Najpopularniejsze imiona 2020: Imiona dla dziewczynek 2020

To, jakie imiona są najpopularniejsze w danym roku kalendarzowym, ogłaszane jest z reguły na początku kolejnego. Takie statystyki publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach, jak i Ministerstwo Cyfryzacji. Z danych wieloletnich wynika, że polscy rodzice od lat dokonują podobnych wyborów. Jakich?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek ostatnich lat. W pierwszej trójce Zuzia, Julka i Zosia

Z danych, jakie opublikowało Ministerstwo Cyfryzacji, wynika, że w 2019 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki było imię Zuzanna. Takie imię nadano 8456 dzieciom w całej Polsce. Co ciekawe, w 2018 roku imię to również zajęło pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych imion dla dziewczynek. Drugie miejsce w ubiegłym roku zajęło imię Julia, które nadano 8189 osobom. Podobnie jak imię Zuzanna utrzymało się na tej samej pozycji, co w roku 2018. Trzecim najpopularniejszym imieniem okazało się imię Zofia, które otrzymało 7737 dziewczynek. W 2018 roku imię Zofia było czwartym najczęściej nadawanym dziewczynkom imieniem w Polsce.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion żeńskich 2019 roku uplasowały się także imiona:

  • Maja – otrzymało je 7435 osób, w 2018 roku było to trzecie najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Hanna – otrzymało je 7382 osób, w 2018 roku było to piąte najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Lena – otrzymało je 6815 osób, w 2018 roku było to szóste najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Alicja – otrzymało je 5229 osób, w 2018 roku było to siódme najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Maria – otrzymało je 5139 osób, w 2018 roku było to ósme najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Oliwia – otrzymało je 4858 osób, w 2018 roku było to dziesiąte najpopularniejsze imię dla dziewczynek,
  • Amelia – otrzymało je 4732 osób, w 2018 roku było to dziewiąte najpopularniejsze imię dla dziewczynek.

Jakie imiona dla dziewczynek będą najpopularniejsze w 2020 roku?

Biorąc pod uwagę to, że polscy rodzice od lat wybierają najczęściej te same imiona, nie ma powodu, by wierzyć w to, iż w 2020 roku nastąpi w tym temacie jakaś istotna zmiana. Mimo to różne portale internetowe pokusiły się o stworzenie swoich list imion, które ich zdaniem mają potencjał, aby stać się najpopularniejszymi imionami 2020 roku. Jak wyglądają te zestawienia?

Portal edziecko.pl obstawia, że na pierwszym miejscu uplasuje się Zofia, druga będzie Barbara, a trzecia – Józefa. Oprócz nich w pierwszej dziesiątce mają znaleźć się takie imiona jak Nadzieja, Maja, Hanna, Róża, Pola, Marianna i Klara.

Eska.pl ma podobne typy, choć ustawia je w nieco innej kolejności. Zdaniem tego portalu najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek w 2020 roku będą imiona Nadzieja, Maja, Zofia, Barbara, Hanna, Róża, Pola i Józefa.

Portal ofeminin.pl wskazuje pięć imion, które mogą być najpopularniejsze. Są to: Maria, Pola, Maja, Helena i Nela.

 

Najpopularniejsze imiona w Polsce. Najwięcej Polek nosi imię Anna

O popularności imion na przestrzeni wielu lat mówi nam z kolei baza danych dostępna na stronie dane.gov.pl. Wynika z nich, że w styczniu 2020 roku w rejestrze PESEL znajdowało się najwięcej kobiet o imieniu Anna. Drugim najczęściej występującym imieniem wśród Polek było imię Maria, a trzecim – Zofia. Do pierwszej dziesiątki zaklasyfikowały się także takie imiona jak Katarzyna, Małgorzata, Krystyna, Agnieszka, Barbara, Janina i Ewa.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo