Zazwyczaj chrupiesz je z kanapkami, tym razem zrób nawóz do fuksji. Roślina szybko obsypie się bujnymi kwiatami

Fuksja ma dzwonkowate kwiaty, które cieszą się sporą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu ozdabia mieszkania, balkony i ogrody. W trosce o bujną roślinę warto od czasu do czasu zastosować nawóz do fuksji. Sprawdź, jak przygotować go w domu.

Fuksja (ułanek) jest rośliną należącą do gatunku wiesiołkowatych. Niektóre odmiany występują w Ameryce Środkowej i Południowej. Kwiaty zazwyczaj mają intensywny kolor – czerwony, różowy, fioletowy i biały. Ze względu na warunki klimatyczne fuksja występuje w Polsce jako roślina jednoroczna, jednak odpowiednie starania i opieka mogą sprawić, że zakwitnie ponownie. Jest to jednak niezwykle trudne.

Sprawdź: Zmieszaj z wodą i spryskaj mszyce. Szkodniki same pospadają z liści

Jakie stanowisko lubi fuksja? Nie rozwinie się w dużym słońcu

Fuksja preferuje delikatnie zacienione stanowisko osłonięte od wiatru. Raczej nie zakwitnie w miejscu mocno nasłonecznionym (może za to zyskać nieestetyczne plamy na liściach) i całkowicie zacienionym. Urośnie w podłożu próchniczym i torfowym o pH 6,0-6,5 (lekko kwaśnym). Warto zapewnić roślinie dużą wilgotność powietrza.

Co ile podlewać fuksje? Warto robić to regularnie

Fuksja lubi spore ilości wody. Z tego względu należy regularnie ją podlewać. Niedostatek cieczy sprawi, że młode liście, kwiaty i pąki zaczną więdnąć. Z drugiej strony przelewanie rośliny może doprowadzić do rozwoju zgnilizny korzeni. Jeśli fuksja przebywa w domu, należy podlewać ją dwa razy w tygodniu, a w zimę raz na tydzień. Rośliny w ogrodzie latem warto podlewać rano i wieczorem. Jeśli zrobi się to w ciągu dnia, może dojść do sparzenia liści i kwiatów.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Domowy nawóz do fuksji? Przygotujesz go z popularnego warzywa

Nawożenie fuksji jest bardzo ważne, gdyż roślina potrzebuje regularnego dostarczania składników odżywczych. Okazuje się, że odpowiedni nawóz możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy rzodkiewka, która zawiera spore ilości azotu, żelaza, fosforu, potasu, boru i magnezu. Jak zrobić nawóz z rzodkiewki?

  1. Pokrój rzodkiewki na plastry i włóż je do malaksera.
  2. Zalej plastry rzodkiewek 1 l wody.
  3. Miksuj rzodkiew przez 2 minuty, a później przelej płyn przez sito.
  4. Podlewaj fuksję otrzymaną substancją raz na dwa tygodnie.

Sprawdź: Kiedy składać wniosek o 800+? Ważny termin już wkrótce! Spóźnialscy stracą część środków

Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo