Zabawy urodzinowe dla dzieci

Każda, nawet najbardziej wesoła zabawa, musi się jakoś zacząć. Jako rodzice doskonale zapewne znacie sytuacje, w których grupka dzieci najpierw zerka na siebie nieśmiało i żadne z maluchów nie ma odwagi, by zapoczątkować kontakt. Jak pomóc dzieciakom przełamać pierwsze lody?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka wymaga doskonałej organizacji. Należy pamiętać nie tylko o torcie, przekąskach czy liście gości, równie ważne jest obmyślenie planu na zabawy, które zajmą maluchy. Należy wziąć pod uwagę zainteresowania gości oraz ich wiek, by proponowane rozrywki były dobrze dobrane pod zaproszone maluszki. Dobry plan na tę część przyjęcia to gwarancja udanej zabawy, a Wasza impreza urodzinowa będzie długo wspominana i stawiana za wzór. Przygotowaliśmy kilka propozycji zabaw, które będą murowanych hitem!

Konkursy na urodziny

Konkursy to jeden z rodzajów zabaw, które cieszą się największą popularnością wśród maluchów, bez względu na ich wiek. Obietnica nagrody zagrzewa je do boju, a konieczność niewinnej rywalizacji dodaje całości szczypty pikanterii. Poniżej przedstawiamy trzy ciekawe pomysły na konkurs.

Co jest w środku?

Przygotuj duże pudełko z kartonu. Na górze wytnij dziurę oraz pozbaw pudełko jednej ze ścianek – tą stroną ustaw je do publiczności. Wybierz przedmioty, które maluchy będą kolejno odgadywać po dotyku za pomocą włożonej do dziury ręki. Musisz mieć ich minimum 2-3 na każde z dzieci biorących udział w zabawie. Fantami mogą być owoce, zabawki, przedmioty codziennego użytku.

Kto doniesie jajko?

Podziel dzieci na dwie lub trzy drużyny. Każdej z nich przydziel po dziesięć surowych jaj i jedną łyżeczkę od herbaty. Wyznacz trasę, którą będą musieli pokonać członkowie obydwu drużyn, by przenieść cało jajko z jednego punktu do drugiego. Wygrywa ta drużyna, która doniesie więcej jaj w krótszym czasie.

Uwaga! Po tej zabawie może pozostać mały bałagan, dlatego przygotują ją na zewnątrz albo w miejscu łatwym do uprzątnięcia.

Taniec z balonikiem

Wersja dla najmłodszych zabawy weselnej znanej z oczepin: podziel dzieci na pary. Każda z par tańczy z balonikiem pomiędzy brzuszkami lub pomiędzy głowami. Wygrywa ta, której balonik dłużej nie spadnie na ziemię.

Zabawy urodzinowe

Proponujemy również kilka zabaw, które nie mają charakteru rywalizacji, a ich zadaniem jest zapewnienie jedynie dobrej zabawy.

Malowanie autoportretu

Przygotuj gotowe szablony autoportretów, czyli kartki z bloku technicznego, na którym narysowany będzie jedynie zarys postaci – bez podziału na płeć. Rozdaj je dzieciom. Ich zadaniem będzie dorysowanie szczegółów, które sprawią, że autoportrety nabiorą cech indywidualnych i oddadzą jak najlepiej postać malucha.

Kalambury!

Jedna z najlepszych zabaw, bez względu na wiek biesiadników, kluczem jest jedynie dostosowanie haseł, które będą zgadywać maluchy, do ich wieku.

Wspólnie wymyślona bajka

To zabawa dobra na końcówkę spotkania, gdy maluchy są już zmęczone całodniowym szaleństwem. Usadź je wygodnie na poduchach lub kanapie. Ich zadaniem będzie wymyślenie bajki – zacznij Ty mówiąc jedno zdanie, a każde z dzieci ma dołożyć kolejne od siebie aż powstanie cała opowieść.

 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo