Zazwyczaj chrupiesz je z kanapkami, tym razem zrób nawóz do fuksji. Roślina szybko obsypie się bujnymi kwiatami

Fuksja ma dzwonkowate kwiaty, które cieszą się sporą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem występuje w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu ozdabia mieszkania, balkony i ogrody. W trosce o bujną roślinę warto od czasu do czasu zastosować nawóz do fuksji. Sprawdź, jak przygotować go w domu.

Fuksja (ułanek) jest rośliną należącą do gatunku wiesiołkowatych. Niektóre odmiany występują w Ameryce Środkowej i Południowej. Kwiaty zazwyczaj mają intensywny kolor – czerwony, różowy, fioletowy i biały. Ze względu na warunki klimatyczne fuksja występuje w Polsce jako roślina jednoroczna, jednak odpowiednie starania i opieka mogą sprawić, że zakwitnie ponownie. Jest to jednak niezwykle trudne.

Sprawdź: Zmieszaj z wodą i spryskaj mszyce. Szkodniki same pospadają z liści

Jakie stanowisko lubi fuksja? Nie rozwinie się w dużym słońcu

Fuksja preferuje delikatnie zacienione stanowisko osłonięte od wiatru. Raczej nie zakwitnie w miejscu mocno nasłonecznionym (może za to zyskać nieestetyczne plamy na liściach) i całkowicie zacienionym. Urośnie w podłożu próchniczym i torfowym o pH 6,0-6,5 (lekko kwaśnym). Warto zapewnić roślinie dużą wilgotność powietrza.

Co ile podlewać fuksje? Warto robić to regularnie

Fuksja lubi spore ilości wody. Z tego względu należy regularnie ją podlewać. Niedostatek cieczy sprawi, że młode liście, kwiaty i pąki zaczną więdnąć. Z drugiej strony przelewanie rośliny może doprowadzić do rozwoju zgnilizny korzeni. Jeśli fuksja przebywa w domu, należy podlewać ją dwa razy w tygodniu, a w zimę raz na tydzień. Rośliny w ogrodzie latem warto podlewać rano i wieczorem. Jeśli zrobi się to w ciągu dnia, może dojść do sparzenia liści i kwiatów.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Domowy nawóz do fuksji? Przygotujesz go z popularnego warzywa

Nawożenie fuksji jest bardzo ważne, gdyż roślina potrzebuje regularnego dostarczania składników odżywczych. Okazuje się, że odpowiedni nawóz możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy rzodkiewka, która zawiera spore ilości azotu, żelaza, fosforu, potasu, boru i magnezu. Jak zrobić nawóz z rzodkiewki?

  1. Pokrój rzodkiewki na plastry i włóż je do malaksera.
  2. Zalej plastry rzodkiewek 1 l wody.
  3. Miksuj rzodkiew przez 2 minuty, a później przelej płyn przez sito.
  4. Podlewaj fuksję otrzymaną substancją raz na dwa tygodnie.

Sprawdź: Kiedy składać wniosek o 800+? Ważny termin już wkrótce! Spóźnialscy stracą część środków

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo