Dołącz do akcji charytatywnej Auchan i dziel się dobrem z Julkiem Bobrem

Magiczny czas świąt staje się jeszcze bardziej wyjątkowy, kiedy wypełniają go dobre uczynki. Właśnie dlatego Bóbr Julek jak co roku powraca do Auchan, by nieść pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W tegorocznej edycji akcji charytatywnej wspólnie z Julkiem i Bankami Żywności skupiamy się na wsparciu żywieniowym dla potrzebujących. Ty również możesz zostać superbohaterem, a lepsze jutro jest w Twoich rękach! Poznaj lepiej Bobra Julka i dowiedz się, co możesz zrobić już dziś, by wspólnie z nami dzielić się dobrem.

Bóbr Julek – pluszowy superbohater z Auchan

Bóbr Julek to mały superbohater mający wielką moc. W tegorocznej edycji akcji charytatywnej Auchan powraca do nas z wyjątkowo ważną misją. Jego celem jest nie tylko niesienie wsparcia żywieniowego potrzebującym, lecz także ograniczenie marnowania żywności w naszych domach. W tym roku Bóbr Julek czeka na Ciebie w sklepach Auchan i na www.zakupy.auchan.pl w stroju szefa kuchni i chce zainspirować Cię do podejmowania bardziej odpowiedzialnych decyzji zakupowych na co dzień, wykorzystywania produktów, które masz w domu i racjonalnego przechowywania zapasów tak, by jak najdłużej cieszyć się ich świeżością.

Dlaczego pomoc jest ważna?

W Polsce każdego roku marnuje się około 4,8 mln ton jedzenia, a aż 60% strat żywności pochodzi z naszych gospodarstw domowych. Jednocześnie – jak wskazuje raport GUS „Zasięg ubóstwa ekonomicznego w Polsce w 2022 roku” – ponad 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa. Co więcej, niespełna co czwarty ankietowany badania „Niedożywienie i głód w Polsce” może pozwolić sobie każdego dnia na zjedzenie ciepłego posiłku.

Na szczęście lepsze jutro jest w naszych rękach!

Każdy z nas, podobnie jak Bóbr Julek, może zostać superbohaterem. Dołącz do nas i wspólnie z Julkiem pomóż czynić dobro. Przyłącz się do akcji charytatywnej Auchan i wesprzyj z nami Federację Polskich Banków Żywności, której działalność koncentruje się wokół niesienia wsparcia żywieniowego potrzebującym i prowadzeniu działań edukacyjnych w zakresie bardziej efektywnego gospodarowania żywnością wśród konsumentów.

Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem!

Dzielenie się dobrem i niesienie wsparcia potrzebującym na co dzień to prosty sposób na to, by uczynić świat lepszym miejscem. Pomaganie teraz staje się jeszcze łatwiejsze! Wystarczy, że z najbliższych zakupów w  Auchan wrócisz do domu z Bobrem Julkiem. Ty możesz podarować go bliskiej osobie, a Auchan cały dochód ze sprzedaży maskotek przekaże Federacji Polskich Banków Żywności.

Gdzie szukać Bobra Julka?

Bóbr Julek czeka na Ciebie w Auchan. Znajdziesz go stacjonarnie – przy kasach oraz w dziale z zabawkami, a także w sklepie online.

Jak ograniczyć marnowanie żywności? Poznaj porady Bobra Julka!

Marnowanie żywności w gospodarstwach domowych to powszechny problem, który dotyczy wielu z nas. Bóbr Julek chce to zmienić! Poznaj jego porady i sprawdź, co w prosty sposób zmienić w swojej codzienności, by już od dziś ograniczyć wyrzucanie jedzenia.

  1. Unikaj robienia zbyt dużych zapasów. Zamiast tego staraj się kupować i wykorzystywać na bieżąco to, na co akurat masz ochotę. Dzięki temu nic się nie zepsuje, a Ty będziesz mieć lepszą kontrolę nad tym, co znajduje się w Twojej lodówce i szafkach kuchennych.
  1. Sprawdzaj daty przydatności do spożycia i w pierwszej kolejności zużywaj produkty z najkrótszym terminem ważności.
  1. Regularnie rób porządki w swojej lodówce, ustaw optymalną temperaturę i dowiedz się, w jaki sposób przechowywać poszczególne grupy produktów. Czysta lodówka to dłuższa świeżość znajdujących się w niej składników.
  1. Rób przetwory! Nadmiar żywności w bardzo prosty sposób przechowasz nawet przez kilka miesięcy. Większość dań z powodzeniem możesz zamrozić lub zawekować i sięgnąć po nie dopiero wtedy, kiedy znów najdzie Cię na to ochota.
  1. Dziel się z innymi – jeśli przygotujesz czegoś zbyt dużo, zaproś przyjaciół na wspólny obiad, podaruj część sąsiadom lub zgłoś się do okolicznej jadłodzielni czy fundacji zajmującej się wsparciem żywieniowym dla potrzebujących.

Niech święta będą magiczne!

Dzięki Twojej pomocy czas świąt może stać się jeszcze bardziej wyjątkowy. Nie zwlekaj! Wstąp do Auchan lub odwiedź sklep internetowy i podaruj Bobra Julka komuś, na kim Ci zależy. To prezent, który z pewnością uszczęśliwi obdarowanego, a jednocześnie przyczyni się do niesienia realnej pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo