Już nie chryzantemy czy astry. Te kwiaty wytrzymają najsroższe mrozy na cmentarzu

Kiedy odwiedzamy groby bliskich 1.11, najczęściej wybieramy wieńce, sztuczne rośliny bądź te doniczkowe. Popularnością nieustannie cieszą się chryzantemy oraz astry. Jeśli szukasz czegoś innego, co wytrzyma mrozy i będzie wyglądać pięknie, oto kilka propozycji.

Kwiaty na cmentarz na 1.11 – co wybrać?

Oprócz trwałości zależy nam też na wyglądzie – dlatego kwiaty na grób powinny cieszyć oko przez długi czas. Najczęściej wybieramy te w donicach, które sprzedawane są przed cmentarnymi bramami. Cieszą się dużą popularnością, ale nie zawsze idzie to w parze z jakością.

Jeśli więc szukasz czegoś innego do przyozdobienia grobu, to mamy dla ciebie kilka propozycji, w zależności od twojego gustu:

  • goździki: to piękne i trwałe kwiaty, które sprawdzą się w wiązankach oraz bukietach; dzięki swojej odporności na mrozy wytrzymają naprawdę długo,
  • dalie: zdecydowanie większe od goździków, ale niezwykle urocze i bardzo tolerancyjne na różne zawirowania pogody; też znakomicie sprawdzą się we wiązankach czy bukietach,
  • kapusta ozdobna: kontrowersyjna propozycja, która przetrwa nawet ujemne temperatury (do -10 stopni), jednak nie każdemu przypada do gustu; wydaje się jednak, że zamiast wyglądu bardziej nie podoba się nazwa tej rośliny,
  • pelargonie: to kwiaty typowo do zasadzenia w ziemi, którymi możesz otoczyć grób, lub postawić je w donicy; rodzajów pelargonii jest bardzo dużo, ale każdy z nich jest niesamowicie wytrzymały.

Inne propozycje na grób

Jeśli nie masz możliwości, aby często odwiedzać grób, a nie chcesz, by był pusty czy zaniedbany, postaw na sprawdzone sztuczne kwiaty. Koszt jest praktycznie podobny, podobnie jak efekt, a może wystarczyć na dużo dłużej. Zadbaj, aby kwiaty wyglądały jak najbardziej naturalnie, jeżeli decydujesz się na samodzielne wykonanie bukietu.

Według mnie najbliższe oryginałowi są: chryzantemy (szczególnie te kuliste), goździki, gerbery, dalie, piwonie czy hortensje.

Aby bukiet wyglądał naturalnie zadbaj o dodanie sztucznych liści czy ozdobnych łodyg, np. liście fikusa, paprotki czy eukaliptusa.

Możesz też zlecić wykonanie bukietu kwiaciarce. Pamiętaj jednak, że warto o takie rzeczy zadbać z wyprzedzeniem, to gorący sezon dla kwiaciarń.

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo