Jakie cechy charakteru ma Laura?

Poznaj najważniejsze cechy charakteru Laury i sprawdź co sprawia, że jest tak niezwykłą kobietą. Towarzyska, optymistycznie nastawiona do świata i inteligentna – jaka jeszcze jest Laura?

Jakie cechy charakteru ma Laura?
rys. Maciej Maćkowiak

Znaczenie imienia Laura

To niezwykle delikatna, subtelna i urocza osoba. Doskonale odnajduje się w towarzystwie, jest inteligentna i ma wesołe usposobienie. Nie jest konfliktowa i takich też ludzi woli mieć w swoim otoczeniu. Ma poczucie humoru i lubi się dobrze bawić. Często jest uzdolniona artystycznie, chociaż interesuje się wówczas całym szeregiem rzeczy, nie tylko sztuką. Laura zna swoje cele życiowe, lubi przy tym marzyć i potrafi te marzenia spełniać. Bardzo dobrze zna siebie i swoje możliwości. Zna także swoje mocne i słabe strony, a tę wiedzę świetnie wykorzystuje w realizacji swoich planów.

W szkole

To równocześnie osoba energiczna i… flegmatyk. Błyskawicznie rozwiązuje problemy, przez co szybko zyskuje podziw i sympatię szkolnych koleżanek i kolegów. Chociaż kolegów może bardziej ze względu na swoją urodę. W życiu kieruje się bardziej swoimi odczuciami i nie działa impulsywnie. Jest jednak pełna wigoru, lubi szaleństwa i dobrą zabawę.

W pracy

To kobieta niezwykle zaradna, czemu sprzyjają jej bogata wyobraźnia i zdolności manualne. Podejmowane szybko decyzje są poprzedzone błyskawiczną analizą, nigdy nie są podejmowane impulsywnie. Laura jest przy tym kobietą żyjącą w niezwykłym tempie. Kocha podróże.

W rodzinie

Gdy w końcu po powrocie z którejś z podróży zwiąże się z wybrankiem, to będzie to związek na całe życie. Rzecz jasna sporo tu zależy od partnera Laury, jego cierpliwości i umiejętności ustępowania. Laura to wierna żoną i kochająca matka. Dodatkowo słynie z oszczędności i zaradności, więc w jej domu nigdy niczego nie brakuje. Ponieważ lubi być stawiana za wzór, to postara się z całych sił sprostać zadaniu prowadząc przykładny dom.

W związku

Laura lubi szybko i intensywnie żyć. W związku z tym również szybko się zakochuje. Ma przy tym na koncie sporo złamanych serc. Jednak w swych miłosnych wyborach (nawet, jeśli nie są potem to zbyt trwałe związki) zawsze poszukuje prawdziwej miłości. Ma też swoje wymagania. Partner musi umieć sprostać jej szalonej naturze, mieć sporo cierpliwości i wyrozumiałości. W zamian może liczyć na wierność i silny, trwały związek. Laury podobają się mężczyznom, ci jednak wiedzą, że zdobyć Laurę nie jest łatwo. W końcu nie każdy zasługuje na laury!

W towarzystwie

Laura lubi dobrą zabawę w jeszcze lepszym towarzystwie. Nie stoi wtedy na uboczu, a raczej jest w centrum wydarzeń. Zaznaczamy, że przez „wydarzenia” rozumieć należy czyste szaleństwa, których inicjatorką jest właśnie ona. To naturalne, jeśli przypomnimy sobie, że cechuje ją niezwykle kontaktowa natura, jest wesoła, sympatyczna i bardzo lubi swoich znajomych (zresztą ze wzajemnością).

Zdrobnienia imienia Laura

Larka, Lara, Lauka, Lala. Gdzieś spotkaliśmy się także ze zdrobnieniem – uwaga! – Larwa, którego nie polecamy używać. Lubimy Was, Drodzy Czytelnicy i zależy nam byście nie padli ofiarami gniewu Laury.

