Dzięki tej domowej mieszance skrzydłokwiat będzie kwitł przez cały rok. Wystarczą dwa składniki

Skrzydłokwiat to piękny kwiat doniczkowy, który będzie doskonałą ozdobą wnętrza. Roślina ta może kwitnąć przez cały rok, jednak trzeba o nią odpowiednio zadbać. Pomocny może okazać się domowy nawóz z dwóch składników.

Skrzydłokwiat to doskonała dekoracja do salonu lub sypialni. Jego smukłe kwiaty i błyszczące liście prezentują się bardzo elegancko. Dodatkowo, roślina ta posiada zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji lotnych. Skrzydłokwiat nie jest trudny w uprawie, więc sprawdzi się również jako roślina dla początkujących. Roślinę należy ustawić w jasnym, ale ale nie bezpośrednio nasłonecznionym miejscu. Skrzydłokwiat lubi również wilgoć, więc należy go często zraszać. Aby roślina pięknie i zdrowo rosła warto ją również nawozić. W tym celu można wykorzystać domową mieszankę.

Sprawdź: Zazwyczaj chrupiesz je z kanapkami, tym razem zrób nawóz do fuksji. Roślina szybko obsypie się bujnymi kwiatami

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Będzie kwitł przez cały rok

Do wykonania domowego nawozu wystarczą jedynie dwa składniki – imbir i woda. Kłącze imbiru zawiera pierwiastki takie, jak azot, fosfor, potas czy mangan, które wspomogą wzrost rośliny i przyczynią się do jej długiego kwitnienia. Imbir należy pociąć na małe kawałki, a następnie zmiksować w blenderze razem z litrem wody. Gotową papkę należy przecedzić przez sitko. Przygotowaną miksturą warto podlewać skrzydłokwiat co około dwa tygodnie.

Sprawdź: Zanieś wodę po kiszonych ogórkach do ogrodu. Dla niektórych odpad, dla innych drogocenny płyn

Jako domowy nawóz do skrzydłokwiatu można wykorzystać również fusy z mielonej kawy. Naturalnie spulchniają i zakwaszają one ziemię oraz chronią podłoże przed przesuszeniem. Fusy z kawy wspierają również wzrost rośliny, dzięki czemu będzie wyglądało ona pięknie i zdrowo. Fusy wystarczy jedynie wysuszyć i raz w miesiącu wsypać do doniczki ze skrzydłokwiatem.

Sprawdź: Zrób jedną rzecz. Rododendron zakwitnie ponownie i dłużej będzie cieszył oko

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo