Czym zmyć sól z podłogi? Genialny patent na idealnie czystą podłogę zimą

Czyszczenie podłogi w okresie jesienno-zimowym jest prawdziwą zmorą i wręcz syzyfową pracą. Na podeszwach przynosimy do domu śnieg, błoto, piach, a także sól, którą posypuje się oblodzone chodniki. Po wyschnięciu na podłodze pozostają widoczne plamy, których trudno się pozbyć. Jak zmyć sól z podłogi? Czym zmyć sól z płytek?

Czym zmyć sól z podłogi?

Najprostszym, ale jednocześnie wyjątkowo skutecznym sposobem na uporczywe pozostałości soli na podłodze jest mieszanka wody z octem. Wystarczy do miski z ok. 1 litrem ciepłej wody wlać 1/4 szklanki octu. Taką mieszanką spokojnie można wyczyścić powierzchnię za pomocą delikatniej ścierki lub mopa. Należy jednak pamiętać, aby zachować ostrożność – środek ten będzie bezpieczny dla glazury, ale nie wiadomo, jak może wpłynąć na inne powierzchnie – np. drewno czy panele. W takim przypadku lepiej sięgać po sprawdzone preparaty, przeznaczone specjalnie do czyszczenia tego typu powierzchni.

Zobacz też: Jak wyprać firanki, aby były białe? Odkryj skuteczny i prosty sposób na przywrócenie im świeżości!

Czyszczenie podłogi drewnianej

Osadzanie się soli na podłodze może wyjątkowo negatywnie wpływać na  trwałość i wygląd podłogi drewnianej. Może prowadzić do rozwarstwienia drewna, powstawania pęknięć lub sprawić, że podłoga zacznie się szybciej ścierać. Zdecydowanie najbezpieczniej będzie przecierać podłogę dokładnie mopem i płynem (stosowanym na codzień) od razu po wejściu do domu, a następnie wytrzeć powierzchnię do sucha.

Drewniane podłogi ze śladów soli najlepiej oczyszczać delikatnym preparatami, stworzonymi z myślą o konserwacji powierzchni drewnianych. Przy czyszczeniu należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, aby np. użyć odpowiedniej ilości wody.

Przede wszystkim istotne jest jednak regularne wycieranie i utrzymywanie podłogi w czystości, aby sól nie osadzała się na stałe i nie niszczyła powierzchni.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo