Central Park. Kraina Koe – Książka, dzięki której Twoje dziecko pokocha czytanie!

Jak przekonać dziecko do tego, że powinno czytać? Mówi się, że czytając mu od pierwszych dni życia. Tylko czy to wystarczy? W przypadku mojego syna niestety nie! Książki dość szybko przegrały z nowymi technologiami i musiałam włożyć sporo pracy w to, by mały na nowo pokochał czytanie.

Central Park. Kraina Koe – Książka, dzięki której Twoje dziecko pokocha czytanie!

Jak przekonać dziecko do czytania?

Gdy Piotruś był przedszkolakiem godzinami wertowaliśmy książki. Ba! W mojej rodzinie księgarzy istnieje niespotykany w dzisiejszych czasach zwyczaj mówienia do dzieci wierszem. I to nie tylko wierszykami Brzechwy, ale też wersami Mickiewicza, Leśmiana czy Gałczyńskiego. Efekt jest taki, że 7-latek zna na pamięć prawie całą “Romantyczność” i fragmenty “Dziadów”, ale chęć przeczytania większej objętościowo książki przegrywa z łatwiejszą w odbiorze grą na Playstation czy treściami dostępnymi on-line. Książki wymagają poświęcenia większej ilości czasu i zaangażowania, przez co mogą wydawać się nieciekawe. Gdy po raz kolejny postanowiłam pokazać synowi, jak fascynujący jest świat literatury, z pomocą przyszła mi nowa książka “Central Park. Kraina Koe” autorstwa Olafa Jerzemskiego kryjącego się pod pseudonimem Joe Windy.

Joe Windy “Central Park. Kraina Koe”

Jak zachęcić syna lub córkę do czytania? Zacznij od ściągnięcia aplikacji na swój telefon! Dzięki niej uzyskasz dostęp do mapy Królestwa Koe, w którym rozgrywa się akcja książki i zaciekawisz dziecko. Zarówno mapę, jak i opis wszystkich postaci znajdziesz również na stronie internetowej www.krainakoe.pl. Dla mojego syna zafascynowanego wszystkim, co jest związane z zupełnie nowym dla niego światem internetu, był to doskonały wstęp do lektury. Potem już wystarczyło pokazać mu pięknie ilustrowaną książkę i przeczytać kilka pierwszych stron.

Podróż przez Krainę Koe

Opowieść napisana przez Olafa Jarzemskiego ukrywającego się pod pseudonimem Joe Windy jest pierwszym tomem z nowej serii „Strażnicy Globusa”. W jej ramach dzieci będą mogły poznawać realne miejsca czytając o magicznych historiach, jakie się w nich rozgrywają.

“Central Park. Kraina Koe” to pierwsza pozycja dla dzieci, do której nie tylko nakręcono teledysk, ale również stworzono wyjątkową aplikację, dzięki której czytelnik wraz z bohaterami książki przenosi się do magicznej krainy będącej odbiciem realnych miejsc w Central Parku. Czytelnicy będą mogli ściągnąć aplikację już w dniu premiery książki tj. 8 listopada 2017 r.

Dzieci to cudowne, beztroskie, szczere i naturalne istoty. Postanowiłem podarować im magię, której sam doświadczyłem, wielokrotnie odwiedzając Nowy Jork, a szczególnie Central Park. To w nim osadziłem akcję książki, ponieważ stanowi miejsce, w którym spotyka się duch wielkiej metropolii i niezwykłego jak na wielkomiejską przestrzeń zacisza. Moment przejścia z gwaru i chaosu ulic do zielonych płuc Nowego Jorku jest symboliczne, tak jak przejście ze świata rzeczywistego do baśniowego – mówi Olaf Jarzemski autor książki.

Główny bohater książki Patryk, podobnie jak mój syn, choruje na astmę. Za sprawą sprytnego gnoma chłopiec trafia przez tajemniczy portal do Krainy Koe, która stanowi odbicie Central Parku w równoległym wymiarze. Magicznej krainie grozi zagłada, którą zwiastują usychające drzewa. Patryk wraz z dzielną Algrid oraz gnomem Ogryzaldem stają do walki o przyszłość magicznego miejsca. Jak potoczą się ich losy? Czy uda im się ocalić Krainę? Tego nie mogę zdradzić!

Wyjawię Wam jednak pewną ciekawostkę. Aplikacja stworzona na potrzeby małych czytelników przenosi ich nie tylko do baśniowego świata marzeń, ale też pozwala odbyć spacer po prawdziwym Central Parku i stanowi rzeczywistą mapę tego miejsca. Dzięki temu, że całość projektu jest interaktywna, książka angażuje małych czytelników nie mniej niż inne formy rozrywki i pokazuje jak magiczny może być świat literatury, a przepiękne ilustracje pobudzają wyobraźnię małego człowieka. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego sposobu na zafascynowanie dziecka czytaniem? Gdy już to się uda, koniecznie sięgnijcie po kolejną część przygód Patryka, która wiosną 2018 roku trafi do księgarni.

Dodaj komentarz

Waga w ciąży
Kobiece ciało po ciąży oczami taty
Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana
Czytaj dalej
Znaczenie imion (Imiennik)
Co oznacza imię Alicja? I czy faktycznie żyje w krainie czarów?
Kim jest Alicja? Czy faktycznie żyje w Krainie Czarów? Poznaj jej cechy charakteru, sprawdź jaką jest przyjaciółką, ile dla niej znaczy miłość, co ceni i czego szuka w innych ludziach! Znaczenie
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie pomorskie 2020: terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe 2019/2020 w województwie pomorskim?
Kiedy wypadają ferie 2020? Pomorskie zacznie je jako ostatnie. Sprawdź terminy ferii zimowych 2019/2020 i zaplanuj wyjazd na zimowisko. Ferie pomorskie 2020 i przerwa świąteczna 2019 Po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie łódzkie 2020. Terminy ferii w Łodzi. Kiedy wypadają łódzkie ferie zimowe 2020?
Ferie łódzkie 2020 zaczną się w pierwszej turze zimowych wyjazdów w nadchodzącym roku. Kiedy wypadają ferie łódzkie? Terminy zimowisk musicie rezerwować na połowę stycznia. Ciekawe, jaka będzie pogoda na ferie
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie lubelskie 2020. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź terminy ferii 2019/2020 w Lubelskiem!
Kiedy zaczynają się ferie? Jak wiadomo terminy ferii zimowych zmieniają się cyklicznie. Lubelskie to województwo, w którym dzieci będą odpoczywały jako pierwsze, zaraz po przerwie świątecznej i noworocznej. Ferie lubelskie 2020:
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?
Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe
Czytaj dalej
Edukacja Turystyka Newsy
Jakie są terminy ferii 2020. Sprawdź kiedy wypadają ferie zimowe 2020? W jakim terminie zaplanować wyjazd na ferie 2020?
Ferie zimowe 2020 niektóre województwa zaczną chwilę po feriach świątecznych. Kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i kiedy wyjechać na zimowisko? Jakie są terminy ferii dla poszczególnych województw? Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej