Te komedie romantyczne dla dwojga warto obejrzeć tej jesieni [teraz także online]

Komedie romantyczne to idealne filmy dla zakochanej pary. Na szczęście na portalach internetowych można znaleźć sporo ciekawych produkcji, które polecane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Oto kilka propozycji komedii romantycznych.

„Jak stracić chłopaka w 10 dni”

Andie Anderson to dziennikarka, która prowadzi rubrykę w czasopiśmie „Composure”. Pewnego dnia kobieta decyduje się na rozmowę z szefową i prosi ją o to, aby mogła pisać na inne, bardziej „poważne” tematy. Andie zamiast mody i urody wolałaby skupić się na polityce i ekologii. Szefowa zgadza się, jednak pod jednym warunkiem: Andie musi napisać artykuł pod tytułem „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, a wszystko ma przetestować na własnej skórze. W tym samym czasie Ben Barry, pracownik agencji reklamowej, zakłada się ze swoim szefem o to, czy uda mu się zdobyć wybraną dla niego kobietę i przyprowadzić dokładnie za 10 dni na bal. Jeśli mu się to powiedzie i wybranka się w nim zakocha, Ben będzie mógł współpracować przy kampanii dotyczącej diamentów. Wieczorem Andie i Ben poznają się i decydują na wspólną kolację. Andie ma zamiar testować na Benie wszystkie działania zniechęcające mężczyzn do związku, a Ben z kolei ma zamiar rozkochać w sobie Andie. „Jak stracić chłopaka w 10 dni” to zaskakująca, śmieszna i pełna radosnych momentów komedia romantyczna, idealna dla dwojga. Warto zwrócić także uwagę na polskie komedie romantyczne.

„Niemoralna propozycja”

Film „Niemoralna propozycja” to zdecydowanie klasyczna produkcja, która przedstawia historię pewnego małżeństwa. Diana i David to szczęśliwa para, wciąż w sobie zakochana. Małżonkowie przeżywają niestety trudności finansowe i nie stać ich na utrzymanie domu. Para decyduje się na wyjazd do Las Vegas, gdzie mają zamiar wygrać potrzebne im pieniądze. Niestety, akcja nie udaje się, jednak na drodze Diany staje miliarder John Gage, który składa kobiecie niemoralną propozycję: za noc z nią zapłaci milion dolarów. Produkcja stawia ważne pytania o to, co jest na sprzedaż, a co nie, co można poświęcić, z kim lepiej być w życiu i czy można wybaczyć drugiej osobie różne zachowania z przeszłości.

„Książę przypływów”

Tom Wingo to trener futbolu, który pochodzi z patologicznej rodziny. Obecnie mężczyzna ma żonę i dzieci, jednak pewnego dnia jego siostra próbuje popełnić samobójstwo. Tom decyduje się na wyjazd do Nowego Jorku i spotyka się z Susan Lowenstein, terapeutką, która zajmuje się sprawą jego siostry. Susan poszukuje przyczyny, która pchnęła kobietę do próby samobójczej i depresji, a także stara się porozmawiać z Tomem na temat ich dzieciństwa. Między Tomem i Susan zaczyna rodzić się intymna więź, która może doprowadzić do romansu oraz trudnych wyborów. „Książę przypływów” to film obyczajowo-psychologiczny, bardzo romantyczny i refleksyjny, który skłania do głębszych przemyśleń oraz dyskusji.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo