Mariusz Kamiński był w poprawczaku, został wydalony ze szkoły. Były minister ma za sobą burzliwą młodość

W ostatnich tygodniach Mariusz Kamiński stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości ze względu na prawomocny wyrok, który zapadł w jego sprawie w połowie grudnia. Chociaż na polskiej scenie politycznej, Kamiński znany jest już od wielu lat, to nie wszyscy wiedzą, że sprawami państwa interesował się już od wczesnej młodości. Dlaczego Mariusz Kamiński był w poprawczaku?

Dlaczego Mariusz Kamiński siedział w poprawczaku?

W połowie grudnia Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok 2 lat pozbawienia wolności dla Mariusza Kamińskiego za nadużycia, których dopuścił się jako szef CBA w 2007 roku, a 9 stycznia został zatrzymany i trafił do aresztu. Ze względu na sprawowane funkcje oraz wysoką pozycję w Prawie i Sprawiedliwości sprawa od kilku tygodni wzbudza ogromne emocje i zajmuje wszystkie krajowe media.

Przy okazji zamieszania z wyrokiem, zatrzymaniem i wygaszaniem mandatów media oraz Polacy postanowili bliżej przyjrzeć się postaci Mariusza Kamińskiego. Okazuje się, że ma za sobą bardzo burzliwą młodość. Już jako nastolatek mocno angażował się w sprawy społeczne i polityczne kraju. Brał udział w antykomunistycznych protestach, a podczas jednej z akcji wymierzonych przeciwko władzy miał dopuścić się “zbezczeszczenia Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej”. Za ten czyn został trafił w wieku 16 lat do poprawczaka.

Kara nie zniechęciła go jednak do walki z komunistycznymi władzami i jakiś czas później za udział w kolejnym strajku został wydalony z liceum.

Zobacz: Ile dzieci ma Mariusz Kamiński? PiS organizuje zbiórkę dla rodzin zatrzymanych. “Dzieci płaczą, żony się modlą”

Mariusz Kamiński – poprawczak, wydalenie ze szkoły, protesty. Co kryje przeszłość byłego ministra?

Mimo burzliwej przeszłości Mariuszowi Kamińskiemu udało się ukończyć studia wyższe w Instytucie Historii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Nauka nie przeszkodziła mu jednak w dalszej działalności opozycyjnej i przez lata był aktywnym członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo