pewna!!!

  Aneta+Agniesia (ur 7.07.2002)

  #225301

  mag75

  Re: znowu bioderka

  Dzięki dziewczyny, znalazłam już prywatny gabinet i wkrótce sie tam wybiore. Ani..ani, co to jest problem z odwodzeniem, na czym to polega?  #225302

  ani-ani

  Re: znowu bioderka

  Nóżki za słabo rozkładająsię na boki (tak jakbś siedziała po turecku – kolanka na zewnątrz) – chodzi o ruchliwość stawów biodrowych.

  Myśmy właśnie wczoraj były na kolejnym USG i w dalszym ciągu nóżki są „oporne” choćzakładamy po 2 – pieluchy na pampersa.

  Ani_ani i Izunia-Kropunia (7 miesięcy)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close