Czy chłopcu daje się kwiaty na Komunię? Dodatki do prezentu powinny być dostosowane do okazji

Popularnym dodatkiem do prezentu na Komunię są bukiety. Wbrew obiegowej opinii kwiaty nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, a mężczyźni również potrafią docenić ich urok. Wielu gości komunijnych zastanawia się jednak, czy na pewno jest to dobry wybór dla kilkuletnich chłopców. Czy chłopcu na Komunię daje się kwiaty?

Bukiet na Komunię. Czy chłopcu daje się kwiaty na Komunię?

Piękne bukiety kwiatów towarzyszą nam podczas różnych rodzinnych uroczystości, w tym również podczas Pierwszej Komunii Świętej. Dziewczynki często noszą wianki kwiatowe, a goście wręczają im małe, urocze bukiety. W przypadku chłopców nie jest to jednak tak oczywiste.

Kwiaty nie są tylko pięknym dodatkiem czy dekoracją, ale niosą także bogatą symbolikę. Białe, komunijne bukiety nawiązują do dziecięcej niewinności i delikatności. Dlatego mogą zostać wręczone zarówno dziewczynce, jak i chłopcu.

Kwiaty nie są jednak obowiązkowym komunijnym dodatkiem. Wielu gości stawia na alternatywę w postaci słodkości, np. bombonierek czy bukietów, które zrobione z żelków i cukierków. Ciekawym pomysłem może być także np. gra planszowa czy bilety do kina czy na inną atrakcję w ramach dodatku do prezentu.

Zobacz też: Co zamiast bombonierki na Komunię? 5 kreatywnych alternatyw dla klasycznych słodkości

Czy chrzestna kupuje kwiaty na Komunię?

Nie ma specjalnej tradycji, która nakazywałaby chrzestnej kupowanie kwiatów na Komunię. To zwyczaj nieobowiązkowy, ale często praktykowany, szczególnie jeśli do sakramentu przystępuje dziewczynka.

Sprawdź też: Jak podpisać kopertę na komunię? Poradnik dla bliskich i gości

Czytelnicy pytają, czy na Komunię kupuje się bukiet

Czy daje się kwiaty na Komunię?

Jest to dość popularny zwyczaj, szczególnie w przypadku dziewczynek, chociaż nie wszyscy go praktykują. Wiele osób stawia na coś innego, np. czekoladki, cukierki czy inne drobiazgi.

Kto kupuje kwiaty na Komunię?

Nie ma żadnej specjalnej tradycji, która nakazywałaby konkretnej osobie (np. rodzicom chrzestnym) zakup kwiatów na Pierwszą Komunię. Jest to zwyczaj nieobowiązkowy, chociaż świetnie sprawdzi się jako dodatek do głównego prezentu.

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general