Mama zostawiła niemowlaka w samochodzie i poszła na zakupy

Upalne dni sprawiają, że coraz częściej podnoszona jest dyskusja na temat pozostawiania dzieci lub zwierząt w samochodzie. Przeprowadzano nawet eksperymenty (przez dorosłych), które pokazywały, co odczuwa osoba pozostawiona w nagrzanym aucie. Czy jednak tylko podczas upalnych dni nie należy pozostawiać dzieci zamkniętych w aucie? Z pewnością nie należy tego robić z niemowlakami.

Zadławienie, zachłyśnięcie, porwanie, to tylko niektóre z zagrożeń, które mogą spotkać bezbronnego malucha, pozostawionego samemu sobie. Jak widać, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Pewna para z Nowej Zelandii, która zaparkowała na parkingu pod supermarketem przeżyła szok, widząc w samochodzie obok kilkutygodniowe maleństwo pozostawione bez opieki. Zdziwienie spotęgował fakt, że na dziecku leżała karteczka z napisem:

Moja mama robi zakupy, zadzwoń do niej, jeśli czegoś potrzebuję.

Polly Gillespie/Facebook

Na początku myśleli, że to żart. Postanowili zaczekać na mamę, ale ta przez długi czas się nie pojawiała. Para zrobiła zdjęcie i umieściła je na Facebooku, na którym wylała się fala negatywnych komentarzy.

Nie wiemy niestety jak skończyła się ta sytuacja. Mamy nadzieję, że świadkowie zdarzenia zawiadomili odpowiednie służby, które zaopiekowały się dzieckiem.

Jak można być tak bezmyślnym?

Dodaj komentarz

4 komentarzy: Mama zostawiła niemowlaka w samochodzie i poszła na zakupy

 1. Już od razu służby, mogli zadzwonić i powiedzieć, że tak się nie robi. Mnie też kusiło, zostawić malucha, który nie spał cały dzień, a usnął w aucie, jak byłam sama. Jednak strach zwyciężył pokusę, choć wizyty w sklepie kończyły się 3 tyg katarem. Takie mamy czasy, wszystko na biegu, samotne matki. Lepiej sobie pomagać i się wspierać, niż dzwonić po służby. Mam teraz starsze dziecko i jeśli na placu zabaw matka prosi o popilnowanie swojego szkraba, by mogła podejść do sklepiku po jedzenie nie widzę problemu. Więcej empatii.

  • takim kobietom jak pani powinno się zabronić mieć dzieci! takie maluszki wozi się w fotelikach-nosidełkach, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko zabrać ze sobą do sklepu. trzeba naprawdę nie mieć rozumu, żeby rozważać zostawienie maluszka samego w samochodzie…

 2. Poważnie??!!!! Jak można zostawić dziecko w samochodzie. Niezależnie od pogody JEST WIELE INNYCH ZAGROŻEŃ. Tłumaczenia, z powyższego komentarza są śmieszne, zycie w biegu? Samotna matka? Pomagac sobie nawzajem… każdy żyje w biegu. Ja samotna matka nie jestem, a też rzadko kiedy mogę zostawic dziecko pod czyjąś opieka (partner non stop pracuje) ale w zyciu nie zosstawilabym malego w samochodzie !!! A ta karteczka to jakies przegiecie, smieszne… powinni wybić szybę, zawieźć dziecko do szpitala żeby zbadali czy wszystko ok i powiadomic polocje, a mądra mamuska może chociaż trochę by sie przestraszyla, gdyby nie zastala malenstwa. Na miejscu.

  • Hmmm ja nawet mojego psa nie zostawiłam nigdy w aucie, a moją córkę owszem teraz zostawiam podjeżdżając jedynie do lodziarni po lody, gdzie siedzi przy otwartych oknach zaledwie 2 minuty!!!! i widzę ją z odległości max 8 metrów….. Kobiety i mężczyźni nigdy przenigdy nie zostawiajcie swoich skarbów w aucie ani zimą ani latem jeśli je naprawdę kochacie.
   Z poważaniem M

   • Kilka dni temu w Szczecinie na parkingu pod dużą galerią handlową zapaliło się auto, a od niego dwa inne. Niech to da do myślenia tym, co zostawiają dziecko “na chwilę” w aucie.

    ♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

    Dzień Matki w Polsce i na świecie

    Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

    Czytaj dalej →
    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo