Jak dobrać biustonosz?

Zastanawiasz się czemu nie czujesz się komfortowo w swoich stanikach? Nie wiesz w jak dobrać biustonosz, aby był wygodny? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się w jaki sposób rozwiązać Twoje problemy ze źle dobranym stanikiem.

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Dobieranie właściwego rozmiaru obwodu pod biustem

Aby ustalić rozmiar obwodu pod biustem wystarczy zmierzyć się miarką krawiecką. Ułóż ją poziomo bezpośrednio pod piersiami. Wypuść powietrze i zaciśnij miarkę tak, abyś nie odczuwała bólu. Odczytaj wynik. Zaokrąglij go w dół do pełnej piątki. Jeśli wyszło Ci 78 to przyjmij, że Twój obwód to 75. Niestety często nasz wymiar musimy zaokrąglać w dół o jeszcze większą wartość, ponieważ biustonosze są szyte z materiałów, które się rozciągają.

Dobieranie właściwego rozmiaru miseczki

Aby dowiedzieć się jaki masz rozmiar miseczki musisz zmierzyć miarką krawiecką obwód swoich piersi. Ułóż ją poziomo, tak aby znajdowała się na wysokości brodawek. Jeśli Twój biust nie jest zbyt jędrny, załóż stanik, który nie będzie spłaszczał Twoich piersi i zmierz swój obwód. Odczytaj wynik. Jeżeli wykonywałaś pomiar w staniku i bez, pod uwagę weź większy wynik. Szukając swojego rozmiaru miseczki w tabeli, znajdź najbardziej zbliżoną liczbę do wyniku Twojego pomiaru. Odczytaj swój rozmiar z tabeli.

W jaki sposób przymierzyć stanik?

Ten etap również jest bardzo ważny podczas dobierania swojego stanika. Odpowiednio przymierzony biustonosz daje Ci pewność, że będzie spełniał Twoje oczekiwania perfekcyjnie. Poniżej znajdziesz podpowiedzi jak odpowiednio przymierzyć stanik, abyś po jego zakupie była w pełni zadowolona.

Kilka podpowiedzi jak odpowiednio przymierzyć stanik:

  • Nałożony stanik powinno się zapiąć dopiero po wykonaniu skłonu, aby sprawdzić czy wszystko się odpowiednio dopasowuje.
  • Haftkę należy zapiąć na najluźniejszą zapinkę. Pamiętajmy, że przymierzany stanik może się rozciągnąć podczas użytkowania.
  • Upewnij się, że druty znajdują się tuż pod piersiami, a nie na nich. Pod żadnym pozorem nie mogą Cię nigdzie uwierać.
  • Sprawdź czy Twoje piersi mieszczą się idealnie w miseczce. Nie może ona odstawać, marszczyć się ani fałdować. Jeśli występuje, któraś z tych cech to znaczy, że rozmiar jest nieodpowiedni.
  • Ureguluj ramiączka tak, aby lekko podtrzymywały Twoje piersi. Pamiętaj, że nie mogą Cię uwierać.  Gdy na Twoich ramionach znajdują się po nich ślady, to znaczy, że musisz wybrać węższy rozmiar obwodu pod piersiami.
  • Piersi powinny być ładnie uniesione i nie dotykać ciała pod nimi. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że musisz wybrać mniejszy obwód stanika pod piersiami.
  • Po nałożeniu stanika zobacz, czy nie utrudnia Ci swobodnego poruszania się. Wykonaj kilka skłonów, przysiadów i podskoków. Jeśli podczas wykonywania tych czynności zapięcie stanika się przesunęło, bądź piersi wysunęły się z miseczek, stanik z pewnością jest nieodpowiednio dobrany.

Dobrze dobrany biustonosz na wesele?

Odpowiednio dobrany stanik ułatwia życie w każdej sytuacji. Jednak na takich imprezach jak wesele Twój komfort jest zdecydowanie najważniejszy.
Mam nadzieję, że powyższy artykuł sprawił, że już wiesz jak dobrać biustonosz, aby idealnie pasował do Twoich piersi.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo