Urodziła w pracy i wyrzuciła dziecko do kosza. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 36-letniej Ukrainki

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. 36-letnia Ukrainka urodziła w pracy. Dziecko wrzuciła do foliowego kosza na śmieci. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Ukrainka odeszła od taśmy, by urodzić dziecko

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę około godziny 18:00 na terenie zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego w Milejowie w województwie lubelskim. Pracująca przy taśmie ciężarna Ukrainka poszła do toalety. Przedłużająca się nieobecność 36-latki zaniepokoiła pracującą w tym samym zakładzie siostrę kobiety, która udała się na poszukiwania.

Dziecko wyrzuciła do kosza na śmieci

Ukrainka zakrwawiona leżała na podłodze w łazience. Jak się okazało, urodziła dziecko, jednak noworodka nie było przy matce. Pracownice znalazły niemowlę w plastikowym koszu. Dziewczynka nie oddychała, ale na szczęście kobietom udało się ją uratować. Matka wraz z dzieckiem zostały przewiezione do szpitala.

Ukraince za usiłowanie zabójstwa dziecka grozi więzienie

Jak podaje portal lublin112.pl:

Policjanci powiadomili o sprawie prokuraturę. Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa noworodka. Ukrainki do chwili obecnej nie udało się przesłuchać.

Prokuratura w Lublinie wstępnie czyn kobiety zaklasyfikowała jako usiłowanie zabójstwa. W chwili obecnej funkcjonariusze policji z komendy powiatowej w Łęcznej przesłuchują świadków.

Prokurator bierze pod uwagę także ewentualność usiłowania zabójstwa dziecka przez matkę pod wpływem porodu bądź w czasie jego przebiegu – powiedział w czwartek prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Kobiecie grozi nawet do 5 lat więzienia.

[Zdjęcie: Depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Prawo, Finanse, Newsy

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe ułatwią uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dziecko tym rodzicom, którzy czekają na zasądzenie właściwych alimentów. Alimenty natychmiastowe będą przyznawane bez orzeczenia sądu w przeciągu zaledwie kilkunastu dni od momentu...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general