Pochodzenie imienia

Imię Laura pochodzi z języka łacińskiego od słowa laur czyli wawrzyn.

Imieniny Laury

22 stycznia, 17 czerwca, 18 sierpnia, 19 października

Patroni Laury

Św. Laura z Kordoby – zakonnica żyjąca w IX w. w Hiszpanii; nie chciała wyrzec się swojej wiary chrześcijańskiej, przez co została stracona przez muzułmanów.

 

Laura po angielsku i nie tylko

 • angielski – Lauren, Laura
 • białoruski – Laüra
 • bułgarski – Lavra
 • czeski – Laura
 • estoński – Lauri
 • francuski – Laure
 • hiszpański – Laura
 • niemiecki – Laura
 • portugalski – Laura
 • rosyjski – Лаура, Лора
 • włoski – Laura, Lora

Znane osoby

 • Laura Antonelli – włoska aktorka
 • Laura Łącz – polska aktorka
 • Laura Spencer – amerykańska aktorka

Przysłowia i powiedzenia o Laurze

(Jedne z lepszych w naszym zestawie imion, przygotujcie się!)

Najpiękniejsze dwa pagóry to są piersi u Laury.
Gorzej, gdy przyprawia mężowi do głowy Bynajmniej nie wieniec laurowy.

Inne ciekawostki

roślina: polny mak
szczęśliwa liczba: 8
szczęśliwy kamień: magnetyt
zwierzę: wilk
szczęśliwy kolor: zielony
planeta: Pluton i Wenus
znak zodiaku: Byk

[rys. Maciej Maćkowiak]

Dodaj komentarz

Rozrywka
Sześciu braci mówi o swojej malutkiej siostrzyczce... Chyba mała ma niesamowitego farta!
Część z nich martwi to, że siostrzyczka będzie lubiła kolor różowy, ale poza tym wyglądają na naprawdę podekscytowanych! Jak to jest, gdy w gronie sześciu chłopców pojawia się nagle siostrzyczka?
Czytaj dalej
Zdrowie dziecka
Dziecko Ci o tym nie powie! Jak rozpoznaje się wady wzroku u dzieci?
Gdy nam, dorosłym, wzrok zaczyna się pogarszać, zazwyczaj bez trudu jesteśmy w stanie stwierdzić, że widzimy słabiej niż np. rok wcześniej. Wtedy idziemy do lekarza, diagnozujemy problem i podejmujemy leczenie.
Czytaj dalej
Znaczenie imion (Imiennik)
Imię Julia [znaczenie imienia, pochodzenie, imieniny]
Julia to ostatnimi czasy jedno z modniejszych imion żeńskich. Dowiedz się jakie jest pochodzenie i znaczenie imienia Julia. Jakie cechy charakteru mają kobiety o imieniu Julia? Kiedy Julia obchodzi imieniny?
Czytaj dalej
Znaczenie imion (Imiennik)
Tosia – od jakiego imienia to zdrobnienie?
Wybór imienia jest bardzo ważny, ponieważ towarzyszy nam ono (lub towarzyszą, jeśli jest ich więcej) do końca życia. Oczywiście, istnieje możliwość zmiany zarówno imienia, jak i nazwiska, jednak w przypadku
Czytaj dalej
Znaczenie imion (Imiennik)
Imię Filip (znaczenie, pochodzenie, cechy charakteru i zdrobnienia)
Poznaj Filipa i jego cechy charakteru! Dowiedz się co myślą o nim znajomi, jakim jest partnerem, czy to domator, czy imprezowicz. Odkryj jego prawdziwą naturę! Znaczenie imienia Filip Filip to prawdziwy wulkan
Czytaj dalej
Znaczenie imion (Imiennik)
Imię Aleksandra [znaczenie, pochodzenie, cechy charakteru i zdrobnienia]
Czego spodziewać się po Aleksandrze? Czy można się przy niej nudzić? Jak to jest – mieć Aleksandrę w swojej drużynie? Odkryj znaczenie tego imienia i sprawdź jakie cechy charakteru Oli
Czytaj dalej